Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:34 12.06.24 
Фен клубове
   >> Хари Потър
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема "Хари Потър" За и Против  
Автор Geten (padnal angel)
Публикувано14.09.07 01:16



Някои са против.
"Хари Потър" бе изгорен на кладата на религиозните фанатици на отец Джордж Бендер в Питсбърг, защото тласкал хората към магии и окултизъм... По-късно отец Бендер призна, че не е чел книгата.
В Южна Калифорния антипотъровски фанатици искат да забранят на учениците да четат "Хари Потър".
В поне 17 щата са заведени искове да бъде забранен "Хари Потър".
"Хари Потър" е забранен в училищата в Канзас и Колорадо...
В Австралия в начални училища на адвентистите от седмия ден съзряха злото в "Хари Потър" и го забраниха.
Верига магазини за играчки "Ентъртейнър" в Англия изхвърли всичко за Хари Потър от щандовете си.


Според мен книгите за хари учат повече на добро, любов, всеотдайност към другите и на все положителни качества! Не разбирам защо не ги харесват!?


Заслужава си да ги четеш! Дори и да ги изучаваш в училище!
а според вас?



Тема Re: "Хари Потър" За и Противнови [re: Geten]  
Автор squeal (mf)
Публикувано14.09.07 01:39



друг път милиони фенове, ако книгите се учеха в училище..

Read it. Control it. Unhinge it.


Тема Re: "Хари Потър" За и Противнови [re: Geten]  
Автор lachistein™ (QueerLit )
Публикувано14.09.07 02:28



аз съм "за"



monstrous texts™

Тема Re: "Хари Потър" За и Противнови [re: lachistein™]  
Автор Geten (padnal angel)
Публикувано14.09.07 02:34



на мен лично всяка 1 книга от поредицата ме преизпълва с нова положителна енергия :)
хем са поучителни, хем дават възможност за размисъл. на всичкото отгоре са и адски интересни. няма да има ученик, който да не се впечатли поне малко :)



Тема Re: "Хари Потър" За и Противнови [re: Geten]  
Автор lachistein™ (QueerLit )
Публикувано14.09.07 02:36



аз съм "за"



monstrous texts™

Тема Re: "Хари Потър" За и Противнови [re: lachistein™]  
Автор Geten (padnal angel)
Публикувано14.09.07 02:49



ок
:)





Тема Re: "Хари Потър" За и Противнови [re: Geten]  
Автор hendyМодератор (holistic)
Публикувано14.09.07 12:17



това са болни хора, фанатици
винаги ги е имало и винаги им е правило кеф да горят книги ((и хора

))



Тема Re: "Хари Потър" За и Противнови [re: hendy]  
Автор дeлфинчe (майка на Боби)
Публикувано14.09.07 14:01



В училището на братовчетка ми им дадоха да четат Хари Потър за през лятото. Предложих й книгите и на български и на английски, представете си какъв отговор получих - А, мерси, како, но аз вече гледах филмите! Ужас! Ако и моето дете така ми отговори след време незнам какво ще го направя!
Иначе и аз съм за да се изучават в училище, поне са доста по-интересни и за четене и за анализ от доста други т.нар. произведения, които учехме ние.





Тема Re: "Хари Потър" За и Противнови [re: дeлфинчe]  
Автор Geten (padnal angel)
Публикувано14.09.07 14:43



1.aplodismenti za wyprosnoto u4ili6te


2.moqt brat e na sy6tiq princip-gleda filma i we4e e gotow :| edwa uspqh da go ubedq da pro4ete "Filosowskiq kamyk" i znaete li kakwo mi zaqwi sled kato go pripolowi. filma bil sy6tiq i nqmalo smisyl da 4ete natatyk 6toto znael kak 6te swyr6i! ...4estno pobesnqh togawa

"Бях пиянде.Не ми стигаха пари,за да съм алкохолик!"


Тема Re: "Хари Потър" За и Противнови [re: Geten]  
Автор cвeтпeн (разсъждаващ)
Публикувано14.09.07 16:05



Такива витаги е имало, но това не ме засяга. Аз съм застъпвал този въпрос по местната телевизияя в Русе и съм обосновавал качествата на книгата и нуждата да я четта не само деца, но и възрастни.
Всъщонста, ние имахме щастието да присъстваме на раждането на една класическо литературно произведение и времето ще докаже това.



