Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:17 18.05.24 
Компютри и Интернет
   >> WEB Дизайн и HTML
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Един голяяяяяяяяям и дълъг бъпрос.нови  
Автор Airfan (екстремен)
Публикувано18.08.01 06:54



Значи, имам си голяма страница, която съм я качил на geocities (na 2 mesta, che e obemna). Сега съм решил да си регистрирам адрес от сорта име.bg
Та като се поразрових в страницата на Цифрови системи малко ми се поуплаши окото. Неразбрах някои неща и затова искам да ви попитам.
Разбрах, че най-напред трябва да си намеря сървър, където да си хоствам сайта. Да кажем Мобиком. Отивам там, регистрирам се, плащам си.
Въпрос 1 - каква е разликата между хостването на уеб сървър и уеб страница, ако има такава, разбира се
Въпрос 2 - предполагам, че ще ми дадат IP адрес, който ще ми е необходим за регистрацията пред Цифрови Системи.
След като си го имам това IP отивам в Цифрови системи.
3. Мога ли като частно лице, без да имам фирма да си регистрирам адрес?
4. Трябва ли да имам и мейл сървър към страницата си, за да си регистрирам адрес?
5. Мога ли по някакъв начин да използвам безплатен сървър и да го асоциирам с адреса ми име.bg?
6. След регистрацията на адреса, ако пойелая да платя за 10 години има ли някакви отстъпки?

Това е, което се сещам сега, ако има нещо, ще го добава.
Благодаря предварително на тези, които ще ми отговорят.



Тема Re: Един голяяяяяяяяям и дълъг бъпрос.нови [re: Airfan]  
АвторMiro (Нерегистриран)
Публикувано18.08.01 15:39



Цифрови системи sa edno golqmo la*no :)
Registraciqta ma .com domain e mnogo po eftina i bezboleznena ot .bg
Mojta firma chakashe za .bg okolo 2 meseca, .com stava za edin-dva dena.
BTW .com domains se predpocitat ot tursackite i se rank-vat mnogo po-dobre ot .bg naprimer pri ravni drugi usloviq
Naj - dobre si napravi ime-bg.com ili podobno, vsushnost ne se seshtam za nikakvo preimishtestvo koeto .bg domain bi ti dal
Въпрос 1 prosto nqma smisal
Predi da si hostnesh site na BG server proveri kakva e skorostta ako nqkoj iska da go vidi outside BG(ako razbira site-a ti ne e samo za BG useri), naprimer probvaj kolko burzo ste se otvori prez USA ili UK proxy. V poveceto slucai - tragediq.
? #5 - moze ama e sumnitelno. Ima 2 nacina - url forwarding, pri koeto zaqvka kum www.ime.com se prenasocva kum www.dir.bg/~alabala, obace tova e vidno za vsicki visitors, ili istinski free domain hosting koeto e neshto trudno za namirane, bavno i nekachestveno(portland.co.uk)



Тема Re: Един голяяяяяяяяям и дълъг бъпрос.нови [re: Miro]  
Автор Airfan (екстремен)
Публикувано18.08.01 17:08



Blagodaria, za tova koeto si napisal. Az sum v USA, nai-dobri vpechatlenia imam ot Mobikom za sega. Dir.bg sa palna skrub otnosno hostvaneto. Za hit.bg da ne govorim. Bavni kolkoto shtesh.
A mi se shteshe da registriram ime.bg, zashtoto e mnogo specifichen adresa.
ime-bg.com shte mi izlieze okolo $130 da go registriram i zapazia za 10 godini.........DygSystems napravo derat koji. Ama shte vidim.
Chakam oshte mnenia



Тема Ами какво да ти кажа...нови [re: Airfan]  
Автор XlVER (юзъроподобен)
Публикувано18.08.01 17:34



Същото като колегата отгоре:)))
С Цифрови Системи ще имаш не един а ето колко проблема:

