Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:26 09.06.24 
Фен клубове
   >> Хари Потър
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Противоречия в книгите.нови [re: the_cursed]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано21.09.08 15:09



Ееееййй, значи, някои неща не се променят никога. И едно време пак това беше голямата печалба.

А ти помниш ли как е малкото име на професор Спраут, м?



Тема Дали съм маг?нови [re: denny]  
Автор the_cursed (анатемосан)
Публикувано21.09.08 15:35



Моя котарак е дивак. Пстоянно се хвърля в краката ми и забива зъби и нокти (най-гадно е като го направи докато спя - аз съм много висок и краката ми стърчат от леглото и като ги захапе на голо, направо ми се припикава

да не говорим, че ме стряска в съня ми).

На мен са ми се сбъдвали невероятни желания, с един приятел страшно често казвахме едни и същи реплики по едно и също време, като малък паднах от покрива на един блок и щом пиша, значи съм оцелял - и то без драскотина. Само едно момче ме видя и за тва после никой не ми повярва (аз си знаех, не е за вярване и не настоявах много де). В действителност, при падането, когато стигнах някъде до средата на 1-вия ет., отскочих от стената за да убия инерцията и после се претъркулих - тогава не го осъзнавах, всичко си стана само. Чак след време се замислих, какво точно стана и как ми се размина.
Но това е най-малката причина да предполагам магически способности у себе си.
Ако искаш да ти изровя от нет-а как се прави маг. пръчка за да си направиш, но предполагам, че ще те е страх околните ти да не те помислят за луда.
Малеее, на къде отиде тематаааа...

Скромността краси човека, но истинските мъже не носят никакви украшения!

Тема Re: Противоречия в книгите.нови [re: denny]  
Автор the_cursed (анатемосан)
Публикувано21.09.08 15:42



Не! Ето ти линк с всички имена в ХП. Бас държа, че много от тях дори не знаеш, че са споменавани в книгата!

http://www.potter-mania.com/?page=45

Съжалявам, не знам как се прави директна препратка от тук (линка да излезе в синьо и кат щракнеш на него да те прати там). Някои пишат "цъкни тук" и зад думата "тук" се крие линк, ама как става номера...

Скромността краси човека, но истинските мъже не носят никакви украшения!

Редактирано от the_cursed на 21.09.08 15:50.



Тема Re: Противоречия в книгите.нови [re: denny]  
Автор squeal (mf)
Публикувано21.09.08 15:42



Мм, изобщо няма лошо, аз отдавна не съм чела книгите и се хващам, че доста моменти вече ми се губят, даже последните книги ми се смесват в съзнанието. Може би трябва да попрепрочета това онова. =)

Иначе темичката наистина се е заформила много добре.
А за любими герои, и аз като хенди ще кажа Снейп. Даже имах една учителка до 7ми клас досущ като него..беше готина =)

Read it. Control it. Unhinge it.


Тема Re: Дали съм маг?нови [re: the_cursed]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано21.09.08 15:45



Ааааа, темата замина безнадеждно...


Засега ще се въздържа от правенето на магическа пръчка - най-голямото ми желание се сбъдна и без нея.
Това, което разказваш, наистина е доста невероятно, но, не знам защо, го вярвам. И аз съм оцелявала доста пъти след опасни преживявания, но не по такъв невероятен начин - било си е чист късмет.
Това, дето го прави твоят котарак, си е характерно за всички котки - аз поне още не съм срещала котка, която да може да устои на подаващ се изпод завивката бос крак. Моето чудовище не спи при мене /не за друго, ами се хвърля по монитора и ще вземе да го събори/, обаче ако успее да влезе сутрин, докато съм още в леглото... тактиките за събуждане са просто чудовищни.



Тема Re: Противоречия в книгите.нови [re: the_cursed]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано21.09.08 15:47



Аз името го знам, въпросът беше ти дали знаеш...





Тема Re: Противоречия в книгите.нови [re: the_cursed]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано21.09.08 15:59



Знам ги, само този Алфард нещо ми се губи... другите са ми много добре известни. Когато нещо ми е интересно, го запомням наисгина добре, и не че се хваля, ама... има теми, по които е трудно човек да ме хване натясно.



Тема Re: Противоречия в книгите.нови [re: denny]  
Автор the_cursed (анатемосан)
Публикувано21.09.08 16:05



Не го знам, а и в списъка пиише само "Спраут – отговорник на дома "Хафълпаф". Преподава билкология.".
Пак печелиш, този път котешки нокът (не билката) м/у пръстите на краката.


А аз веднъж си пожелах (понеже винаги съм си бил мухльото) никой да не може да ме набие. И изведнъж (не оимня точно кога и как...) започнах да смачквам нападателите си (и в болница съм ги вкарвал) ей така, без да съм тренирал абсолютно нищо.
И по няколко бияча са ми пращали - 5-6 човека, все по-силни от мен и съм ги разхвърлял всичките.
Веднъж ме питаха от къде мога всичко това, аз се чудех какво да отговоря, защото и аз не знаех и казах "От филмите." и тръгна слух, че съм се научил да се бия от филмите.

Скромността краси човека, но истинските мъже не носят никакви украшения!

Тема Re: Противоречия в книгите.нови [re: the_cursed]  
Автор hendyМодератор (holistic)
Публикувано21.09.08 16:28



В отговор на:

Не съм "истински магьосник"! :Р
Питах в клуб "магия", ка се прави маг. пръчка. Там ми отговориха, че истинския маг няма нужда от нея. Аз казах "Че аз не съм истински маг.", и ми предложиха бейзболна бухалка.




хах, наистина няма нужда.
единствената сила, която тя ще има ще е тази, която ти си вложил в нея :)
така че можеш да използваш всяка пръчка наоколо, стига само да вярваш в нея.

в крайна сметка всички тези ритуали служат само да подготвят съзнанието и не са истински необходими. Питай пратчетистите наоколо, ще ти обяснят



Тема Re: Противоречия в книгите.нови [re: hendy]  
Автор the_cursed (анатемосан)
Публикувано21.09.08 16:49



Такааа! Ти остави пръчката на мен, ама вземи ме светни как става номера с вмъкването на цитат в мнението и правенето на линк! Нали си модератор, трябва да са ти ясни тези неща.
Снимки също, но за сега няма да се занимавам с тях.

Скромността краси човека, но истинските мъже не носят никакви украшения!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.