Тема Re: "Хари Потър" За и Противнови [re: Geten]  
Автор death (непознат )
Публикувано14.09.07 18:03



аз съм 100 % "ЗА"





Тема Re: "Хари Потър" За и Противнови [re: Geten]  
Автор пeтльo (weirdo)
Публикувано14.09.07 21:01



това са болни хора, фанатици
винаги ги е имало и винаги им е правило кеф да четат хари потър

...
But I don't mind, as long as there's a bed beneath the stars that shine


Тема Re: "Хари Потър" За и Противнови [re: Geten]  
Автор RemusLupin (върколак)
Публикувано15.09.07 16:36



Фанатизмът за мен е неотличим от психично разстройство. А може и направо да представлява такова, специалистите да кажат.

Въпросните хора са загнездили в мозъците си някакви догми (лишени от всякакъв смисъл, между другото) и са изработили безусловен рефлекс да изключват мислене, интелект и дори най-елементарен здрав разум всеки път, когато стане въпрос за тези теми.

Странно е да се гледа отстрани, как иначе на вид нормални и пълноценни хора започват да говорят и да се държат като пълни идиоти, когато стане дума за безумните им "идеи". Странно и жалко, даже изпитвам съчувствие към тях.

Покрай съчувствието обаче не бива да се забравя, че тия типове трябва да се наблюдават много внимателно и да не се оставят да се разбеснеят. Ако не се държат под контрол, като буйно лудите, те с най-голямо удоволствие биха преминали от порицаване и забрана на книги към тяхното горене, а после от горенето на книги - към горене на живи хора. Историята (дори най-новата) дава изобилни примери за тези техни наклонности.



Тема БРИЛЯНТНО!!!нови [re: cвeтпeн]  
Автор Geten (padnal angel)
Публикувано15.09.07 17:22



БРИЛЯНТНО ИЗКАЗВАНЕ!!!

Едва бих се изказала по-добре!! :)

"Бях пиянде.Не ми стигаха пари,за да съм алкохолик!"


Тема Re: "Хари Потър" За и Противнови [re: Geten]  
Автор wien ()
Публикувано15.09.07 18:18



старата песен на нов глас.

нещо по - умно от новина от преди 7 години не можахте ли да измислите? о.О

според мен не си струва да се учи в училище. ще изгуби твърде много време на децата, които и без това не успяват да прочетат и половината класици. хари потър е увлекателна книга, лесна за четене (полуфабрикат, както се изказа един много умен човек тук), което я продава. но в никакъв случай не може да се сравнява с другите неща, които се учат в училище. честно казано, според мен това изказване си е обида за тургенев, юго, пушкин... не че има смисъл да изброявам.

пък и мен не помня чак да ме е хвърляла в размисъл. я кажете, в какъв размисъл ви е хвърляла? и сега не ми изсипвайте боза за това колко сте обидени и пр лиготии. искам конкретен отговор на този въпрос.



Тема Re: "Хари Потър" За и Противнови [re: wien]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано15.09.07 18:56



Ами то има хора, които са склонни към размисъл, а има и такива, които хич не са...

Хайде, ще ти дам няколко примерчета за теми за размисъл от последната книга, че ми е най-прясна. (Откликвам на предизвикателството ти, понеже аз опонирах на човека, раздаващ полуфабрикатни класификации):

- Имаше ли Хари моралното право да се съгласи да участва в бягството с 6 фалшиви мишени, и имаха ли дошлите да го вземат моралното право да го принудят, ако не се съгласеше?

- Имаха ли право Хари и компания да си губят времето да спасяват няколко нечистокръвни в момента, в който се бяха вече сдобили с един хоркрукс и върху тях лежеше отговорността да оцелеят, за да го унищожат и да намерят и останалите, след като те единствени знаеха, как може да бъде унищожен Волдемор?

- Как така един зъл, циничен, егоистичен и студен тип като Снейп беше способен на такава лоялност към хора, които открито ненавиждаше и презираше?

- Можеше ли мъдрият Дъмбълдор да използва по друг начин своето "главно оръжие" Хари, без да си служи с толкова секретност, лъжи и недомлъвки и можеше ли да избегне, поне отчасти, огромните страдания, които му причини? Не беше ли ролята на Дъмбълдор роля на безскрупулен експлоататор, неспиращ се пред нищо в името на крайната си цел, в името на прословутото "по-голямо добро"?

