Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:43 28.09.24 
Компютри и Интернет
   >> WEB Дизайн и HTML
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Вирусинови  
Автор Jolly Walker (Mинyвaч)
Публикувано07.09.03 13:36



Не намерих подходящия клуб да попитам, та пак тука...

Доста ме налегнаха вируси. Май сам активирах (лапнишаранче!) нещо гадно, та после си намерих с помощта на NAV BlackBox.class & Verifier.class в системата. Преди това W2K се издъни и пусна червея W32.Bugbear.B@mm мисля. Късно беше за кръпка, но направих каквото се предписваше. После Win98 с NAV пусна W32.Welchia.Worm...

Най-гадното поне видимо е следното: inbox-a в orbitel.bg се пълни както Дрезденската Semperoper през миналия август! На всеки 5-9 минути получавам мейл със по стотина кила вирус. Никой от адресите не ми е в контактна листа, но разпознавам някои имена, и подозирам друг компютър (и други многобройни юзери там) като вратичка към моя собствен E-mail address. Твърди се, че аз разпращам същите тези мейли съдържащи вируса W32.SoBig....

Кажете ми, моля, какво да направя!...



Тема Re: Вируси [re: Jolly Walker]  
Автор Byd™ ((Nyakoj))
Публикувано07.09.03 14:01



Като гледам за колко неща наведнъж споменаваш - format и install на чисто...
И после редовен update на Windows и NAV...
А след последнатa издънка на Microsoft желателно е (за по-висока сигурност) и някакъв firewall да си сложиш - имам едни клиенти - бяха забравили updates на Win и NAV в последната една година, но ISS BlackICE ги спаси от Blaster без никакви проблеми...

.

The Armenian Priest wishes You a lot of good health...


Тема Re: Вирусинови [re: Byd™]  
Автор Jolly Walker (Mинyвaч)
Публикувано07.09.03 14:07



И firewall си имам добър, и редовни (седмични) ъпдейти на NAV също. Кажи нещо повече за ISS BlackICE, моля!

А иначе основното - мейла ми!...



Тема Re: Вирусинови [re: Jolly Walker]  
Автор Byd™ ((Nyakoj))
Публикувано07.09.03 16:55



Ако имаш firewall (и той наистина е добър, както казваш) не ти трябва BlackICE, но все пак ако искаш да видиш какви са му възможностите:

. Аз ползвам Server Protection, но ако нямаш работещи сървъри на машината и PC Protection върши работа...

За вирусите: ако наистина разпращаш mail-ове, значи имаш нещо на машината - търси го и го чисти. Има обаче един друг момент - голяма част от ММ вирусите като заразят дадено PC, почват да разпращат поща от името на хората, които намерят в address book-а на заразената машина. Да не би и случая с mail-овете, които уж ти разпращаш да е такъв?

За NAV - имай предвид, че дефинициите в LiveUpdate се ъпдейтват веднъж седмично (с изключения в случаите, когато излезе някой нов вирус, който се разпространява много бързо). Само тези в се ъпдейтват всеки ден...

.

The Armenian Priest wishes You a lot of good health...

Тема Re: Вирусинови [re: Byd™]  
Автор Jolly Walker (Mинyвaч)
Публикувано07.09.03 18:31



Blagodarq. Ще погледна BlackICE щом се поуспокоя малко. Ползвам иначе Zone Alarm Pro.
Ето този WORM_SOBIG.F. се съдържа в майловете изпращани уж от мене. Не е много нов. Вчера изтеглих всичко ново от NAV и той откри BlackBox.class & Verifier.class и твърди че са под карантина!
Адресите на които "изпращам" вируса не са от мой address book - не съм и качвал на тази инсталация address book-а си. Подозирам, обаче друга машина, РС, от което са копнати поне някои адреси! Съвпадението на 3-4 адреса не би могло да е случайно!...

Има ли начин да спра да получавам купищата мейлове зловонни!?



Тема Много ми е интересно...нови [re: Jolly Walker]  
Автор Koтapakът нa Шpьoдинrep (Bloody Furious)
Публикувано07.09.03 18:37



как Win98 ти е пуснал Welchia????

There are three determined states the cat could be in: Alive, Dead, and Bloody Furious.


Тема Re: Вирусинови [re: Jolly Walker]  
АвторToni (Нерегистриран)
Публикувано07.09.03 19:33



Ot www.symantec.com si svali FixSbigF.exe i si prochisti PCto. I az imah dnes tozi problem, no se opravih.



Тема Re: Вирусинови [re: Toni]  
Автор Jolly Walker (Mинyвaч)
Публикувано07.09.03 21:51



Already done!

Нямам впечатление да съм ОК, но ще видим!...

Мейла, мейла... Ебаси как се пълни!



Тема Re: Вирусинови [re: Jolly Walker]  
Автор Byd™ ((Nyakoj))
Публикувано07.09.03 23:30



Абе тия в Orbitel нямат ли antivirus и spamfilter на mail-а ???
Странни хора... и имат клиенти...

.

The Armenian Priest wishes You a lot of good health...


Тема Re: Вирусинови [re: Jolly Walker]  
Автор Borko (един от тълпата)
Публикувано08.09.03 09:02



И моя мейл се пълнеше преди 2 седмици с един вирус, но се оказа че мой познат дето е записал моя мейл в address book-a се е заразил и праща мейли от мое име. Получателите като видят че има вирус и ги връщат на подателя като си мислят че съм аз. Да не би и твоя случай да е подобен.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.