Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:43 01.05.24 
Компютри и Интернет
   >> WEB Дизайн и HTML
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Shriftove, WEFT, Hosting i 1000-i drygi znaini...нови  
АвторNa4inaesht (Нерегистриран)
Публикувано08.11.02 02:30



Zdraveite, sus HTML, JS, CSS se zanimavam otdavna, no po malko neseriozen na4in, a eto 4e doide momentut da "zapretna rukavi"...znaete kak e: "edin priatel na 6yranaikata na brat mu iska site...." Mucha go ot izvestno vreme, no izniknaha tolkova mnog malki i po-golemi vuprosi... V kraina smetka yspqh da gi sveda do 3-4:

1. Ami haresah si 1-2 shrift-a, no ne sum sigyren dali gi ima v Win po default, kak da razbera dali sa, ili po-dobre koi idvat zaedno s Win-a

2.Do kolkoto sum 4el,gledal, sly6al i t.n. Ima WEFT za tezi ^^^^ celi pokazva koi shrift ot kude e i ako ne pristiga s win go vgrajda vuv site-a... ami hvanah go tozi WEFT, ama.....AMA: ama toq WEFT neshto... nishto ne pravi, ne mi pokazva koi shrift ot kude e, sami kazva toq moje da go vgradish toq ne moje, toi - neznam.A kogato vse pak se probvam da vgradq shrift to mi iska URL, emi ma`amy... az nesum uplodnal oshte, nali oshte ne sum gotov!!!Iskam prosto da mi napravi ot daden shrift *.eot file...koito file...abe imam 1-2 takiva, tyka razni knigi, razni CD-ta sus razni primeri, ama ne ba4kat!Hem vsi4ko si deklariram kato horata...Ta kakvo da go pravq to`z WEFT ili napravo da hvashtam drygo tool4e?!

3.Hosting, ami kude da go sloja, to mai ve4e minaha bezplatnite izpulnenie, do kolkoto se oglejdam, ama mi trqbva susvem malko mqsto <5mb, nqkuv prili4en subdomain i tyka problema e 4e po-natam shte iskam i suvseeem muni4ki cgi nqkuv... pri vse 4e tozi site shte e samo za hora ot sofia, na hora ot drygi gradove nqmq da im vurshi rabota (shtoto shyranaikata ba4ka v Sofia:--) ta za sega si misleh hit.bg , ama 4yvam loshi neshta za tam, znam i za edna dryga dalaverka- web1000.com, ama si misleh nqma li da zarejda malko kofti, a puk i cgi-a neshto sa go sprqli vremenno :--(( Ta vsi4kite tezi X3 si misleh, ako moje bez pari :--PPPP znam 4e sega vsi4ki shte viknat v edin glas:"Bezplaten obqd nqma" i otdelni vuzglasi:"Selqnin!", no na4inanieto e malko riskovano, puk i vse si misleh 4e moje da se sglobi ne6to sus 1-2 hosting-a: 1-iqt sudurjanieto, drygiqt cgi-a.... I vse pak ako ne stane koi platen shte mi prporuchate?Pak kazvam samo za sofiq <5mb sus malko cgi i da kajem "top" domain (taka de, kato shte davame pari :--))

Ta shte sum vi mnogo blagodaren ako mi pomognete!



Тема Re: Shriftove, WEFT, Hosting i 1000-i drygi znaini...нови [re: Na4inaesht]  
Автор voyager (бастун)
Публикувано08.11.02 09:19



1. Ц... откажи се от специалните шрифтове. Не разчитай на вграждане. Най-добре да се ограничиш до избора серифен-несерифен или непропорционален.
2. Има доста безплатни хостинги, които предлагат и CGI. Обаче всичко е с банер отгоре. Ако не те смущава банерът, мисля че agava.ru не е лошо. Единственото, което знам без банер е host.sk, но ще ти трябва малко време да се справиш там.



Тема Re: Shriftove, WEFT, Hosting i 1000-i drygi znaini... [re: voyager]  
Автор HALF (mANIAK)
Публикувано08.11.02 10:47



host.sk ne priemat novi useri...

I know Karate, Kung Fu, and 47 other dangerous words.


Тема Re: Shriftove, WEFT, Hosting i 1000-i drygi znaini...нови [re: HALF]  
Автор voyager (бастун)
Публикувано08.11.02 11:08



лошуууу... Трябва да питаме КаБайтчо обаче, дето пусна сайта за секюрити вчера. Той беше там, може да е измислил нещо....



