Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:44 28.04.24 
Компютри и Интернет
   >> WEB Дизайн и HTML
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема obqwa za rabota... tashak... hehнови  
Автор pro_O1 (специален)
Публикувано16.05.02 18:06



и кво уеб дизайнерите вече ги избират по много оригинални критерии:

Изисквания: Възраст до 35год.; висше образование в областта на информационните технологии.
Необходими документи:
- Няколко от най-добрите Ви разработки;
- Автобиография;
- Копие от диплома за завършено висше образование.
- Участие в конкурси и спечелени награди са предимство!

всичко чудесно, само не разбирам за къв и на кого му трябва точно пък диплома за висше в областта на айти? кво доказва тва? че са те учили на паскал, асемблер, фортран и не знам си кво разни застарели деденца, други оригинални професори са ти показали що е то вакс и някакви такива? кое точно айти образование в страната има връзка с дизайна? ще се научи ли някой, че тапията не те прави дизайнер? докато си прахосваш времето в университета да учиш простотии можеше да си седнеш на гъзъ и да станеш истиснки дизайнер... е то точно за това разни големи бг фирми с криворазбрана айти политика назначават инфантили да им правят уебовете...



Тема Re: obqwa za rabota... tashak... hehнови [re: pro_O1]  
АвторvALE (Нерегистриран)
Публикувано16.05.02 20:01



mi tez deto gi prawiat tia kriterii si niamat predstawa za kwo stawa dum ... shtoto edno e da si designer i drugo e da si web programist - bilo to clientska chast - i nai-weche serverska chast ... no taka ili inache dori i za web programisti niama nujda da e IT ....


Am w Bulgaria e tyi ... pyk i na niakoi mesta w chujbina pak e tyi ... be typa rabota



Тема Re: obqwa za rabota... tashak... hehнови [re: pro_O1]  
Автор net911 (WebMonster)
Публикувано16.05.02 20:05



Кофти работа :)
Абе те работодателите понякога не знаят какво искат, особено ако си нямат понятие от това за което търсят хора..... я си представи, че този който си търси дизайнер има колбасарски цех? Ами той човека си знае неговия занаят, знае колко сол, соя, мас и брашно се слага на салама (дано някой от техния бранш да не чете този форум), и знае как да продава..... а ти искаш от него да знае в кой университет има катедра по уеб дизайн и html? Лошото обаче е когато шефа не е колбасар, и въпреки това търси под вола теле.... Първият и последен път когато кандидатствах за работа (през далечната 1992), не ме одобриха, защото преди това не ми достигнаха нерви да завърша ТУ-то :)
Няколко месеца по-късно същата фирма където не ме приеха на работа вече ми дистрибутираше софтуера (преди това ми бяха конкуренти за известно време), та един хубав петък минах през офиса им да си взема парите от продажбите им, и шефът им ми каза "ееххххх....мъка, мъкааа.... сега ако ми беше работник, нямаше да ти броя 80% от оборота си". Аз му казах, че съм имал доброто желание да му работя за шепа стотинки, но той не ме е одобрил.... (той не се зарадва особено много на това което чу:)
Казах ти тази дълга скучна история, за да ти докажа, че понякога Господ ни прави чудесни подаръци под формата на подобни "неправди" :)

Смъртта може да ви споходи само веднъж, но срамът: многократно. От него се пазете!


Тема Re: obqwa za rabota... tashak... hehнови [re: pro_O1]  
Автор Topбaлaн (любопитко)
Публикувано16.05.02 21:57



про,
висшето образование е преди всичко начин на мислене, определени контакти и други подобни неща...
за да пудриш страници сигурно не е необходимо....но имай предвид, че работодател дето дава стартова заплата $500 не е глупав...



