Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:38 26.04.24 
Компютри и Интернет
   >> WEB Дизайн и HTML
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема дизайнерси състезаниянови  
Автор flowerpeace (цветето)
Публикувано10.09.01 12:01



Здравейте,

преди време бях обещал - и ето



flowerpeace



Тема Re: дизайнерси състезаниянови [re: flowerpeace]  
Автор Borg (Нерегистриран)
Публикувано10.09.01 22:21



I kakvo tochno trjabva da ima tam?

Поискай си, за да ти бъде дадено !!!


Тема Re: дизайнерси състезания [re: flowerpeace]  
Автор Anonymous (Operative)
Публикувано10.09.01 23:45



Prekrasna rabota !!!BRAVO!:))

Just Obey


Тема Разочарованнови [re: flowerpeace]  
АвторBcekи (Нерегистриран)
Публикувано11.09.01 11:42



Това е писмото, което изпратих на flowerpeace:

<blockquote>
Hola man,

iskam da te pozdravq za gotinata ideq i vuobshte za
polojenite usiliq. NO...

dosta sum razocharovan, zashtoto:

- na glavnata stranica pishe "FOR PEOPLE WITH IMAGINATION".
Zashto togava ne izmisli neshto po-originalno? Kakva e tazi
smes mejdu designiskinky i halfproject? Zashto celiq sajt
ne pre4upva nito edno ot pravilata na t.nar. "moden dizajn"
(kato izkluchim, che nqma drop-down menuta;)? Ne se
opravdavaj, che si nqmal vreme - ne e dobre...

- dosta grumko se ploklamira, 4e sajta e bg production, a
zaradi po-gornite nepriqtni suvpadeniq, pravish dosta losha
usluga na bg design - doprinasqsh za izgrajdaneto na obraz
na edni - uncreative, unoriginal dizajneri...

v momenta me murzi da pisha drugo, no mislq i tova e
dostatu4no. Zasega. "</blockquote>

Сега вече мога да добавя и мнението си за реакцията на хората във клубовете:

- !!!??!!??!#$%$#%&^*%@



Тема Re: Разочарованнови [re: Bcekи]  
Авторprasko (Нерегистриран)
Публикувано11.09.01 14:53



absoljutno si prav

tipichno v stil "vidiah 315 design portala(302 ot koito si prilichat) i kakvoto shvanah ot tam go izkopirah - jalko che nishto ne razbrah ot cjalata taja rabota"

veche kato vidja strelki i :::blabla::: i bezsmisleni snimki kombinirani v oshte po bezsmislen kontekst mi prizljava

ne se obijdaite molia vi
(ama molia vi)



Тема Re: дизайнерси състезаниянови [re: flowerpeace]  
Автор hrisunko (Наблюдател)
Публикувано11.09.01 23:01



Не ме впечатли особено. Очаквах нещо много по-добрo, че за да защити това, че дава награда за дизайн. Началната страница е отватителна! Какви са тия печки и тенджери?!?! Картинката е пълен хаос. Не знам що за виждане е това, но едно е сигурно - с подобни критерии за хубав дизайн, нямам никакъв шанс да спечеля награда.

Това е моят коментар.


Тема Re: дизайнерси състезаниянови [re: hrisunko]  
Автор Aвaтapчe (little one)
Публикувано12.09.01 15:22



Абе
прав беше Снейкъра едно време...
мноогоооо сте велики...
ама мноого
Начиии... вие що не направите нещо 'по-добро' - и да грабнете наградите?
Човека решил, направил проект - изпълнил го - добре или зле - тва си е негов проблем, не ваш! Вие отивате ако искате и участвате - ако не - отивате на сайта на който искате да участвате.
Ама не - вие сте готови да го оплюете щото не ви харесали печките, виждали сте били такива неща. И то не го правите под формата на съвети, а едва ли не се възмущавате... а Другаря Че Гевара, даже ми говори за 'лоша услуга на БГ дизайна' ... ами ти, Другарю ВСЕКИ... кво направи ТИ за БГ дизайна? "дизайн срещу хляб" - най унижаващото нещо - ако нямам чувство за хумор? Нещо друго показа ли ни? Че да видим КОЕ аджеба е креативното в БГ дизайна? А ти, другарю hrisunko - освен шахматния сайт нещо показа ли?
Ама ай сиктир от разбирачи бе... с тон, поведение и манталитет на богове... а замислете се ся над тва и ме оплюйте...

Праилно казва Про - някои неща не са за всички ЮЗЪРИ...

Lorem ipsum dolor sit amet!


Тема Re: дизайнерси състезаниянови [re: Aвaтapчe]  
Автор Bcekи ()
Публикувано12.09.01 16:10



Какво направих аз ли?

Мога да ти кажа първо какво не направих:
(1) Не "взаимствах" дизайна на едни от най-добрите сайтове посветени на дизайн - примерите, които само на пръв поглед стават очевидни са designiskinky и halfproject. Примери добре известни на всеки, който поне малко се интересува от това как се създават онези чудесни сайтове.
(2) Не аз протръбих из целия свят - чак до Филипините, колко добре мога да "взаимствам" нещо и след това да каня и други хора да участват в собствените ми провали.

