Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:26 21.06.24 
Компютри и Интернет
   >> WEB Дизайн и HTML
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема малко офф топик въпрос...нови [re: magic-]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано28.09.03 01:46



копирането едно към едно на ценностна система, без да си направиш труда да я преосмислиш, спестява ли ти жизнена енергия?

Другият вид копиране го намирам почти в реда на нещата - спестява ти труда и времето, за да имаш време да се отдаваш на духовно извисяване...



Тема Re: za umrelite konkursi ......нови [re: magic-]  
Авторвиз (Нерегистриран)
Публикувано28.09.03 03:31



<quote> защото най-посещаван значи също и добър </quote>

Това надявам се е просто моментна загуба на разсъдък?



Тема Obob6ten otgovor s malko offtopicнови [re: виз]  
АвторDeian (Нерегистриран)
Публикувано28.09.03 11:17



Ne znam kakav im e problema na nqkoi i kakvo protiv imat hit.bg i freehostinga kato cqlo. Tova 4e ima kadarni hora koito po nqkakva pri4ina nqmat vyzmojnost da otdelqt po sredno 20 lv na mesec za hosting i domain ne e tqhna vina.
Osven tova pove4eto ot vas sigurno sa gledali saitove na hit.bg i veroqtno sa zabelqzali 4e tam ima mnogo po dobri ne6ta ot kolkoto na go6o.com primerno. Moje da sa malko no gi ima! tova 4e gospodin Sulio Pulev ima pari da si plati razhodite po normalnoto sy6testvuvane na edin sait, ne pravi negoviq sait po dobar ot tozi koito nqma pari i 4iito sait e zaka4en na bezplaten server.

Nau4ete se da uvajavate truda na drugite.

p.p Tova 4e firmite predlaga6ti platen hosting imat propusnati polzi zaradi lameratorite koito predlagat freehosting si e li4no tehen problem! Ne misliq 4e horata poddyrja6ti servera za freehost rabotqt po malko ot tezi koito se opitvat za izkarat pari s poso4enata deisnot.
--------------------
Sega po temata:
I az mislq 4e iziskvaneto za pla6tane pri u4astie e pulna glupost. Kato sa re6ili da pravqt ne6to s idealna cel da si poemat razhodite sami. Edva li ste im e osoben problem na fona na mizernata suma pari koqto ste syberat ako u4astvat 100 4oveka. Pravi mi vpe4atlenie 4e vse pove4e hora i organizacii i firmi se opitvat da muftqt I-neta, kato se opitvat za vsqka glupost da izkarvat pari. Edno vreme ne6tata ne bqha tolkova zle oba4e...

.nature failure.



Тема Аз питам!нови [re: Deian]  
АвторДaнъчeн (Нерегистриран)
Публикувано28.09.03 11:39



Наистина са смешни 1850 лв такса участие на фона на 15 000 $ само от 3-те основни спонсора.
Тук има и едни въпроси към българските институции:
Извесно ли е защо една държавна фирма като БТК спонсорира един дискредитиран частен конкурс с комерсиална цел?
Наистина ли са излишни тези 5000$ на държавния бюджет? (това към социалния и финансовия министър)
И този който е разписал тази сума в това ведомство може ли да отчете каква е реалната полза за БТК? (това към сметната палата).



Тема Re: Аз питам!нови [re: Дaнъчeн]  
Автор dzver (чатер)
Публикувано28.09.03 14:56



Таксата е за да се намали броя участници. Пресяването на кандидатурите е много труд. Той може да бъде свършен само с добра техническа подготовка и организация.

Y2001 техническата реализация от страна на ABC беше критично лоша (имам пряко участие в това, понеже правих един свързан сайт bgsite.zonebg.com - гласуване на публиката и някои от вас знаят подробности, както и колко кофти ми беше:).
Y2002 се катапултирах от съучастие след сблъсък със сорс код, писан в стил helloworld.inc, замествайки мой такъв и то с претенции че е подобрен.

