Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:56 21.06.24 
Компютри и Интернет
   >> WEB Дизайн и HTML
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема аз като прост потребител...нови [re: georgivar]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано02.10.03 18:36



гледайки useit.com се опитвам да зацепя как човек може да гледа повече от 5 минути цветовото съчетание #FFFFDD и #CCF6F6 без да го заболят очите?! В комбинация с различни по размер шрифтове на един ред.

Имам отлично зрение за сега и държа да си го запазя.
Какво е внушението в този конкретен пример според теб?
В сайта, в който можеш да видиш тъкмо тази ползваемост в действие... така да се каже рекламата на идеята?

Иначе... спор няма, доста дивотии се изчистиха.



Тема Re: аз като прост потребител...нови [re: Hell]  
Автор georgivar ()
Публикувано02.10.03 21:46



Точно простия потребител няма какво да дири на точно тоя сайт. Аудиторията му е от хорица отдавна излезли от пубертета и вече развили достатъчно зрителни, слухови, двигателни и всякакви други дефекти от дългото седене пред компютрите или зад прости потребители с компютри ;)

Иначе ползваемостта за сайт с няколко стотин статии подредени хронологично е на добро ниво. Пък за графичното оформление - не можеш да очакваш кой знае какво от инженери (сори инженерите наоколо :).

DO LESS. LIVE LONGER.


Тема Re: аз като прост потребител...нови [re: georgivar]  
Автор voyager (прасе в космоса)
Публикувано02.10.03 22:03



Точно простия потребител няма какво да дири на точно тоя сайт

Е тука ме разби. Самия Якоб (ок, нека бъде Джейкъб, ама на книжката си пишеш Якоб - скарай се на издателите) посочва сайта нееднократно в книгата си. Тоя сайт е квинтесенция на цялата му наука. Трябва да е съобразен точно с простия юзер.

--



Тема като каза за инженери...нови [re: georgivar]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано02.10.03 22:17



предполагам, че навсякъде по света в техническите учебни заведения има дисциплина, условно наречена "Човеко-машинен интерфейс"... не само нас са ни мъчили с това.

Сега си представи, че 12 часа на ден ти се налага да стоиш пред нещо такова като useit.com и да работиш в тази среда, не само да я разглеждаш.
Примерно... диспечер... хайде да не е на летище все пак :)
Ако аудиторията на Нилсен се състои предимно от хора със зрителни увреждания, тогава е без значение, наистина :)

А иначе достъпността на информацията в един сайт от кога е започнало да се счита за екстра?



Тема Re: Ще ти разваля мнението за мен :)нови [re: magic-]  
Автор prinyo ()
Публикувано02.10.03 23:27



Въх! С това за mysql и SAP много ме уплаши! ()
Не се безпокой, няма да се наложи да пренаписваш нищо. То не ти де, а този дето пише там каквото има за писане на SQL по сайтовете ти.
А иначе и аз ако бях първа дружка с организаторите, щях да се държа неадекватно като теб във форума. Но общо вюето мнението ми е следното :


Поредният BgSite тормоз започва


Най-голямото недоразумение в българския онлайн живот - така наречените награди BgSite, се появяват на пощенска марка. Но това овековечаване на символа на шуробаджинащината в родния ни Интернет не е най-лошата новина, която можем да поднесем. А именно - започна гласуването на публиката - тоест сайтовете, които са дали по 10 лева за съмнителната чест да се сдобият с награда, която никой не уважава, започват да се опитват да накарат все повече и повече хора да гласуват за тях. И макар тази година участниците да са едва около 220, подканването за гласуване не обещава да е по-малко затормозяващо. Слава богу тази година сякаш няма да гледаме бабата с олигофреничната усмивка, която задръстваше нета в отминалите години. Но това е малко облекчение при поредицата писма и ICQ бележки от приятели, партньори, клиенти и прочее, любезно подканващи ни да гласуваме за тях.
Междувременно продължава тенденцията представителка на фирмата, организираща наградите, да се само-цитира и само-интервюира в неподписани материали в национален ежедневник. Така например сега Жюстин Томс, която редовно пише за ABC Design & Communication в "Пари", подписвайки се когато не се самоцитира, пише, че целите на конкурса били "да популяризира родноезичното Интернет пространство сред широката общественост като добро място за всеки; да служи за указател на качествените български сайтове за всички в Мрежата; да бъде коректив, мяра за всички, създаващи сайтове у нас, да задава критерии, тенденции, а с това и да формира професионалната общност на фирмите в бранша". Ако поне тази година, за първи път, наградите не бъдат разпределени със задни мисли, а отидат при тези, които ги заслужават, можем да й повярваме. Но това го чакаме вече пета година [виж "Събудете публиката! Циркът свърши!"], а хората в бгнета си рзказват приказката за лъжливото овчарче...