1. Искат да си с регистрирана фирма... Не можеш да си частно лице и да регистрираш примерно ffhgdfhg.bg
2. Дори и да си фирма, трябва името на сайта да отговаря на техни измислени стандарти... Примерно ако фирмата ти е: Bulgarian E-mail Registration System не можеш да си регистрираш BERS.BG а задължително някакво си тяхно съкращение на фирмата... Предполагам че за примера те ще разрешат само: bgmail-registersys.bg или нещо подобно:)))
3. Мнооогооо по-скъпо е... Горе-долу за една година излиза по 100$, но не съм сигурен! За това ще те излъжа, но от личен опит знам, че е много по-евтино да си вземеш .com/.net/.org/.ws/.cc/.tv или каквото и да е било там:)
4. На ЦС им е бърз достъпа, но само за Бг... В чужбина ще бави адски много:( То това зависи и от сървъра де, но самите ЦС забавят...
5. Регистрацията се просрочва ли просрочва и става за не по-малко от месец:( А за .com знам места, където регват за 24 часа...
6. .com/.net/.org/.ws/.cc/.tv са много по-известни по цял свят, докато bg хората ще се чудят какво е... Най-много да предположат, че е някоя загинала африканска провинция, или пък село на север от LA...
7. .bg адреси се предлагат само от ЦС, докато в САЩ адреси могат да се купят и на уличния павилион (предполагам:))... Имаш избор!

Ами това е... Ако се сетя за още нещо ужасяващо, непременно ще ти го напиша:)



Сисо...

Егоизмът- да гледаш как хората се гърчат по някой въпрос в клуба, но да не отговаряш!


Тема Re: Ами какво да ти кажа...нови [re: XlVER]  
Автор Airfan (екстремен)
Публикувано18.08.01 22:33



Мерси много за изчерпателния отговор.
Явно това, което съм замислил няма да стане точно така както го исках.
Все пак във формата им има вариант да си частно лице. Аз сега съм в Щатите и ще си регистрирам едно .сом-че, а като се прибера ще се опитам да направя нещо по въпроса с .bg-to.
Мисля да си го хоствам в Мобиком. Какво мислите по въпорса?



Тема Re: Ами какво да ти кажа...нови [re: Airfan]  
Автор StipeМодератор (Bandwagon)
Публикувано19.08.01 16:33



Ne polzvaj BG firmi za hosting. USA serverite sa mnogo po dobre vyv vsi4ki otnosheniq - cena, proizvoditelnost, vyzmojnosti, podryjka...prosto zareji tova i si nameri USA server.

Хората мислят, че историите се сътворяват от човека. Всъщност е точно обратното


Тема Не си навличай излишни главоболия!нови [re: Airfan]  
Автор БaбaИлиицa (мухоубийца)
Публикувано19.08.01 18:52



Министерство на здравеопазването предупреждава: не използвайте нищо "made in Bulgaria" за да не ви боли глава! И между другото, не пушете! Не ти трябва нито хостинг в България, нито домейн в bg! И двете са пълен боклук. Имай предви, особено за хостинга, че от БГ ще се браузва бързо, но също и от извън БГ. Докато ако хостваш в БГ- ще се браузва бързо само от БГ!






 

__________________
Баба::един ей такъв
Баба::готин тип
Ветерок-с однако


Тема Re: Не си навличай излишни главоболия!нови [re: БaбaИлиицa]  
Автор Airfan (екстремен)
Публикувано19.08.01 20:22



Благодаря ви, вече се ориентирах за американски хостинг и .сом адрес.
Поздрави



Тема Като качиш сайта...нови [re: Airfan]  
Автор XlVER (юзъроподобен)
Публикувано20.08.01 00:21



Звънкай по клубчето, да ходим да видим какво си сътворил...
Току виж излезе някое наистина много добро:)))
Хем и мнения ще чуеш...

Поздрави в USA!



Сисо...

Егоизмът- да гледаш как хората се гърчат по някой въпрос в клуба, но да не отговаряш!


Тема Re: Като качиш сайта...нови [re: XlVER]  
Автор Airfan (екстремен)
Публикувано20.08.01 08:49



Ще ви кажа, но то си е нещо много грамадно, което си работя по него, когато си имам време. Занимавам се с него от близо 2 години и няма изгледи скоро да го свърша, защото е толкова обширна темата, а и идеите са ми толкова много, че винаги ще има нещо недовършено, но ще ви кажа, когато го кача.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.