Очевидно че идеите, заложени в обсъжданията за не-проваляне на конкурса 2002 не са могли да бъдат изпълнени и така се е стигнало логично до 2003 - такси за участие и няма какво толкова да се бачка:)

В сляпата си омраза към ABC, която много хора проявяват тук никак не отчитате, че Жустин има забележителен талант в PR, реклама и ФОРМА на идеите и събитията които случва. Малкият проблем със съдържанието все някога ще успеят да решат.

Може би догодина.



Тема Re: za umrelite konkursi ......нови [re: magic-]  
Авторaha (Нерегистриран)
Публикувано02.10.03 00:18



ne lamer mi si BETER lamerka... oshte pomnai kak sa falishe tuka kato specheli minalata godina nagradata ot BGsite.org

a SHTO NE IM KAZA na nagrajdavaneto...be az samo logoto OTKRADNAH ma kvo ot tva...

sia sa chudia otde si gepila i drugite designi..shttoto kato ta gledam kak edva vurzvash 2 tablizti v sms-bg...i razlikata v firegsm.... iavno si si haresala nekoi site...
da eba...che i sporish tuka...basi



Тема Ще ти разваля мнението за мен :) [re: magic-]  
Автор БaбaИлиицa (цифров зиг-заг)
Публикувано02.10.03 11:49



Съжалявам, че пак ще ти разваля мнението което имаш за мен, но както ти самата казваш: не ми пука! А от друга страна не мога да не споделя някои мисли:

В отговор на:

иначе за 10 лв вече никъде в нет-а никаква реклама не може да се купи. Това е смешна цена... Едно vip-че в dir.bg струва 40 лв на месец - за хитовете, които носи - какво му плащаш
Ама в случая при конкурса не само са повече, не само журито, не само публиката ще го види този сайт, ще отиде на него, но и след това по вестниците ще пишат за участниците цяла година - защото това, което прави конкурса е PR, много PR за българския нет



Ти би трябвало да разбираш от PR:
1. Безпредметно е да привличаш самоцелно посещения на сайт- важно е колко целенасочени посещения имаш. Това, че някой си там ще ми посети сайта не ми носи никаква практическа полза- смисъл има само тогава, когато някой идва заинтересован! Докато VIP на дира ми води посетители, които търсят нещо конкретно!

2. Това, че ще ме публикуват във вестници и списания не е вярно, защото публикуват само победителите, а мисля, че вече всички знаем кои са победителите. Не ми се води всяка година един и същ спор, че ABC правят добри сайтове- защо да остават неоценени. Конкурса все повече се превръща в едно голяма PR кампания, която обаче определено не е в полза нито на мен, нито на повечето ми колеги, нито на "българския нет"... Това е PR на ABC...

3. Както вече казах- ти би трябвало да знаеш, че целта на PR-а е да изгражда моя положителен имидж. От друга страна общественото мнение е факт, независимо дали то ти харесва или не! След като общественото мнетие е, че конкурса е нагласен- било това истина или не, смяташ ли, че той ми създава добър имидж? Напротив- това, че не получавам награда от конкурса ми носи МНОГО ПОВЕЧЕ ИМИДЖ! Ето това е обидното наистина!

БАба...


Ама баба не е жена, вие не знаете ли?

Тема Re: Ще ти разваля мнението за мен :) [re: БaбaИлиицa]  
Автор dzver (чатер)
Публикувано02.10.03 13:38



Е да, ама срещу 10 лв тя е доста вероятно да спечели нещо - я портален сайт, я сайт за услуги:) Само статуетката струва 50-100 лева - 100% възвръщаемост на инвестицията. Кво му плащаш?

Ще те опровергая за нещо: виждал съм как хора, които публично са против конкурса и твърдят, че всичко е нагласено, си държат статуетка, спечелена от bgsite на най-видно място в офиса :) Тъй че явно победата има някаква стойност.



Тема Re: Организаторите ? [re: voyager]  
Автор georgivar ()
Публикувано02.10.03 13:44





Да се дават примери с начинаещи уеб дизайнери не ми се струва уместно.

