Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:59 22.09.24 
Компютри и Интернет
   >> WEB Дизайн и HTML
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Ще ти разваля мнението за мен :)нови [re: Stipe]  
Автор magic- (:))
Публикувано02.10.03 16:26



Ами не знам Stipe,
Ама на okazioncheto, slovoto, tigera, spota, lexa, наште imoti и т.н.
Поне за тези изброените сайтове имам наблюдения, че няма отрицателни последици и не са спечелени наградите по втория начин
За другите не знам
Stipe, и ти ли си негативен към конкурса, защото мислиш, че AbcDesign&Comunications си го правят за тях си и всичко е нагласено?
Не знам дали сте го чували онзи слух, че е имало обаждане от един БГ Интернет провайдър, който е искал да си купи наградата за 1000$, отказано му е ... ама не знам за коя година става въпрос
Може някой да се пробва? В смисъл няма да търси пари разбира се, ще блъфира? Ако е истина би трябвало да става лесно, както със служителите на реда от КАТ (на които радио станциите ни призвоват да съдействаме, като уточняват къде се намират :)
И после да си има доказателство черно на бяло.
Защото иначе са си само приказки - за кой конкурс в БГ няма мнение, че не е нагласен???.. За коя игра?
Аз се изтрепах например да пускам SMS и за играта на Мтел, а после един познат ме "светна" че те са си ги раздали помежу си, но това си е негово мнение, не мое аз на следващата игра пак ще си пускам SMS-и :)
Различно е, но за БГ е общо мнението, че всичко си е нагласено по default
Особено ако е известно. Същото не важи за малко известните подобни неща.
Това е както когато си личност.
Когато си известна личност винаги има някой, който да не те харесва. Дори може да имаш и врагове.
Когато си никой е лесно и всички те харесват и са ти приятели.
Само пример беше. Аз съм си от тези, които на другите или не им пука или ме харесват :)

~ Love is magic ! ~


Тема Re: мдам... аз за друго се сетих :)))нови [re: Hell]  
Автор magic- (:))
Публикувано02.10.03 16:40



:) между другото съвем без да има връзка обаче виж на какъв як сайт попаднах:
http://www.detskazakuska.com

(явно няма да могат да вземат този домейн, защото е зает вече)

~ Love is magic ! ~


Тема Re: Организаторите ?нови [re: georgivar]  
Автор SEAL (снайперист)
Публикувано02.10.03 16:46



Пример: много от децата, които играят модерните напоследък игри от сорта на CS, quake etc. израстват с тях и съответно възприемат тяхната стилистика - графично оформление, начини за взаимодействие с компютъра и т.н. - за стандарт, нещо нормално. Това е причината за толкова високата оценка на сайтове от сорта на 2advanced и стремежът към тяхното (сляпо) копиране и пресъздаване.

2advanced е обсъждан в много специализирани издания в usa от хора проесионалисти(наскоро мой приятел там ми пращаше разни статии). А пък дали същите тези хора играят в свободното си време quake, cs или квото и да е няма нищо общо

причината за високата оценка на сайтове като 2advanced е в идеите, които авторите показват(копирани или не е друг въпрос)

:: No one lives forever ::



Тема Re: Организаторите ?нови [re: voyager]  
Автор georgivar ()
Публикувано02.10.03 17:23



Не разбирам какво се опитваш да ми внушиш - че ползваемостта е безсмислено и че всъщност ако някой не се беше напъвал в тоалетната толкова нямаше да съществува? Моля ти се, това е несериозно.

Може и да е вярно че през последните една две години Якоб Нийлсен се поизтърка и не предизвква толкова много шум с изказванията си, но това според мен се дължи повече на факта, че ползваемостта е неразделна част от процеса в много повече студиа отколкото беше на времето - преди 2-3-4 и повече години.

Само няколко факта, с които ще се опитам да защита постиженията и значението на това, което направи Нийлсен:

+ той кокто казах се е занимавал с ползваемост и HCI много преди да се появи мрежата, като през този период е станал автор на някои от най-значителните изследвания и публикации в областта.
+ имал е достъп до една от най-големите изследователски лаборатории в областта (собственост на Sun), което му позволява да подкрепи мнението си със солидни факти и цифри.
+ Той беше един от най-яростните противници на неща като фреймовете, splash screen.овете, безумното използване на Flash и т.н..
+ Правеше изказванията си так, че да бъдат достъпни за възможно най-широка аудитория и едновременно с това достатъчно въздействащи. Примерът с статията му Flash: 99% зле е азбучен. Благодарение до голяма степен именно на тази статия повече хора започнаха да се замислят дали и как по точно да използват Flash за следващия си сайт. Благодарение на това му изказване специалистите от Macromedia започнаха да отделят все по-голямо внимание на ползваемостта, за да достигне до състоянието в момента - стандартизирани интерфейс компоненти, далеч по-голяма достъпност (да не забравяме, че Macromedia нае именно Нийлсен за консултант по въпросите на ползваемостта).

Това е голямо влияние според мен. Голямо постижение за един човек. Но също както в случая с конкурса Български сайт има и негативни страни. Мнозина обвиняват Нийлсен, че е предизвиквайки целия този шум е спечелил безобразно много пари. Неговите действия също са своего рода PR, но ми се струва доста полезен за обществото PR.

