Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:17 21.06.24 
Компютри и Интернет
   >> WEB Дизайн и HTML
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Трябва да направим нещонови  
Автор GAME (I AM THE GAME)
Публикувано03.10.01 00:47



През цялото време и последвалите приятности, които съпътстваха въпросния хакер мисля, че никой от нас не направи нищо.
Медиите трябва да пуснат опровержения!
Някой да знае това да е станало?

Редактирано от GAME на 03.10.01 00:50.



Тема Re: Трябва да направим нещонови [re: GAME]  
Автор БaбaИлиицa (чейнч бюрократ)
Публикувано03.10.01 01:05



Вени Марковски май направи пресконференция в която заяви по ТВ, че Любо не е хакер и че не е правил незаконни страници- единственото: имал нелицензиран софт. Той за разлика от специалистите от полицията се изрази правилно- не е имал лиценз- а не, че не е имал авторски права... Щеше да е интересно, ако се беше оказало, че има авторски права върху Win2000!

Баба...

_
Бабо,защо са ти толкова големи очите?
Бабо,защо са ти толкова големи зъбите?
Ти май не си баба?


Тема Re: Трябва да направим нещонови [re: БaбaИлиицa]  
Автор GAME (I AM THE GAME)
Публикувано03.10.01 01:21



Da qsno,ama nali kazah i predi malko
Za towa mogat da nakisnat wseki. nad 95% ot horata s kompowe nqmat licenzi pone za edna ot programite, koito polzwat. Prosto w B e trudno wsi4ko da ti e licnzirano.
Ako mi fanat diskowete s igrite kakwo> Trqq da leja w tymnica do kraq na jiwota si taka li.......
Ako reshat da spazqt zakona s men she zagazq? Potkupi li trqq da dawam kakwo. Ako sym edinstwen ok......ama to wsi4ki sa taka - tiq na slaveikow trqq da izlevdawat po dwe doviwotni na hlqb i woda.................
Ebasi dyrvawata typa sme



Тема Re: Трябва да направим нещонови [re: GAME]  
Автор StipeМодератор (Bandwagon)
Публикувано03.10.01 02:06



Ами пич това е положението - няма значение колко ползват незаконно софтуера, ако и ти го правиш - виновен си. Принципно пред закона всички са равни.

Хората мислят, че историите се сътворяват от човека. Всъщност е точно обратното


Тема Re: Трябва да направим нещонови [re: GAME]  
Автор Pro (bawler)
Публикувано03.10.01 09:57



пич това не е само в българия бе... за кво са всичките варез групи според теб? наясно ли си какъв процент от пцтата в големите компании дори в щатите са с лицензиран софт? много малък... просто тук куките взеха много присърце нещата, без изобщо да са наясно...

| ах, недей - късаш ми сърцето!
| Pro


Тема Re: Трябва да направим нещонови [re: Pro]  
Автор БaбaИлиицa (чейнч бюрократ)
Публикувано03.10.01 10:53



Ми прав си... БГ е 8 млн... Русия е пъти по 8 млн- и там всички ползват пиратски софт... То затова най-големите сайтове за крака, пачове и пароли са руски и западни. Ако ние бяхме най-големите пирати- всички подобни сайтове щяха да са на БГ език... или поне щяха да имат БГ версия!

Освен това, борбата трябва да е както с потребителите на пиратски софт, така и с разпространителите- и понеже като се премахне предлагането лесно ще изчезне и търсенето, а продавачите на подобни неща са по-лесно откриваеми от потребителите- близко до акъла е да се търсят разпространителите (на първо място!)... Обаче както знаем, не само в БГ, но и по целия свят всичко върви противно на логиката!

Баба...

И апропо, по въпроса, че трябва да направим нещо: ми можем например да си лицензираме софта... Ама и световните корпорации предлагащи подобни продукти трябва да се съобразяват с условията. И второ: в цял свят Windows се предлага с книжка на майчин (официален) език и самия софт е изцяло на същия език- включая хелпове, менюта, съобщения за грешки и т.н. И има човечен съпорт към съответния софт. Така е не само за Windows, но и за всички големи и скъпи програмни продукти. Обаче в българия не е така- явно смятат, че не си струва труда заради някаква си малка българийка да превеждат- еми, аз пък смятам, че не си струва парите да си купуваш Win, дето само проблеми създава...

Баба...

_
Бабо,защо са ти толкова големи очите?
Бабо,защо са ти толкова големи зъбите?
Ти май не си баба?


Тема Licenziran siftuer reshenieнови [re: БaбaИлиицa]  
Автор wili98 (beta tester)
Публикувано03.10.01 11:17



Taka kato wi "cheta" mi stana interesno.
Systo taka i bolno za onq pich deto go olefkaha za dskbank, toi prosto e bil hityr no nesto sa mu se nerwirali otgore i sa reshili da si go izkarat.
Wednaga mi izliza edna prikazka w glawata - "Koqto kobila hwanat, tq wyrshee wsichko" ta taka i w sluchaq : "daite sq da gi splashim oniq pishlemeta s ochilata, pregyrbenite, i kosmatite deto se praat na akeri".

