Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:52 22.09.24 
Компютри и Интернет
   >> WEB Дизайн и HTML
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Организаторите ?нови [re: georgivar]  
Автор voyager (прасе в космоса)
Публикувано02.10.03 14:41



С всичко, което казваш, съм много съгласен. С едно малко изключение:

"Колкото до Якоб Нийлсен - човек с повече от 20 години в областта, едва ли не баща на "нещо-като-наука"-та ползваемост - аз не бих се осмелил да го наричам недоразумение. "

Това, че някой е баща на "нещо-като-наука" не виждам какво пречи да е недоразумение. Имаше един пич по една кабелна телевизия - ама ще те излъжа и коя е телевизията и за неговото име, но въпросният пич беше създал "науката" егология (дано не греша и името на науката). Същият стоеше на един стол, обаждаха му се баби хипохондрички и му казваха да речем "боли ме десния бъбрек" и той им отговаря "имате проблем с дясното ухо"... грубо. Чичкото също има 20 и кусур годишен опит и е създател на науката си. Това обаче прави ли го по-малко смешен? Това, че 50, 500, 5000 или 50 милиона идиота вярват в някаква идея, наука, смеят се на някаква тъпа смешка или гласуват за една партия прави ли съответната "легитимна"?
По-голямата част от хората се поддават много лесно на внушение и не е необходимо много, освен публичност, за да наложиш нещо на много хора. Примерите за грешки в историята не са никак малко, и ако сега тръгнеш да спориш кое е грешно и кое вярно, нека да следваме само логиката и да избягваме всякакви предразбирания.
Хайде напиши в браузъра си www.useit.com и ми кажи какво виждаш. И ми кажи, ама честно, на тебе удобно ли ти е да ползваш този сайт, комфортно ли се чувстваш в него и лесно ли намираш нужната ти информация?

--



Тема Re: Ще ти разваля мнението за мен :)нови [re: magic-]  
Автор БaбaИлиицa (цифров зиг-заг)
Публикувано02.10.03 15:21



Като взема статуетката ще ти разкрия кои са моите сайтове...

Достатъчно голяма част от хората занимаващи се с web посещават клуба и имената им се знаят (и са регистрирани потребители тук) така че не мога да се съглася, че мнението на клуба не представлява представителна извадка!

Колко разбирам от PR и реклама е интересен въпрос, защото може и да съм "дизайнер" (по-скоро developer), но съм завършил друго...

Иначе да: участвам в БГ сайт, ако спечелим, ще си сложа статуетката на видно място в офиса... но целта на всичко не е да се рекламирам...

БАба...


Ама баба не е жена, вие не знаете ли?

Тема imoti.net е съвсем различен случайнови [re: magic-]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано02.10.03 15:34



поне според мен.

това е сайт, на който спокойно можеш да не правиш абсолютно никаква реклама вече. Url-а му ще се разпространява от човек на човек като апокрифна литература и пак ще имаш там почти същата посещаемост. Просто защото е полезен... пазарна ниша ли се наричаше това?
Работила съм активно 2 месеца с него преди 1 година и ми беше много удобен... ако е твоя работа и останалото, не само дизайна - поздравления :)
Иначе на външния му вид и логото обърнах внимание едва след темата в този клуб.

Толкова по въпроса за опаковката... има продукти, които и сами се продават, та ако ще и в полиетиленово пликче без етикетче да ги предлагаш.
Банковите кредити при изгодни условия са подобен случай.



Тема Re: imoti.net е съвсем различен случайнови [re: Hell]  
Автор voyager (прасе в космоса)
Публикувано02.10.03 15:38



Толкова по въпроса за опаковката... има продукти, които и сами се продават, та ако ще и в полиетиленово пликче без етикетче да ги предлагаш.

Мдааа, "Карамел Му" и "Лакта" например

--



Тема Re: Ще ти разваля мнението за мен :)нови [re: БaбaИлиицa]  
Автор magic- (:))
Публикувано02.10.03 15:45



Благодаря!

