Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:31 27.04.24 
Компютри и Интернет
   >> WEB Дизайн и HTML
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Сайт на публиката в Български сайт 2001...нови  
Автор dzver (чатер)
Публикувано25.09.01 15:25



http://bgsite.zonebg.com

ако имате някакви забележки - свиркайте, преди да е станало съвсем късно ;0
иначе гласуването тече.



Тема Re: Сайт на публиката в Български сайт 2001...нови [re: dzver]  
Авторkod (Нерегистриран)
Публикувано25.09.01 16:09



Абе пичове вие се сетихте....
Имахте половин година за уточняване на интерфейс и начин на онлайн гласуването, а сега ми го даваш в последния ден и викаш - бързай????
Не е ли малко нахално.
Вообще не мога да разбера защо всяка божа година всичко около този шибан конкурс трябва да се осира така ужасно?
Защо трябва 7 МЕСЕЦА да ми седи на bgsite.org - Очаквайте онлайн гласуването от 25.9???
Защо в 16 часа на 25.9 аз да разбирам, че интерфейса за гласуване е пуснат от някакъв шибан форум, а не от ОФИЦИАЛНАТА страница???
Абе то бива мързел и нахалство ама това на нищо не прилича!!!

И като за последно - Мама му стара кой кретен е измислил подреждането на страниците и каква е логиката за реда - кой си е платил е отпред ли???
А стига с тея тъпи селски манипулации...
За идеята да има само по 9 страници на прелистване няма какво да говорим - някой пич вживял се в дизайна отново е решил, че удобството трябва да се жертва в името на красотата. А за това, че потребителя ще щрака като изоглавен 4-5 пъти излишно - кво му дреме - важното е че изглежда добре...

Ето ти малък набор от забележки върху, които да се замислиш. По-скоро не ти - предполагам много малко от майните, които съм разхвърлял би следвало да са конкретно за теб, основните са за баш организаторите, които за поредна година явно са решили кои са победителите още към юни и сега просто не виждат смисъла да си мръднат гъза и да публикуват поне адреса на който може да се гласува онлайн...



Тема Re: Сайт на публиката в Български сайт 2001...нови [re: kod]  
Автор dzver (чатер)
Публикувано25.09.01 17:27



> Защо в 16 часа на 25.9 аз да разбирам, че интерфейса за гласуване е пуснат от някакъв шибан форум, а не от ОФИЦИАЛНАТА страница???

www.bgsite.org

темата тук е моя идея ;-) глождеше ме любопитство, дали всичко е наред. е, получих прекалено емоционален отговор, но аз съм благодарен и на такъв.

> А стига с тея тъпи селски манипулации...

Да, подреждането по автор беше лоша идея. Сложих подреждане по адрес, без да се съветвам с организаторите. Извинявай, ако съм повлиял на мнението ти с това ;-O

> За идеята да има само по 9 страници на прелистване няма какво да говорим

Ще го взема под внимание и ще предам недоволството на дизайнера.



Тема Re: Сайт на публиката в Български сайт 2001...нови [re: kod]  
Автор darco (ниско прелитащ)
Публикувано25.09.01 17:30



Подкрепям те за повечето неща.
хайде, за пускането в последния момент - както и да е. Поне беше обявено, че ще е така. Макар, че със сигурност ще има доста по-малко гласувания.

Обаче за интерфейса си напълно прав - просто освен красиви дъги - нищо друго. Не дай си Боже да трябва да откриеш даден сайт. Ще падне едно кликане и ровене .... не си е работа.
А освен това на официалния сайт продължава на няма нищо по въпроса.
Да не говорим за готов код и банери, които собствениците на сайтове да слагат на страниците си за по-бързо и лесно гласуване.



-----------------------------------------------------
Има - няма, ние сме длъжни да проверим


Тема Re: Сайт на публиката в Български сайт 2001...нови [re: darco]  
Автор LeoSМодератор (прахосмукач)
Публикувано25.09.01 17:56



В отговор на:

А освен това на официалния сайт продължава на няма нищо по въпроса.



На bgsite.org се отваря от днес на текущата (вече) 1 стр. тлъст линк "Гласувайте за сайт на публиката".
Както и "Вземете си банер ".
А ако на някой му трябва готов код, за да си върже бутон - къде е тръгнал ?

За да не реши някой, че защитавам организаторите искам да кажа, че и аз съм против някои техни недомислия и съм си ги казал когато трябва и на когото трябва, но не е редно и да критикуваме чрез очевидно невярни неща ...



Тема официален сайт, готов код и банери...нови [re: darco]  
Автор dzver (чатер)
Публикувано25.09.01 17:57



- официален сайт

- банери

Малко обяснения, за да не се сърдите. След проточила се месеци дискусия как точно да се проведе гласуването други хора, които можехте да сте и вие, са решили да има 10 категории, в които гласува и публиката и още една специална.

Гласуването, за разлика от миналата година, не допуска (невъзможни неща няма де, но поне затруднява доста) автоматизирани гласувания. Миналата година това беше по-възможно и сайтовете, които го бяха реализирали бяха напред в класацията (и аз бях върл критик). Тази година, с риск да гласуват по-малко хора бе предпочетен модел да се гласува само от
.

Примерно ако искам да рекламирам iris.hit.bg (кликнах случайно) бих сложил линк към . Въпреки че ако дизайнерът се съобрази с желанието ви за по-големи страници този линк ще увисне ;-)



Тема Re: Сайт на публиката в Български сайт 2001...нови [re: LeoS]  
Автор darco (ниско прелитащ)
Публикувано25.09.01 18:01



Дааа, признавам, този път не съм прав
не знам защо съм го пропуснал - може би защото първата страница не се е променила много.
Както и да е - значи посипвам си главата с пепел за това, но продължавам да твърдя, че дизайна за гласуването е хубав, но не удобен.

-----------------------------------------------------
Има - няма, ние сме длъжни да проверим


Тема Re: Сайт на публиката в Български сайт 2001...нови [re: darco]  
Автор LeoSМодератор (прахосмукач)
Публикувано25.09.01 18:08



Да - тук си прав - за удобството, де :)
Просто на сайта за гласуване му липсва една елементарна търсачка :)))
Да търси по домейн и нищо повече ...



Тема Re: Сайт на публиката в Български сайт 2001...нови [re: LeoS]  
Автор darco (ниско прелитащ)
Публикувано25.09.01 18:10



Да, търсачка е добре.
Или поне някакво филтриране .
Може би, ако можеш да избираш начин на подреждане
- по име
- по адрес
- по дата на регистриране

-----------------------------------------------------
Има - няма, ние сме длъжни да проверим


Тема Re: Сайт на публиката в Български сайт 2001...нови [re: LeoS]  
Автор dzver (чатер)
Публикувано25.09.01 18:20



добре де, ще сложа и търсачка ;-)
надявам се да ми простите, че това ще стане довечера (на работа съм, а
бгсайт.зонебъгъ не се включва в нея)

преди месец (когато bgsite.zonebg.com беше готов) се чудих,
дали да не публикувам целия сайт (заедно с кода) в мрежата, за да
може евентуални ентусиасти да го мъчат за грешки, вратички.
Не го направих поради няколко причини:

1. не вярвам в ентусиазма
2. щеше да има повече хора, които знаят как работят нещата от вътре.

За дизайна не ми е хрумвало да мисля. Имаше достатъчно тестери и за тях
сегашната система явно е изглеждала добре




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.