DO LESS. LIVE LONGER.


Тема Re: Ще ти разваля мнението за мен :)нови [re: magic-]  
Автор voyager (прасе в космоса)
Публикувано02.10.03 17:36



Sorry че се намесвам
MySQL ще става някакво MaxDb ли беше или Sap Db - ще те излъжа, но на сайта май имаше някакво инфо.
Колкото пхп-то и перла, не виждам защо приложната логика трябва да зависи от базата данни!?

--



Тема Че къф е проблема?нови [re: magic-]  
Автор Koтapakът нa Шpьoдинrep (Bloody Furious)
Публикувано02.10.03 17:39



има достатъчно безплатни бази наоколо... Вземи Postgre или SQLite ако щеш... SQLite e 200к DLL (тва за Windows) Open Source е и може да се компилира за произволна платформа. Голяма работа ако MySQL изчезне... Не че ще го направи де - просто ще спрат да го разработват, самия MySQL ще се ползва още дълги години... Нищо не изчезва когато е Open Source :) Само си сменя разработчиците :)

There are three determined states the cat could be in: Alive, Dead, and Bloody Furious.


Тема Re: Организаторите ? [re: georgivar]  
Автор voyager (прасе в космоса)
Публикувано02.10.03 17:49



Не разбирам какво се опитваш да ми внушиш - че ползваемостта е безсмислено
На никого нищо не искам да внушавам. Изказвам мнението си. И то не е срещу удобството на ползване (а не ползваемост, буквания превод не е подходящ), а срещу Нилсен.

+ той кокто казах се е занимавал с ползваемост и HCI много преди да се появи мрежата, като през този период е станал автор на някои от най-значителните изследвания и публикации в областта.

Това е чудесно. Аз пък много преди да видя интернет, съм се занимавал с графичен дизайн. И публикации имам, не се ебавам. Това прави ли ме добър web дизайнер?

+ Той беше един от най-яростните противници на неща като фреймовете, splash screen.овете, безумното използване на Flash и т.н..

Яростната защита или отричане на каквото и да било не е признак на висока култура. Фреймовете си имат своето приложение като и сплашовете. И аз не ги харесвам, но не плюя нещо, само защото има фреймове.

Мнението си за макромедия и нещата им ще си го запазя, защото е малко крайно.

Това е голямо влияние според мен. Голямо постижение за един човек.
Да, постижение е да накараш толкова хора да те следват и да печелиш толкова пари. И в това няма нищо лошо, не виждам защо трябва да го обвиняват, че забогатял. Но това пречи ли да е посредствен? Ти филм с Арнолд Шварценегер гледал ли си? Той посредствен актьор ли е или е добър? Знаеш ли колко пари е спечелил от актьорската си кариера - много.

--



Тема Re: Че къф е проблема? [re: Koтapakът нa Шpьoдин]  
Автор dzver (чатер)
Публикувано02.10.03 17:56





For you, it mainly means three things:

First, it means you'll see the development of the MySQL speed up further. With the resources provided by the SAP partnership, you can see MySQL developing new features faster.

Second, it means that if you have an urgent need for features which MySQL lacks, chances are you'll find them in SAP DB. MySQL AB will offer databases that meet a wide range of application needs, whether you like your database fast, stable and easy to use (as in MySQL), or whether you like it enterprise-level and feature-packed (as in SAP DB).

Third, it will now be easier for you to obtain approval from your management and customers to use MySQL in mission-critical projects. SAP is trusting MySQL AB with their database needs, so why shouldn't everyone?




Тема Що смях?нови [re: JohnT]  
Автор ДъpвeнФилocoф (откачен)
Публикувано02.10.03 17:58



Напълно очакван резултат.
Какво мислите - че хората дето са си направили две странички на кръст и са ги сложили на hit.bg ще дадат и един лев? Ми няма. Дори 10 лева са малко да ти стои няколко месеца връзка към сайта на публично място.
А наистина, ако има нещо смешно това е, че са очаквали такъв брой участници. Очаквали са дръжки ... Нямаше в последния момент да се юрват да спасяват положението като допускат кьораво и сакато до конкурса по категории нямащи нищо общо с тематиката на сайта (егати електронното издание е сайта на ЦСКА ... или сайта на БТА ...). Нямаше да пуснат и направения от ... известна фирма сайт на Диана Дафова (http://www.dyana-dafova.com) в категорията "Лични", който сайт бих нарекъл всичко друго но не и сайт на български. И това всичко за да запълнят бройката.




Тема Re: 1:0 за дървения философнови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор SEAL (снайперист)
Публикувано02.10.03 18:04



еее, тва верно е ебаси простотията

това пък ако е сайт на български....
но за сметка на това имаме Created by ABC Design & Communication

това последното явно е по-важно от всички правила за участие

и сега пак ше ми се появи magic (дето magic значело магия, а стига бе, аз мислех, че значи сини домати) да каже какви сме негативни...

ма той царя си го каза, не трябва да гледаме песимистично

в ква страна живеем, мааму

:: No one lives forever ::




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.