Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:07 30.05.24 
Компютри и Интернет
   >> WEB Дизайн и HTML
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Valid HTMLнови  
Автор HALF (mANIAK)
Публикувано24.09.02 11:06



Ima li nyakoi koito pishe valid HTML i moje gordo da sloji logoto

??
Az lichno vaobshte ne se zanimavam s tez podrobnosti.

I know Karate, Kung Fu, and 47 other dangerous words.

Тема Re: Valid HTMLнови [re: HALF]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано24.09.02 13:47



estestveno che sa palni gluposti tea raboti...

kva mi e faidata koda mi da e validen i da ne raboti na tozi ili onzi browser???
mnogo po-dobre e da raboti otkolkoto da se podchinyava na nekvi glupavi standarti...

Osnoven injeneren princip: Raboti li - NE GO PIPAI!!!


Just a genius




Тема Ми аз лично.....нови [re: Blake]  
Автор _Gift_ (познат)
Публикувано24.09.02 14:00



.....ползвам HomeSite 4.5, a FP2000 и DW съм си ги сложил едва ли не за красота. И сайта, който съм си билднал съм го прекарвал през чека, ама за какво ми е да си слагам допълнителен гиф да тежи и да линквам към някой си дето хабер си няма от бг, та камо ли от мен.
А иначе всички ви съветвам да си валидарите хтмл-то, щото като влезне xhtml стандарта - няма да има лабаво. Справка



Вервайте ми!

Тема Re: Ми аз лично.....нови [re: _Gift_]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано24.09.02 15:04



i kato izleze kvo?
horata sha si smenyat browserite li, kvo li?

Just a genius




Тема Re: Ми аз лично.....нови [re: Blake]  
Автор _Gift_ (познат)
Публикувано24.09.02 15:07



ньооо, чичко гейтс ще ги смени!

Вервайте ми!


Тема Re: Ми аз лично.....нови [re: _Gift_]  
Автор StipeМодератор (Bandwagon)
Публикувано24.09.02 15:58



По добре да ти работи кода на IE - това определено е по-важно,



Тема Re: Ми аз лично.....нови [re: Stipe]  
Автор _Gift_ (познат)
Публикувано24.09.02 16:23



Уфф Стаип ще те настъпя, щото бая непрофесионално се изказа.
Ако говорим за прост личен сайт, ОК нека работи само за IE.
Но когато е корпоративен (не говоря за е-сторе) и си правиш презентация на фирмичката (както е в моя случай) не можеш да подцениш шанса да ти дойде клиент с НС.
Имам примерно средно 50 посещения на ден. От тях 90% са ИЕ, 9,9% НС и 0,1% нещо друго. От всичките 50 един се закача да иска инфо, а от 10 такива 1 пазарува. Начи математически погледнато вероятността този 1 да е с НС е пренебрежимо малка.
Да ама един от най добрите ми клиенти (вече повече от година да е жив и здрав) е с НС и то на 640х800, щото е много късоглед горкия.
Та затова хтмл-то трябва хем да ти е простичко, хем чистичко (като милиционерче) и всеки тъп браузър да го разбере.

Вервайте ми!


Тема Re: Ми аз лично.....нови [re: _Gift_]  
Автор Aвaтapчe (pow(d)ered user)
Публикувано24.09.02 16:33



ма ти не разбра ли пичо... че тва кво ти показва браузъра в момента няма нищо общо с wc3?

и подобре ли зарад чичкото дет ти е добър клиент да си изгониш на входа 90% от новите потенциални?

айде мислете малко бе... па после настъпвайте...

а... да ти кажа - щото модератора го няма са... той си има сайтове и той дет продават разни неща... и .. статистиките са му от 10 000 на ден уникални... а не 50 юзъра... така че за "непрофесионализъм" да си говорим е тъпичко не мислиш ли?



Тема Re: Ми аз лично.....нови [re: _Gift_]  
Автор spacer (spectator)
Публикувано24.09.02 16:44



Абе то и HTML-a има сума спецификации дето са "влезнАли" бая отдавна, ама не виждам някаква особена полза. Особено чичо ти Гейтс като е взел че се е загрижил за тях.


Блеки, ти далече не си единствения дето гледа кода да бачка, а не да е по спецификация. То и аз така като тебе. И човек се чуди кви пинизлъци да измисли за да го постигне тва. И в това ни е трагедията. Щото вместо ние да си пишеме по стандарта, а ония пейзани да си оправят браузърите, ние се мъчиме с недоклатените им булвочи и четеме поредния бъг-лист.

Щтото Нетскейпци могат да пуснат поредната хуйня7.0 и да си кажат "Те ония мърльовци уеб дизаинерчетата ше му фанат цаката. Що па да не смениме ДОМ-а (които също е стандарт бтв)" или "Абе те ше се видят къде са му бъговете и ще им намерят workaround. Даваи да го пускаме" или нещто в този стил.

За Майкрософтските копеленца па да не говориме. Те не трошат стандартите, те ги правят.

Аз през живота си една страница не съм валидирал и изобщо не съм горд от факта. Щото моето мнение е, че трябва да се почне.

------------------------------
*Killing Is My Business!*
------------------------------


Тема Re: Ми аз лично..... [re: Aвaтapчe]  
Автор _Gift_ (познат)
Публикувано24.09.02 16:52



Ти не си ме разбрал.
Исках да кажа, че никой няма да се лиши от клиент само, защото клиента е решил да ползва НС.
В сравнение с майсторите тук и техните сайтове аз наистина съм много гола вода ламер и въобще не искам да се меря с тях.
Между другото дай ми адрес моля те на бг сайт с 10000 уникални на ден. Щото съм виждал най-много с 3000 а останалото е релоуди. К'во 99% от посещенията са от клубове ли?

Вервайте ми!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.