Успех за БГ Сайт :)

Между другото, да попитам като каза, че си developer. Един приятел снощи ми каза за някакъв слух, че след 2 години нямало да има MySql, защото те започвали някакъв проект за SAP и сихурно всичко щяло да се пренаписва. Но едва ли всеки ще може да си позволи Oracle. Това малко ме шашна и ми звучи страшничко. При мен базата е някъде на perl останало, някъде на php и трябва да се пренапише да си е изцяло на php. Обаче, ако това е вярно за MySql ... да не бързам тогава?

~ Love is magic ! ~


Тема Re: Вафли Боровец :) [re: voyager]  
Автор magic- (:))
Публикувано02.10.03 15:50



А аз наскоро пък открих едни :) вафли Боровец - с оранжева опаковка, които никъде не съм виждала реклама, но в магазина бяха свършили всички Kitkat и :) като си купих една такава вафла... :) от тогава само това
явно вече трябва да съм на диета... не може да продължава повече така

А това "Карамел Му" какво е ?

~ Love is magic ! ~


Тема мдам... аз за друго се сетих :))) [re: voyager]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано02.10.03 15:53



"новите" бисквити "Детска закуска" в едновремешната червено-бяло-черна опаковка с дечицата на хорце :)))))))))

е на тва му викам аз рекламна стратегия :))))))
гепиха ме за клиент само заради опаковката и носталгията по детските години :))))))))
На пук на всички лъскави високобюджетни и доста по-вкусни творения на родната и не чак толкова родна сладкарска промишленост :)))



Тема Re: Ще ти разваля мнението за мен :) [re: magic-]  
Автор StipeМодератор (Bandwagon)
Публикувано02.10.03 16:05



Здрасти Magic ;)
Чудно ми е ако всико е PR , а отношението към този конкурс е негативно, може ли този PR да донесе отрицателни последици на този, който участва в самия конкурс?
С две думи - да свързват наградата му с това, че печели конкурсите по втория начин ;)



Тема Re: imoti.net е съвсем различен случай [re: Hell]  
Автор magic- (:))
Публикувано02.10.03 16:05



Благодаря за топлите думи от името на целия ни екип!
Мед ми капна на сърцето :)

За реклама си мисля, че има нужда по отношение на новите посетители

Особено сега когато се появиха imoti.bg, imotite.com, imot.bg, imoti.com.
(скоро очаквайте imoti.info, imot.org, imoti.biz и т.н.)
Всички те имат полза името да се доближава, защото така печелят от нашия имидж - както има едни пасти Aquarel, които си приличат много с Aquafresh, не нарушават никакви закони по този начин и в Русия са изместили Aquafresh по продажби)
За всички, които измислят имена на сайтове - един съвет от мен нека бъдат оригинални... То си е изцяло наша грешка, че името е такова :(
Все едно да произвеждаме компоти и да ги кръстим КОМПОТИ
Да вярно, че човек веднага се сеща за какво става дума, обаче новите сайтове регистрират същото име и ествествено това е в тяхна полза, защото хората се объркват и ходят на .com вместо на .net ... А обратното става рядко
Имали сме случай да ми се обаждат по телефона (пазят си телефона) и да ме питат ама защо сме си сменили еди какво си... А най-тъжно е когато ни направиха проблем, че при нас офертите не са актуални, а ставало дума всъшност за един друг от сайтовете...

В това отношение браво на jobtiger.bg него никога няма как да го сбъркаш
Това всичко го пиша, защото имам нужда от съвет
Можем да регистрираме още една марка и домайн съответно и постепенно да сменим фокуса и името. Както направиха BASF - постепенно станаха EMTEC

Какво е Вашето мнение?

~ Love is magic ! ~


Тема "Карамел Му" ли? [re: magic-]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано02.10.03 16:10



страшилище за пломбите и враг номер едно на добрата фигура: мега твърди, адски вкусни карамелови бонбонки. Последният път, когато се добрах до тях бяха все още в невзрачните си соц. опаковки: разноцветни станиолчета без абсолютно никакви надписи, в невзрачни картонени кутии (като на обикновен локум, дето бабите си го купуват от бакалията)

няма ли някъде виртуален музей на стари бг опаковки?
би ми било доста интересно :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.