Струва ми се, че за да стане ефективен уеб дизайнер, човек трябва да е имал най-малкото интерес (и евентуално опит) към програмирането, дизайна, журналистика, архитектура или каквато и да е била приложна наука или изкуство. Няма начин да ми хареса посочения по-горе сайт освен ако не съм възпитан в подобна визуална, медийна и технологична среда и сам не се опитвам да създавам подобни творения. Ако ще да е награден с хиляда награди, включително оскар, грами, пулицър, нобелова премия и т.н..

Пример: много от децата, които играят модерните напоследък игри от сорта на CS, quake etc. израстват с тях и съответно възприемат тяхната стилистика - графично оформление, начини за взаимодействие с компютъра и т.н. - за стандарт, нещо нормално. Това е причината за толкова високата оценка на сайтове от сорта на 2advanced и стремежът към тяхното (сляпо) копиране и пресъздаване.

Проблемът с българските сайтове е, че лисва традиция и подходяща среда, в която да се появяват шедьоври - работи, които биха били оценени като нещо уникално и с реално значение в целия свят. Поради лиспа на традиции и липса на местни образци се прибягва твърде често до копиране и пренасяне на чужди такива.

"Създавам грозни и некачествени неща, ставам по-добър, започвам да придобивам тежест, идвам във форумите на дира и почвам да раздавам мозък на младите дизайнерчета, те виждат, че съм уважаван, и тръгват по стъпките ми... Сякаш вредата е повече от ползата? "

Та няма начин да създаваш грозни и некачествени неща и да ги афишираш публично, освен ако сам не харесваш грозни и некачествени неща.

Проблемът не е в един конкурс или в двата конкурса (гледах вчера номинираните в Computer Space 2003 и въпреки, че това е явно не чак толкова компрометиран конкурс регистрираните сайтове съвсем не блестят), които се провеждат годишно в България.

Проблемът е в лиспата на среда и голям брой творци, които биха създали достатъчно атрактивни и ефективни уеб решения на български език и предназначени за български потребители.

Колкото до Якоб Нийлсен - човек с повече от 20 години в областта, едва ли не баща на "нещо-като-наука"-та ползваемост - аз не бих се осмелил да го наричам недоразумение. Най-малкото не е възпитано, ако не можеш да се обосновеш подобаващо. Между другото правилното произношение на името е Джейкъб :)

Не искам и няма да оправдавам допуснати предишни грешки в организирането и провеждането на конкурса. Само се надявам и ще се стремя доколкото зависи от мен такива да не се случават отново.

DO LESS. LIVE LONGER.

Тема Re: Ще ти разваля мнението за мен :) [re: БaбaИлиицa]  
Автор magic- (:))
Публикувано02.10.03 14:31



За щастие :) мненията в този клуб не са общественото мнение :)
Защо мислиш Дир и Гювеч са медия партньори на конкурса Български сайт? Ако общественото мнение е твоето и на клуба, как се е получило такова разминаване в мненията?

Предварително си решил, че няма да спечелиш. Когато правиш нещо каквото и да е с тази нагласа то ниастина обикновено не става. Дори не разчиташ на гласовете на публиката. Може би и те са нагласени? :)))))

Аз не съм специалист по PR :) Само съм чела някои книжки на Ал райс.
Ти също не си явно достатъчно наясно, но това е разбираемо, защото си дизайнер и няма как да си специалист във всичко. Или може би си?
Рекламата е полезна не само когато е насочена. Така например Банка Биохим рекламира ипотечни кредити на първа страница на dir.bg както и в imoti.net
Ако тя следваше само твоята идея щеше да рекламира ипотечни кредити само с vip и само в раздела за ипотечни кредити в imoti.net и рекламата да видят само тези, които точно в дадения момент се интересуват от кредити...
Важно е рекламата да стигне до колкото се може по-голяма аудитория. Дори в настоящия момент някой да не е клиент има възможност да стане такъв в бъдеще. С реклама много повече се поддържа марката, отколкото да се търси директна полза.

А кои са твоите сайтове?

Надявам се да съм ти била полезна. Благодаря ти, че си отделил време да споделиш тези мисли.

~ Love is magic ! ~



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.