Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:05 09.06.24 
Фен клубове
   >> Хари Потър
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Противоречия в книгите.нови [re: the_cursed]  
Автор hendyМодератор (holistic)
Публикувано02.10.08 17:08



В отговор на:


Не ти ли е правило впечатление, че малките имена и фамилиите на основателите на Хогуортс започват с една и съща буква:
Годрик Грифиндор (ГГ)
Хилда Хафълпаф (ХХ)
Роуина Рейвънклоу (РР)
и Салазар Слидерин (СС)?
Не е проблем и не подлежи на кой знае какво обсъждане, но привлече вниманието ми - ебаси съвпадението и при 4-мата!




ето ти още едно съвпадение! И моите инициали са с една и съща буква, даже една и съща сричка!
Но тъй като не съм основателка на хогуортс изглежда това е необходимо, но не и достатъчно условие....



Тема Re: Противоречия в книгите.нови [re: hendy]  
Автор the_cursed (анатемосан)
Публикувано02.10.08 17:58



Такива случаи има стотици милиони по света и са при отделни личности (примерно Деян Димитров може въобще да не познава Генчо Ганчев), но каква е вероятността да се познават и още повече да са работили заедно?!

Скромността краси човека, но истинските мъже не носят никакви украшения!



Тема Re: Противоречия в книгите.нови [re: the_cursed]  
Автор the_cursed (анатемосан)
Публикувано04.10.08 17:38



Май на края се оказва, че Хари Потър и Том Риддъл (по прякор лорд Волдемор) са далечни роднини.


Нали и двамата са потомци на братята Певерел?! Волдемор на оня с камъка на възкресението, а Хари на най-малкия - с мантията невидимка.
От самото начало са си били братчеди и не би трябвало Хари да действа зле на Том при докосване, както стана когато взе кръвта на Хари при завръщането си!

Скромността краси човека, но истинските мъже не носят никакви украшения!

Тема Re: Противоречия в книгите.нови [re: the_cursed]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано04.10.08 22:04



Вярно... наистина се оказа нещо такова.
Но пък, от друга страна, не е толкова странно - доста магьоснически родове са свързани помежду си. Помниш ли родословното дърво на рода Блек? И помниш ли коя беше най-проклетата братовчедка на Сириус?


Не разбирам обаче защо смяташ, че фактът, че между Волдемор и Хари има някаква роднинска връзка, трябва да означава, че Хари не би трябвало да действа зле на Риддъл. Тук явно това въздействие няма нищо общо с роднинската връзка /ако има такава/. Според мен е по-скоро, така да се каже, на духовно ниво. И двамата са олицетворение на дадено човешко качество - единият на злобата /която е толкова абсолютна, че ми се струва трудно да бъде истинска/, а другият - на добротата, благородството, и т.н. И за мен е естествено едното да е непоносимо за другото.



Тема Re: Противоречия в книгите.нови [re: denny]  
Автор the_cursed (анатемосан)
Публикувано04.10.08 22:45



Защото Хари спира да му въздейства след като Волдемор взима от кръвта му. А нали са роднини - във вените им тече една кръв.
Само дето може би са прекалено далечни роднини - след "девето коляно" и кръвната връзка м/у тях се е загубила.
Вярно е, че повечето магьоснически семейства са роднини. Понеже са малко (в сравнение с мъгълите).

Скромността краси човека, но истинските мъже не носят никакви украшения!



Тема Re: Противоречия в книгите.нови [re: the_cursed]  
Автор Sakiyama Jun (непознат )
Публикувано08.10.08 10:09



Ама Лордът е братовчед на Хари по бащина линия, а защитата е от майката, която няма кръвна връзка с магьосници.

В третата книга Сириус се крие в Къщата на крясъците, която има директна връзка със замъка. Просто минава през прохода, а иначе рискува "домакините" да го хванат. А и той иска да влезе в замъка, а не да си подаде главата през камината...



Тема Re: Противоречия в книгите.нови [re: Sakiyama Jun]  
Автор the_cursed (анатемосан)
Публикувано09.10.08 12:49



Да, ама чак когато Волдемор взе от кръвта на Хари тогава защитата спря да му действа.
А щом можеш да си подадеш главата от някоя камина, значи можеш да минеш и целия от там.

Теб да не те е страх да напишеш името (прякора) "Волдемор", че го наричаш "Лорда"?



Скромността краси човека, но истинските мъже не носят никакви украшения!

Тема Re: Противоречия в книгите.нови [re: the_cursed]  
Автор Sakiyama Jun (непознат )
Публикувано10.10.08 10:34



Ами, ще го кажа така: ако искаш да идеш от спалнята в кухнята, минаваш по коридора, а не се вмъкваш у съседите, за да влезеш през терасата. :Р Дори да е по-пряко, ако те хванат, отиваш в Азкабан. А и дименторите обикалят из селото и, ако излезе, рискува да ги срещне. Да си имам и свързаното обяснение... Ама ще споря, докато имам нет ;-)

Да, нали така и в него има от кръвта на Лили.

Не ме е страх. Просто е по-кратко, а аз пиша от iPhone по време на скучни лекции *blush*

Редактирано от Sakiyama Jun на 10.10.08 10:38.



Тема Re: Противоречия в книгите.нови [re: Sakiyama Jun]  
Автор galeuse (La peste)
Публикувано11.10.08 22:07



ей тва с камините и аз не го разбирах.. сериозно..
бяха го измислили по едно време.. че трябваше да минеш през.. кво беше.. незнамсикоя камина, която не я наблюдават, но иначе "съобщения" с главата си можеш да даваш..

Sеverus Snape's Slave



Тема Re: Противоречия в книгите.нови [re: galeuse]  
Автор squeal (mf)
Публикувано11.10.08 22:33



а ти пък какво правиш тук ? =)

Read it. Control it. Unhinge it.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.