Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:02 23.06.24 
Фен клубове
   >> Хари Потър
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Противоречия в книгите.нови [re: denny]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано22.09.08 12:27



Ако го обяснява постояно ще е досадно, но има моменти в които е необходимо за да се предаде точната картина. Иначе наистина забравяш, че Хагрид е полувеликан. Размерите могат да се напомнят със прости движения; с блъсване на рамо в някоя греда, с чукване на чело в нещо или с обикновено прегърбване и сконфузване, ако се е качил във влак например.




I believe

Тема Re: Противоречия в книгите.нови [re: denny]  
Автор the_cursed (анатемосан)
Публикувано22.09.08 12:33



А може би той е около 2м. и нещо, но в очите на Хари (понеже е малък) е бил огромен, а другите неща сса малко преувеличени за да е по-интересно.
Хагрид сигурно е 2 пъто колкото Хари а не колкото средно висок възрастен човек.


Аз го виждам като малко по-висок от мен, а аз съм над 190см.
Само, че малко по-едър (доста де, щот аз съм мн слаб).

Скромността краси човека, но истинските мъже не носят никакви украшения!

Редактирано от the_cursed на 22.09.08 12:55.



Тема Re: Противоречия в книгите.нови [re: the_cursed]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано22.09.08 13:04



Малко по-висок от теб, ще рече 220см.

Мисля, че този ръст и килограмите му, ще му създават горепосочените неудобства.


I believe

Редактирано от Naia на 22.09.08 13:11.



Тема Re: Противоречия в книгите.нови [re: the_cursed]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано22.09.08 13:05



И аз си мислех същото, между другото.
Още повече, че непрекъснато се набляга колко невероятно се струва на Хари всичко, свързано с магьосническия свят. По тази логика, понеже той възприема Хагрид като част от този свят и след това като всичко останало, напълно вероятно е Хагрид да му се струва огромен, а всъщност да не е по-висок от два метра.
Сега, за това, че може да изглежда огромен в очите на Хари, понеже Хари е малък... не съм много съгласна. Това обяснение може да се приеме, ако Хари е на пет-шест години, примерно, и рядко среща външни хора, и изведнъж - буф! - ей ти го на, появява се някакъв си там великан. хари е дребен, вярно, но пак не ми се връзва това обяснение.



Тема Re: Противоречия в книгите.нови [re: denny]  
Автор the_cursed (анатемосан)
Публикувано22.09.08 13:29



Каквото и да е обяснението, има някаква заблуда относно ръста му.
Може би, това, че е едър и на страни лъже още повече окото.

А как е пълното име на Джини?



Скромността краси човека, но истинските мъже не носят никакви украшения!

Тема Re: Противоречия в книгите.нови [re: the_cursed]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано22.09.08 14:18



Сигурно си прав за Хагрид.

А пълното име на Джини е Джиневра.





Тема Re: Противоречия в книгите.нови [re: denny]  
Автор the_cursed (анатемосан)
Публикувано22.09.08 14:24



Ясно защо е замрял клубът! Сега прегледах старите теми - има мно интересни (нищени още през 90-те), а това е само една книга и вече е разчепкана от всякъде.
Аз нали съм нов и почвам от начало.


На който му е забавно и не му е писнало още, ще се включи!

Скромността краси човека, но истинските мъже не носят никакви украшения!

Тема Re: Противоречия в книгите.нови [re: the_cursed]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано22.09.08 14:48



За другите не знам, обаче на мен ми е приятно да си лафя с някого и ще продължа да се включвам. Обещавам да измисля нещо наистина интересно във връзка с книгите, за което да си побъбрим, само че аз имам повече свободно време късно следобед. Нямам установено работно време, но просто си знам кои са ми добрите часове за работа. Така че довечера, или най-късно утре, обещавам да помисля за нещо, което си заслужава обсъждането.



Тема Re: Противоречия в книгите.нови [re: denny]  
Автор the_cursed (анатемосан)
Публикувано22.09.08 16:27



Мен времето не ме притеснява - имам бол от него!


Чудя се, все казваш, че имаш мн работа, а доста често пишеш мнения. Как не се разсейваш от работата си и не объркваш преводите?!

Скромността краси човека, но истинските мъже не носят никакви украшения!

Тема Re: Противоречия в книгите.нови [re: the_cursed]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано22.09.08 16:37



Е, работя, но и почивам.

Повечето мнения ги пускам в петнайсетминутните почивки, които си давам, или като приключа с работата за деня. Сега обаче изчезвам за много време, защото току-що ми свърши поредната почивка и ме чака особено гадна част от превода.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.