Ta po wyprosa s piratskiqt softuer, ei sega mi hrumna edna ideq "on the fly" kakto obichat da se izrazqwat nqkoi :))/
Znachi wzemash si edna knigka, primerno za win 2kP sled koeto prochitash, nauchawash i otiwash sreshtu 25$ da stanesh MCP.
Ako uspeesh, imash prawo da izpolzwash celiqt softuer na MS for free za dev celi.
Kakwo po-hubawo ot towa. Za Wina ne mogat da te zakachat kef kiro kef...
+ towa si i MCP neshto koeto se tachi nawyn a ne katu tuk razni reklamni agenti da ti zaqwqwat, abe to twa MCP neshto... Imash li testowe w BrainBench :)))

PS. Az lichno imam ogromnoto gelanie da naprawim edin sait, koito da osmiwa i da olicitworqwa BG prawitelstwoto i kukite tuk. taka kakto naskoro gledah anti Tzar, no da dobie ogromna populqrnost...
Moge pyk da im brykne w ochite i toj... znae li se no ideqta za organizaciq e dobra, tyj kato pone mogem da si otstoqwame interesite, a ne wseki da kazwa e kofti e i da sei misli "E mamka mu dobre che ne bqh az", zashtoto w protiwen sluchaj pada renumeto na cqloto Inet obshtestwo...

HAKER:=Kosmato, Ochilato, Prosto, Sedi samo pred PC s azotno ohlagdane, s poqlnik w rykata, i otwerka megdu zybite, i mogesht da napishe {} na nqkykaw ezik, i razbira se POLZWASHT NELEGALEN SOFTUER oppsss mai beshe nelicenziran.

I to w obshti linii naprimer pri men kato widqt ASP, ne mogat da kagat e towa e pisano s InterDv naprimerno shto ne si si platil Visual studioto...

A po otnoshenie na zaqgdaneto...
Dori i da si chist kato angelche shte ti wzemat PC do izqsnqwane na sledstwieto, kato nikoj ne ti garantira za negowata softurna cqlost sled towa, a wse si mislq che Info to e naj wagno za edin chowek a na WIN'a mu.... Znaqt kyde da udrqt.
Loshtoto e che tiq deto tyrsqt drugite ili se zanimawat s takiwa dejnosti sa hora kato nas, samo deto te si wyrshat rabotata /koqto e w protiwowes s nashata ama nashata e nelegalna :))/

JAVA lets make things badly and slow!!


Тема iniciativaнови [re: wili98]  
Автор dzver (чатер)
Публикувано03.10.01 21:49



ami dajte da dadem de

az shte podkrepia vsiakakva iniciativa za zashtita na grajdanskite prava i tn i tn i tn :))

ne znam tova deto si go gledal dali e sushtoto, za koeto si mislia (anti-tzar.hit.bg), no TO pojuna glavno PSUVNI, HULI i dori zaplahi sys smuyrt (13 broja). Pochti nikakva podkrepa...

znam, che ako az biah s konfiskuvan computer i izkaran kato prestupnik zaradi niakoj website, shtiah da razchitam mnogo na podkrepa na poznati i nepoznati sebepodobni :-)



Тема Re: iniciativaнови [re: dzver]  
Автор GAME (I AM THE GAME)
Публикувано03.10.01 22:23



Dzver, na men li4no ne mi haresa ideqta za anti-tzar,prosto zashtoto ne bqh na twoeto mnenie, a neshtata w sajta (golqma 4ast ot tqh) nq bqha dokazani. Tozi nqmal obrazowanie, onzi u4il do 10 klas - drebnawshtini. E ne 4e sym ti otprawql smyrtni zaplahi he he, no prosto neodobrawqh.
Sajt na kojto da se postawi oba4e wsqkakwa takawa informaciq za nesprawedliwost i kakwoto i da e e super neshto, koeto trqbwa da se naprawi.
No w nikakyw slu4aj ne trqbwa da se wzima politi4esko pristrastie, a prosto da se kazwat losite neshta.
Edno oba4e ne mi stana qsno - zashto ne arestuwaha teb, a nego?.......
anti-tzar opluwashe mnogo powe4e carq.......
ne 4e iskam da te arestuwat he he, ama poglednato otstrani si e taka........

a wie znaete li 4e nqkoj moje da kaje - tiq sega razprostranqwat uronwashti wlastta misli i utre da dojde nsbop nagostiiiiiiiiii. he he towa we4e si e paranoq



Тема Re: iniciativaнови [re: GAME]  
Автор prinyo ()
Публикувано03.10.01 22:51



idejata e super
a njakakvi konkretni idei?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.