Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:47 02.06.24 
Фен клубове
   >> Хари Потър
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Противоречия в книгите.нови [re: Naia]  
Автор the_cursed (анатемосан)
Публикувано20.09.08 15:52



Разликата е там, че аз съм преживял (в мислите си - ясно като соимен), не точно описаното в книгата а по малко по-различен начин. Неща които в книгата не са описани въобще или не са се случили точно така.
Дори си мисля, че съм правил магии и в света в който си живея сега - на мъгълите.
Мога да напиша цяла книга в стил ХП, и събитията в нея да са подобни, но както аз си ги "спомням".


Ако ти кажа всичко което си мисля, че ми се е случило лично на мен, ще ме издириш, ще ми облечеш усмирителна риза и ще ме натикаш в лудница.
Помня "Седморката на Блейк", беше супер за времето си. Тогава си била дете и е нормално да си си фантазирала. Когато го даваха по ТВ, аз бях около 12годишен, така, че можеш да прецениш сега на колко съм и не е нормално за възрастта ми.
Такива неща са ми се случвали и с книгите на Азимов (за роботите) и на Роджър Зелазни (Хроники за Амбър), тогава вече магьосник от ХП, с магия прескачам в бъдещето или отварям врата през пространството към други измерения на реалността.
Но не мисля да търся професионална помощ, защото не съм опасен за околните (всичко е само в главата ми), не говоря за това пред никого (сега ми е за пръв път) и сам се наслаждавам на мислите и "спомените" си без да притеснявам или дразня когото и да било.

Скромността краси човека, но истинските мъже не носят никакви украшения!

Тема Re: Противоречия в книгите.нови [re: Naia]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано20.09.08 15:56



Аз така съм се вживявала в една трилогия за Гражданската война в САЩ - превеждах я преди няколко години, за съжаление така и не излезе; ама до такава степен се вживявах, докато я превеждах, че просто имах чувството, че си излизам от сегашното тяло и се озовавам в онези събития. На моменти си беше направо стряскащо. Случвало ми се е и с други книги, които съм превеждала, от тези, които просто съм чела за удоволствие, за последен път май ми се случи с "Лесни пари" на Чейс... беше стряскащо.



Тема Re: Противоречия в книгите.нови [re: the_cursed]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано20.09.08 16:05



Дам, аз бях на 10, когато гледах Блейк... Мисля, че проблемът ти е само един - доста развито въображение. Аз съм усещала такива неща, като дете, но ако си пусна тези филми, прочета тези книги, усещам същото... Всичко се връща. При мен е и професионално изкривяване - пиша фантастика и преподавам творческо писане, но мисля, че те разбирам... Мисля и че е същото.

Не ти трябва усмирителна риза. Ти си един щастлив човек!


I believe

Тема Re: Противоречия в книгите.нови [re: denny]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано20.09.08 16:07



Точно! И аз се чувствам така. Все едно съм другаде... излизам от тялото си и душата ми е на другото място. Много вълнуващо усещане




I believe

Тема Re: Противоречия в книгите.нови [re: Naia]  
Автор the_cursed (анатемосан)
Публикувано20.09.08 16:26



Не мисля, че развинтената фантазия е проблем до колкото не пречиш на околните (а аз не преча на никого - поне за сега).
Проблема е, че започнах да чета окултна литература, да пиша във форуми за магия и да се чудя как да си направя магическа пръчка (е, не съм си загубил ума по това)


Както казах, това си е само за мен - никой не го знае. Вкарвали са човек в лудница за къде-къде по-малки проблеми.
Пр.: На една сляпа жена й се привиждали коне. Направила е грешката, че започнала постоянно да говори за конете си а тва не засяга никого и не е опасно. Резултатът беше - известно време в лудницата (не помня точно колко), а иначе жената си беше супер нормална (дори готина), ама тия коне...

Излязохме от темата, ама - лаф да става!

Скромността краси човека, но истинските мъже не носят никакви украшения!

Тема Re: Противоречия в книгите.нови [re: Naia]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано20.09.08 16:42



Наистина е вълнуващо и, честно казано, мисля, че понякога дори може да бъде от полза - за творчески личности, които се занимават с писане /особено на фентъзи и фантастика/. На мен това наистина ми помага в работата ми /е, не че ми се случва твърде често, както казах, било е един-два пъти/ и, както каза и the cursed, в развинтената фантазия и вживяването няма нищо лошо, щом не пречим на другите.
Друг е въпросът, че точно сега нещо не мога да се вживея в това, което правя... уф, хайде да не почвам да се оплаквам.





Тема Re: Противоречия в книгите.нови [re: the_cursed]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано20.09.08 16:46



Хубава странична темичка се заформи, ама аз се сетих за още едно противоречие:
Нали правенето на магии от учениците извън "Хогуортс" е забранено? Добре де, обаче я си спомнете какво казваше леля Петуния за Лили: "... и превръщаше чашите за чай в плъхове". /Може и да е неточен цитатът, но не ми се рови сега, от третата книга беше май, онази глава с посещението на леля Мардж./ Какви чаши за чай, какви плъхове, нали е била невръстна магьосница по това време, как ще прави магии вкъщи?



Тема Re: Противоречия в книгите.нови [re: denny]  
Автор the_cursed (анатемосан)
Публикувано20.09.08 17:05



Това го казва в първата книга. Когато са с Хагрид в бараката и става въпрос защо Хари не знае нищо за това, че е магьосник, тогава Петуния си излива яда.
И на мен ми направи впечатление, но те навършват пълнолетие на 17г. когато още учат, а след 17г. възраст следата отпада, въпреки, че още са ученици.

Скромността краси човека, но истинските мъже не носят никакви украшения!



Тема Re: Противоречия в книгите.нови [re: the_cursed]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано20.09.08 17:11



Вярно, че беше в първата книга /ама аз си признах, че не съм сигурна и ме мързи да проверявам/.


Вярно, че следата отпада, като станат на 17, докато още учат, не съм забравила, просто някак бях останала с впечатлението, че това е ставало едва ли не през всяка ваканция, когато Лили се е прибирала от "Хогуортс". Обаче се сетих пък друго - нали Хагрид уж не е пълноправен магьосник, пък в първата книга вършеше разни магически изпълнения /да споменем само опашката на Дъдли/. /ох, ставам злобна, ама ми е простено - цял ден превеждах ужасии/.



Тема Re: Противоречия в книгите.нови [re: denny]  
Автор the_cursed (анатемосан)
Публикувано20.09.08 17:30



Да, и подкара лодката с магия и каза на Хари, че обещал в негово присъствие да не прави магии и го помоли да не казва за това на Дъмбълдор.
Пръчката му е счупена и се предполага, че не може да я използва и не го следят какво прави. А и са го оставили под надзора на Дъмбълдор (спомням си, че трябваше да иска специално разрешение ако иска да направи магия).
Обаче, нашия се е изтарикатил. Усетил е, че пръчката пак бачка, внедрил я е в чадъра за да не се вижда и пак си действа - кой ще го спре.


Ся се сетих - Хари като пита Хагрид как е стигнал до бараката, Хагрид отговори "Долетях", а той не лети на метла (тогава и не носеше метла де), също не владее и левитация (в 7-мата кн. всички бяха мн учудени, че Волдемор може да лети).
Как по-дяволите е "долетял" тогава???

Скромността краси човека, но истинските мъже не носят никакви украшения!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.