Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:19 26.04.24 
Фен клубове
   >> Хари Потър
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Не на намесата в личния живот-протест.  
Автор starfucker (outerspace)
Публикувано26.09.08 16:47



Айде да ви наспамя клуба, че отдавна не съм минавала:)

Законопроектът за управление на етажната собственост забранява отглеждането на домашни любимци без изричното съгласие на съседите. Ако не сте съгласни с това, елате на протест.

Дата: 28-09-2008, 12:00
Място: ПРЕД НАРОДНИЯ ТЕАТЪР - София

Ако не сте съгласни съседите да определят начина Ви на живот...
Ако не искате да бъдете поставяни в неравностойно положение...
Ако не желаете да бъдете изнудвани...
Ако не считате за решение междусъседските войни...
Ако никога не бихте изхвърлили домашния си любимец...

ЕЛАТЕ и покажете мнението си!



Законопроект за управление на етажната собственост:

" ...
Задължения на собствениците и обитателите
Чл. 6. (1) Собствениците са длъжни да:

6. не отглеждат животни в своите самостоятелни обекти без съгласието на непосредствените си съседи, с изключение на такива, които се отглеждат в клетки или аквариуми;
...

Правомощия на общото събрание
Чл. 11. (1) Общото събрание:

10. приема решения и за:

л) даване на съгласие за отглеждане на животни в етажната собственост."


Предстои текстовоте да бъдат гласувани на второ четене от Народно събрание тази есен.

В България добрите практики за отглеждане на домашни любимци се регламентират от Закона за ветеринарномедицинска дейност и Закона за защита на животните, а предстои и приемане на наредба за домашните любимци. Текстовете във въпросните закони са достатъчно стриктни и гарантират както благосъстоянието на животните, така и интересите на хората, пряко или косвено свързани с тях. Предложеният текст в Законопроекта за управление на етажната собственост противоречи на редица нормативни актове, като например Всеобщата Декларация за правата на човека на ООН, Конвенцията за защита на правата на човека и основните свободи на Европейския съюз, Хартата за правата на човека, Конституцията на Република България, Закона за нормативните актове, Закона за защита от дискриминация и Закона за собствеността. Ние не сме против правилата, но сме на мнение, че ако бъде приет, законопроектът по никакъв начин няма може да гарантира и допринесе за по-отговорното отглеждане на домашни любимци.

Още информация:





Тема Re: Не на намесата в личния живот-протест.нови [re: starfucker]  
Автор the_cursed (анатемосан)
Публикувано26.09.08 17:35



Само не ми казвай, че ще ми вземат пощенската сова защото на съседката не й харесвало, че нощем я пускам да ловува!



Скромността краси човека, но истинските мъже не носят никакви украшения!

Тема Re: Не на намесата в личния живот-протест.нови [re: the_cursed]  
Автор starfucker (outerspace)
Публикувано26.09.08 18:33



Майтапа настрани, ако ме накарат да си махна кучето си взимам сова:Р
И анаконда, която ще я пусна от моя етаж до първия, за ДА нарушава личния живот на съседите ми.



Тема Re: Не на намесата в личния живот-протест.нови [re: starfucker]  
Автор пeтльo (weirdo)
Публикувано26.09.08 18:59



писнало ми е некви помиари да се дерат по цяла нощ и да не ми дават да спя
цивилизацията си е казала тежката дума - за шумните, големи и мръсни - коне, кози, кучета си има села. В градовете(или окей, апартаментите) - котки и рибки



Тема Re: Не на намесата в личния живот-протест.нови [re: the_cursed]  
Автор Tony Stewart (smoke)
Публикувано26.09.08 20:19



няма да ти я вземат, защото по принцип се отглежда в клетка (не че съм виждал сова в клетка, но айде, примемаме, че се отглежда за да защитим позицията), а дали ти я гледаш в клетка няма никакво значение, защото текстът на закона не иска това от тебе, иска само разрешение от съседите за животни, които не се отглеждат в клетки





Can you keep a secret?
Oh, indeed. Indeed!
So can I.


Тема Re: Не на намесата в личния живот-протест.нови [re: пeтльo]  
Автор Tony Stewart (smoke)
Публикувано26.09.08 20:28



бате, котките не се гледат в клетки, а рибките могат да се гледат и в буркан, така че отиваш извън закона :)



Can you keep a secret?
Oh, indeed. Indeed!
So can I.


Тема Re: Не на намесата в личния живот-протест.нови [re: пeтльo]  
Автор the_cursed (анатемосан)
Публикувано26.09.08 21:15



Щом ти е писнало си купи тапи за уши!
Цивилизована страна сме - отдавна се продават по аптеките специално за такива като теб.



Скромността краси човека, но истинските мъже не носят никакви украшения!

Тема Re: Не на намесата в личния живот-протест.нови [re: starfucker]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано26.09.08 21:19



Известни са ни тия "добри практики за отглеждане на домашни любимци в България". Свеждат се до опиканите ъгли и врати, осраните през 10 сантиметра градинки и тротоари, нахапаните деца и възрастни, несекващите по цели нощи "концерти"... Право каза Петльо: песовете - или на село, или си ги гледаш така, че никой да не ги забелязва. Тогава няма да ти откажат и съгласие.



Тема Re: Не на намесата в личния живот-протест.нови [re: the_cursed]  
Автор Tony Stewart (smoke)
Публикувано26.09.08 21:58



що той да си купува?
в цивилизованите страни би трябвало ти да не създаваш проблеми на другите с твоето поведение, явно не си в такава страна...



Can you keep a secret?
Oh, indeed. Indeed!
So can I.


Тема Re: Не на намесата в личния живот-протест.нови [re: Tony Stewart]  
Автор the_cursed (анатемосан)
Публикувано26.09.08 22:47



Каква ти цивилизация в България?! Пълна анархия е, а ние трябва да се нагодим към нея за да оцелеем.


Аз имам котарак който не пречи на никого, но комшиите от горе имат куче и го оставят през деня на терасата. Днес цял ден вали и то се скъса да скимти.
В блоковете рядко някой се съобразява с другите и за това ние трябва да се нагодим. А във всяка аптека се продават тапи за уши.
Сега като пиша тва, се замислям дали и аз да не си купя!

Скромността краси човека, но истинските мъже не носят никакви украшения!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.