Всъщност ако си спомняш именно оказионът ти, дело на руско студио, бе големия скандал преди две години, когато изненадващо взе наградата в категорията за онлайн магазин - нещо, което явно не е. Така и не стана ясно не само защо сайтът бе допуснат за участие в тази категория (вместо например в услуги), а и как се сдоби с награда....


При мен базата е някъде на perl останало, някъде на php и трябва да се пренапише да си е изцяло на php.
Ето това изречение не трябваше да го пишеш тук!!! Някой ден може някой да ти разясни понятията, но засега е по-добре да си намираш кой да ти прави сайтовете.


И за да не е едностранчиво - съгласен съм с тезата за ПР таланта Жустин - дори ме кефи, честно казано. Съжалявам само, че е за гнила кауза. Освен това въртя твои реклами по сайтовете си, така че - нищо лично, само дето не сме идиоти, все пак...

Редактирано от prinyo на 02.10.03 23:30.



Тема Re: Ще ти разваля мнението за мен :)нови [re: magic-]  
Автор StipeМодератор (Bandwagon)
Публикувано02.10.03 23:32



естно да ти кажа от доста време въобще не съм следил БГ сайтове, нито кое е най-турсено, посещавано и т.н. за БГ аудиторията.
Чувал съм мнението на хора били сред оценявашите или вътре от кухнята и съм запознат горе долу с това как се процедира. Лично мен този конкурс въобще не ме интересува - за това и ти зададох въпроса принципно.
Явно не си ме разбрала правилно. Иначе за мнението ти относно конкурса - грешиш. Не ми се влиза в спор с теб - най малкото имаш право на мнение, дори и различно от масовото.



Тема Re: МАЛКО СМЯХнови [re: JohnT]  
Авторsore (Нерегистриран)
Публикувано02.10.03 23:50



Уффф прочетох част от мненията, та реших и да си кажа моето все пак :))

Та така и ние участвахме в bgsite през 2001-ва с големи надежди и т.н., но какво се оказа в последствие....

Конкурса се организира в рамките на Компютърно Пространство, което официално е на фондация на Сорос ако си спомням правилно, но доколкото дочух заплатите им се плащат директно то Орбител. Самите Орбител са си съмнителни с техните милиони които получават от чужбина (вероятно пари за пране на Сорос). Примерно едни от спечелилите през 2001 за портален сайт - lex.bg съвсем случайно са "адвокатите на Орбител" - както ме уведоми един човек, за който всички сте чували, но не искам да му казвам името.

Съвсем случайно разбрах че през въпросната година (2001) е струвало $500 за първа награда (участник спечлил второ място ми каза "Не ни се даваха $500 за първо място - толкова ни искаха"). Тогава бях разбрах още много информация, но вече съм ги позабравил нещата. В крайна сметка изводите ми бяха че организаторите не печелят кой знае колко то самият конкурс, нито губят, защото всеки участник в конкурса, който иска да спечели дава пари или някакви конкретни награди, които се дават на друг участник - добре познатият принцип на викторина! Далаверата за организаторите е чисто рекламна, както и увереността на техните клиенти че сайтовете им са добри (защото имаше и такива изцепки си спомням тогава да избират сайтове правени от самите организатори. Ако не се лъжа един такъв беше сайта на София, правен от ABC).

И т.н. и т.н.

Сори magic, това е положението :((( Не знам как стои въпроса при сайтовете на публиката, може там да си е истинско...



Тема Re: Че къф е проблема?нови [re: Koтapakът нa Шpьoдин]  
Автор БaбaИлиицa (цифров зиг-заг)
Публикувано03.10.03 11:04



Дето се вика, Mcrosoft вече като не поддържат Windows 95, това не означава, че вече никой не го използва, а всички, които са го имали са си го изтрили...

БАба...


Ама баба не е жена, вие не знаете ли?

Тема Re: imoti.net е съвсем различен случайнови [re: yavor@911.bg]  
Автор magic- (:))
Публикувано03.10.03 11:09



:) Ami da toi beshe zaet domain, no na nego niamashe nishto, po-tochno
beshe redirekt kym 911.bg sekcia imoti
iasno, che 911.bg i w-k "Imoti"e edina i syshta firma
(otgowariam ti specialno s latinca, moje da imash zatrudnenia s kirilicata)

Spokoino, you are simply the best :)

~ Love is magic ! ~


Тема Re: Че къф е проблема? [re: Koтapakът нa Шpьoдин]  
Автор magic- (:))
Публикувано03.10.03 11:11



Благодаря Котарак! :) Успокоих се


~ Love is magic ! ~



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.