А сега какво направих:

(1) Преведох на български език статиите на едни от най-добрите дизайнери (които с удоволствие участват в такъв род проекти - макар и не с уменията си да създават красиви кратинки, а със знанията си как тези картинки могат да бъдат полезни) в целия свят, събрах едни от добрите неща дело на българи и за по-малко три месеца всичко това вече достига не - незначителната бройка от 40 статии. Всеки ден аз и хората от екипа разказваме за най-добите сайтове, които се появяват в света. И всичко това, за да могат всички хора, които чувстват, че имат какво да научат и има какво да видят, да имат поне една отправна точка тук - в България и на български. Помагам доколкото мога на хората, които ми пишат и се оптвам да не изпадам в безсмислени препирни по безсмислени въпроси.
(2) "Дизайн срещу Хляб" - ти май нещо не си схванал, а? Я си кажи честно прочете ли въобще статията, за която говорех или само видя грозния ми колаж и си каза: "Абе тоя Че Гевара съвсем се побърка..."
(3) Показвам и ще показвам нещата, които правя само на тези, на които считам, че е нужно и които считам, че ще оценят правилно това, което виждат - най-малкото ще го разберат.

Това са нещата, за които имам време и нещата, които считам за полезни. И от своето място мога да кажа, че се чувствам доволен от резултата и виждам пътя, по който ще вървят нещата занапред.

Накрая една малка притча:
"Един млад и един стар композитор били много добри приятели. Младият много уважавал мнението на стария и се опитвал да научи колкото се повече от него.
Един ден младият композитор занесъл на стария своите последни творби и го помолил за коментар. След време двамата се срещнали:
- Е как ти се струват новите ми произведения? Добри ли са? - попитал младият.
А майсторът отговорил:
- Виж сега. Има и добри неща, има и нови неща. Но добрите не са нови, а новите - не са добри."

Е, другарю, какво имаш да кажеш сега? И само между другото ще ти кажа, че нямам навика да плюя, когато говоря. Особено когато съм на публично място.

Design is what we are living for.


Тема жалко...нови [re: Aвaтapчe]  
Автор Pro (bawler)
Публикувано12.09.01 16:53



понеже от началото на идеята съм в нещата за точно тоя проект ми стана много тъпо от коментарите тук, щото контестите, които се правиха до сега, всичките бяха пълни лайна (с изкючение на lovehate-вия, който беше cool, но там пък друго се насра накрая)... и като говорихме единия ден с flower му казах, че на всички им е писнало някой да обявява контести и да стават пълни профании на края, така че с тоя проект всичко трябва да е различно, за да се забележи поне...

и всичко Е различно, да еба - журито не е сульо и пульо, идеите за стъпките ще са яки и въобще замисъла е различен, и на всичкото отгоре има и специална статуетка за целта... е колко от всички ще си бръкнат в джоба за да направят такова вложение само заради идеята? 100% съм убеден, че такава стъпка не тика дизайна към лошо... и още повече проценти съм убеден, че такива проекти всеки трябва да си ги прави сам, за да се кефи на резултата, да не ебава какво мислят другите и да не се осира всичко заради различните амбиции на цялата банда (както стана в други случаи наоколо)...

и бтв кво му има толкова на дизайна? кавъра също е як...

| ах, недей - късаш ми сърцето!
| Pro


Тема Re: дизайнерси състезаниянови [re: Bcekи]  
Автор Aвaтapчe (little one)
Публикувано12.09.01 17:25



ами добре, Всеки...
ще дискутираме...

Това, какво ти си направил или не си направил - верно няма голямо значение - грешката е моя, за което съжалявам. Въпроса е "КОЙ СИ ТИ, ВСЕКИ, ЗА ДА МИ КАЗВАШ Всеки ден аз и хората от екипа разказваме за най-добите сайтове, които се появяват в света."
Кой ти даде правото да правиш такива определения?
Кой ти даде правото да РЕШАВАШ кое е хубаво и кое не?
Кой ти даде правото да говориш за БГ ДИЗАЙНА като цяло? И за неговото "петнене" по този начин?
Хмм... тва са ми въпросите.
Дизайн срещу хляб - забрави - не съм ти чел статията - само видях "грозния" колаж, който никак не беше грозен, а беше както вече казах "унизителен" за БГ дизайна ако се земе самоцелно... и ако човек няма чувство за хумор. Повярвай ми - аз имам - просто поглеждам винаги и от другата страна.
Мтакаа... значи - по третата ти точка...
ТИ показваш нещата си САМО на хората които смяташ, че ще ги оценят по достойнство. Които МИСЛЯТ еднакво с тебе? Който ше ти кажат ЕВАЛА?
А замислял ли си се, че евентуално ТОВА което ТИ разбираш като хубаво не е наистина такова?
Тва ме дразни в тебе - разбираш ли?
Щото заставате на позицията на ВЕЛИКИ и ВСИЧКОРАЗБИРАЩИ... а може и да не сте, а.......?

Притчи можем да си разказваме до утре... мога и за твойто отношение да разкажа - ама има ли смисъл от тях...
а?

Lorem ipsum dolor sit amet!



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.