Тема Re: Shriftove, WEFT, Hosting i 1000-i drygi znaini... *DELETED*нови [re: voyager]  
Автор HALF (mANIAK)
Публикувано08.11.02 11:31



Мнението е изтрито от H_A_L_F

Тема Re: Shriftove, WEFT, Hosting i 1000-i drygi znaini... *DELETED*нови [re: HALF]  
Автор voyager (бастун)
Публикувано08.11.02 11:56



Мнението е изтрито от _voyager

Тема Re: Shriftove, WEFT, Hosting i 1000-i drygi znaini...нови [re: voyager]  
АвторNa4inaesht (Нерегистриран)
Публикувано08.11.02 13:07



1.Ami to mnogo grozno samo sus serif, Sans-serif :-((((( Puk to ne e mnogo text, samo za menu-to mi trqbvat 2 shrift-a, a do kolkoto znam kato izpolzvam opciqta current subset *.eot filovete shte stanat dosta malki.... zashto da se otkazvam ot vgrajdane?To nali i bez tova pove4eto hora polzvat IE?I vuobshte k`uv e problema sus vgrajdaneto?I vse pak, ako naistina ne stane, kude da namerq spisak na vsichki shritfove idvashti s win-a?

2. Dobre de kakuv e problema da si kacha site-a na hit.bg ili neshto podobno, a puk samo script-a da mi e nqkude drygade?!Ili to pak shte izkarva pop-up-ove?
Ot bulgarskite free host-ove koi spored vas e nai-dobur?Hit.bg, top.bg,.... ?
A i za platen hishto ne mi preporuchahte...
No za drygoto mersi



Тема Re: Shriftove, WEFT, Hosting i 1000-i drygi znaini...нови [re: voyager]  
АвторNa4inaesht (Нерегистриран)
Публикувано08.11.02 13:10



Mi to sigyrno e super, ama az ne go vidqh shtoto doidoh predi malko... Ta ako ne e mnogo nahalno shte moje li da mi go pratish na bulbyk@abv.bg

Puk i mi se shte da 4yq i drygi mneniq, osobenno za shriftovete...



Тема Re: Shriftove, WEFT, Hosting i 1000-i drygi znaini...нови [re: Na4inaesht]  
Автор voyager (бастун)
Публикувано08.11.02 13:50



1. Щом става въпрос за едно меню, просто го направи с картинки, а не с шрифт. Това, че повечето хора ползват ИЕ, не означава че трябва да пренебрегваш останалите. Няма списък на всички шрифтове идващи с виндовс, защото на различна машина и версия може да са различни. Можеш да направиш изреждане на няколко шрифта в стила:
font-family: arial, hebar, helvetica, sans-serif;
Така увеличаваш шансовете си.
Вграждането има и друг проблем, освен че не работи на всички браузъри и той е с авторските права.
Извода е направи си менюто с текст-картинка.

2. Прблем по принцип няма, но това което ще ти се извежда от скрипта, ще бъде на хоста с банерите, скриптовете винаги генерират ХТМЛ на локалхост. Не можеш да му кажеш да пише върху хоста ти на hit.bg. Така че ще трябва да се примириш с банерите.

Платен хостинг едва ли някой ще ти препоръча, защото се счита за реклама. Аз не ползвам платен, така че не знам. Българските фрее също не ги знам.

П.С. Не разбрах кое искаш да ти пратя на майла :))



Тема Re: Shriftove, WEFT, Hosting i 1000-i drygi znaini...нови [re: voyager]  
АвторNa4inaesht (Нерегистриран)
Публикувано08.11.02 14:28



Ami mersi, ama kartinki ne mi vurshat rabota, shtoto iskam da se zarjda burzo, a puk sum napravil rollover sus css filters.... a ima i pod menu-ta i dvijenie ... kakto i da e, shte izmislq neshto.T`va za mnogoto shriftove go znam, no tam ima i dryg problem, az si harsah nqkolko varianta, no tezi varianti za shriftove mi haresvat pri razli4ni stoinosti na font-size i font-weight ... a da pravq script koito da gleda koi k`vi shriftove ima.... kofti.Otnosno avtorskite prava specialno tezi 2 srifta mogat da se ebedvat (pone t`va WEFT mi kaza :--)

2. Ami to hubavo, ama ne moga li rezultata ot cgi-a da go turna v moq frameset(po to4no TAKA iskam da stane) i ot tam ve4e s malko ili pove4e js da my otrjea kvitanciite na banerite?

Iskam da mi pratish t`va deto H_A_L_F go e iztril, plz!!! vse pak az go podtiknah da go postne

Mersi predvaritelno!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.