Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:08 13.05.24 
Фен клубове
   >> Хари Потър
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Орден за Роулинг?нови  
Автор Meceчka (hallucination)
Публикувано13.10.09 23:38





Какво мислите?



Тема Re: Орден за Роулинг? [re: Meceчka]  
Автор denny (Overlander)
Публикувано19.10.09 14:16



За пръв път ще кажа нещо лошо за американците, и ще отговоря: мисля, че това са пълни глупости. Какво вещерство бе, хора? По тази логика трябва да забранят народните приказки, защото и там има магии и, видиш ли ти, децата може да научат някоя. Да не говорим, че така наречените "заклинания" в книгите на Роулинг са просто видоизменени латински думи с безобидно и всекидневно значение. Не мисля обаче, че отказът на американците да удостоят Роулинг с това отличие може да окаже някакво отрицателно влияние върху имиджа и популярността й - тя вече е достатъчно известна, за да се огорчи твърде от един подобен отказ.



Тема Re: Орден за Роулинг?нови [re: denny]  
Автор Tony Stewart (smoke)
Публикувано19.10.09 21:17



че те американците имат ли народни приказки?
василиса прекрасна, кашчей безсмъртни, баба яга?
john the fool, хахахах

ПП а да, имат си "един млад американец в двора на крал артур"





Редактирано от Tony Stewart на 19.10.09 23:05.



Тема Re: Орден за Роулинг?нови [re: Tony Stewart]  
Автор Път-ниk (ще се върна)
Публикувано20.10.09 12:11



В отговор на:

а да, имат си "един млад американец в двора на крал артур"



Това не е тяхно. Оригиналната книга е на Карл Май и се казва "Един янки в двора на крал Артур" (има и филм), а "Един млад янки..." е комичния вариант на оригинала!

Иначе, и американците четат приказки на децата си (няма как приказките да са американски народни, защото народът им няма толкова дълга история за да си съчини свои си приказки (може би има индиански такива - нали индианците са коренното население на Америка)).
В 7-маъта книга се споменават "Снежанка" и "Пепеляшка"...(уффф, то пък май се отнасяше за Англия...както и да е, и американчетата ги приспиват някакси (може би с паве по главата ).

Ако спечеля - печеля само аз, ако загубя - печели цял народ!


Тема Re: Орден за Роулинг?нови [re: denny]  
Автор Meceчka (hallucination)
Публикувано20.10.09 16:36



Абсолютно съм съгласна. Да не говорим за някои от приказките на Андерсен и Братя Грим, по които и филм на ужасите може да се направи.



Тема Re: Орден за Роулинг?нови [re: Път-ниk]  
Автор Tony Stewart (smoke)
Публикувано20.10.09 20:10



Братя Грим са немци, така че Снежанка и Пепеляшка горят :)





Тема Re: Орден за Роулинг?нови [re: Tony Stewart]  
Автор Път-ниk (ще се върна)
Публикувано21.10.09 22:54



Aз не съм казвал, че приказките са американски - само, че ги споменават и, че ги четат на децата си.

А иначе, не съм чувал за приказка в която добрият герой да е магьосник. Всички са мъгъли, а магия се появява под формата на някоя фея (добра или зла)... Банба Яга също е отрицателна героиня...
В "Хари Потър", магията се представя като нещо достъпно и реално и можве би за това обвиняват Роулинг в подстрекаване към вещерство - в другите приказки, магия владеят само някакви "същества" които са скрити-покрити и се появяват доста рядко и са кът ...

Ако спечеля - печеля само аз, ако загубя - печели цял народ!


Тема Re: Орден за Роулинг?нови [re: Meceчka]  
Автор ognyancom (Върховен Цензор)
Публикувано28.10.09 12:40



Така е. Я да си спомним чудесния хорор-трилър "Синята брада", чийто главен герой складира труповете на убитите от него жени, или канибалския психо-трилър за Хензел и Гретел... Ами Червената шапчица? По голям извратеняк от ловеца има ли, като прави цезарово сечение на вълка?


За последно се убеждавам, че символ на природната и неподправена човешка тъпота се явява Н.В Американецът! Кажи му "американец" и повече не го обиждай (интелектуално)...

Обичам свободата, мразя свободията...

Тема Re: Орден за Роулинг?нови [re: Meceчka]  
Автор DevilDoll (Just A Devil)
Публикувано07.05.10 03:36



Аз пък чух че Хари Потър в америка е забранена книга. Има ли нещо вярно? Водя се от този линк:





Тема Re: Орден за Роулинг?нови [re: DevilDoll]  
Автор kalike (love)
Публикувано10.05.10 11:47



не е вярно, може да е забранена в някои библиотеки (всяка от тях има различна политика, а някои може да са религиозни), но за забрана в щатите е абсурд да се говори.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.