Тема Re: obqwa za rabota... tashak... hehнови [re: Topбaлaн]  
Автор net911 (WebMonster)
Публикувано16.05.02 22:39



Въпреки всичко, смятам, че висшето образование е необходимо на докторите, учителите, архитектите..... в тези професии има задължителни неща, към които трябва да се придържат, затова за тях е задължително да търкат чиновете още 5 години, а също така и да държат изпити. Но не мога да се съглася, че всеки дизайнер или програмист с висше образование е по-добър от който и да е дизайнер или програмист който си е спестил тези 5 години.... дори до сега и през ум не ми е минавало да питам програмистите или дизайнерите ми дали и какво са завършили.... А преди 1 месец един от програмистите ми в БГ ме помоли да отсъства една седмица, защото ще има изпити, и можете да си представите какво беше учудването ми когато отговорът на въпроса "по какво са изпитите?" беше "по съдебна медицина, урология и хирургия".... хехе.... не знам с какво познанията му по съдебна медицина биха му помогнали в работата, но със сигурност знам, че в БГ ще има един доктор по-малко, поне докато МЗ не му предложи заплата над $1000, колкото получава при нас :)

Смъртта може да ви споходи само веднъж, но срамът: многократно. От него се пазете!


Тема Re: obqwa za rabota... tashak... hehнови [re: net911]  
Автор Topбaлaн (любопитко)
Публикувано16.05.02 22:50



евала на такива работодатели! повече трябва да ги има!



Тема Re: obqwa za rabota... tashak... hehнови [re: pro_O1]  
Автор Suicider (Day-dreamer)
Публикувано16.05.02 23:57



Висшето образование в българия се използва главно за етикет. С помоща на късчето хартия трябва да покажеш, че си умник, че си преминал през премеждия, изпити, особенно за държавните вузове. А да не говорим, че днес в България образованието в ИТ специалностите е много зле. Не само, че материала, дето се изучава е прекалено стар, но и дезорентиран от действителните проблеми, в които се работи. Например, налагаще се да пиша курсова работа на колежка, която трябва да изчертае звезда върху прозорец на Делфи. За какво ще му трябва на човек това в бъдеще. Ако иска да чертае звезди, да не си губи времето в университета, ами да сяда в къщи и да си играе четката и боичките на Paint-а

То живот ли е да го опишеш или просто да го издрайфаш


Тема Re: obqwa za rabota... tashak... hehнови [re: pro_O1]  
Автор StipeМодератор (Bandwagon)
Публикувано17.05.02 01:45



Така е , бро !

Когато някой не знае какво иска, нормално е и да няма представа какво изисква.
Досега само веднъж ми се е налагало да работя като дизайнер / уеб програмист, и ако искаш вярвай - нищо не искаха да им показвам - искаха само цена. А тя за БГ беше доста висока, но пък те взеха че се навиха

За мен идеалния конкурс е да им зададеш на сайтаджиите един проект и някакъв deadline...след това всеки си го носи на дискета - ти гледаш, оценяваш и решаваш кого да вземеш.
5 пари не давам на колко години е, какво е завършил или печелил.


П.С. Условието да е на дискета проекта е неободимо, защото все някой ще се намери да каже, че използвам хората да ми правят проектите (доколкото знам има една такава фирма в БГ с такова реноме)



btw. кой е този работодател дето го изисква това?



Тема Re: obqwa za rabota... tashak... hehнови [re: net911]  
Автор StipeМодератор (Bandwagon)
Публикувано17.05.02 01:51



Като прочетох поста ти се сетих - преди работех за едно ISP и ме попитаха какво уча. "Бизнес комуникации" им отговорих и последва една доволна усмивка - "значи тука историите с телефоните трябва да са ти повече от ясни"



Тема Re: obqwa za rabota... tashak... hehнови [re: Topбaлaн]  
Автор StipeМодератор (Bandwagon)
Публикувано17.05.02 01:56



а ти защо реши, че този работодател дава 500 усд стартово?

Не мисля, че Про визира обявата на Net911 .




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.