- Защо Хари предложи на Волдемор средство за изкупление, преди да го унищожи?

Ако отговорите ти се виждат леснички и неизискващи размисъл - давай, целият съм слух...

Моля горното да не се схваща като обида за Тургенев, Юго и Пушкин, които дълбоко уважавам, а някои освен това и харесвам.



Тема Още за религиозните фанатицинови [re: RemusLupin]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано15.09.07 19:29



Счита се, че няма ясно очертана граница между "нормалността" и лудостта. Прочетете обаче долното, мислейки си за мисленето и поведението на един религиозен фанатик, и си отговорете сами, в коя "част на спектъра" се намира той:

Психоза е общ психиатричен термин за означаване на психично състояние, често описвано като "загуба на връзка с реалността". Речниците определят психозата като тежко психично състояние, с или без органични поражения, характеризиращо се с объркване на личността и загуба на връзка с реалността и нарушаващо нормалния живот в обществото.

Хората с психоза могат да имат халюцинации или измамни вярвания, могат да показват личностни промени и объркване на мисленето. Често това се съпровожда с липса на усещане за необикновената или странна природа на своето поведение, както и със затруднения в социалните контакти и при извършването на ежедневните дейности.

...

Кларидж групира симптомите на хората с диагностицирана шизофрения, като въвежда общото понятие шизотипия. Той предполага, че тези особености на личността са далеч по-сложни и могат да се разделят на четири главни фактора:

1. Необичайни преживявания: склонността към необикновени възприятийни и познавателни реакции, като халюцинации, магични или свръхестествени вярвания и тълкувания на събитията.
2. Когнитивна дезорганизация: тенденцията мислите да стават объркани, неорганизирани или да се отклоняват.
3. Интровертна анхедония: склонността към интровертно, изпразнено от емоции и асоциално поведение, свързано със затруднения в способността да се изпитва удоволствие от социално или физическо стимулиране.
4. Импулсивно несъгласие: предразположението към нестабилно настроение и поведение, особено по отношение на правилата и обществените норми.


Та ако от такива полуненормалници почна да вземам акъл...



Тема Re: "Хари Потър" За и Противнови [re: Orнeдишaщ]  
Автор wien ()
Публикувано15.09.07 22:10



Съжалявам. Ще си получиш отговора, след като отново си успокоя нервите.

Написах този пост ПЕТ ПЪТИ.

А тъпата ми сестра повече няма да пипне компютъра. Някой иска ли да ми отговори на въпроса колко дни са нужни на 17- годишна пикла за да срине чисто нов комп, м?





Тема Re: "Хари Потър" За и Противнови [re: Geten]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано16.09.07 19:32



Малко късно се включвам, но...
Все си мисля, че за да решиш, че една книга или тип литература, или музика, или каквото и да е от този род може да подкопае авторитета ти, значи и самият ти не си напълно сигурен във властта си. Това със забраняването на книги и изгарянето им на клада ми звучи абсолютно средновековно. Колкото до това, дали аз съм "за" или "против" - и преди съм казвала, че харесвам поредицата и не я смятам за опасна. Сега, дали трябва да се учи в училищата - да, помня и по този въпрос какво съм казвала. Може би има нещо добро в идеята подобна книга да се учи в училище, заради това, че е различна, но пък всички знаем, че когато нещо се чете по задължение, то се възприема по различен начин.
А за фанатизма - фанатици винаги ще има, но си мисля, че този път те няма да победят.



Тема Re: "Хари Потър" За и Противнови [re: Geten]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано18.09.07 17:46



абе, всички религиозни фанатици да ми змучат джуча



а девки выебли попа - так емy и надо...

Тема Re: "Хари Потър" За и Противнови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Draco_mortis (непознат )
Публикувано14.10.07 13:15



Аз съм "За" книгите на Хари Потър. Предпочитам книгите пред филмите.
Много хора мислят, че това е една обикновена книжка за деца с илюстрации и т.н. Знаете ли колко странно ми стана, когато майка ми прочете книгата и ми каза, че никак не е детска. Много хора си мислят така, докато не я прочетат. Но докато стигне до класните стаи и учебниците по литература, ще изтече много вода.

Предпочитам след време децата ми да изучават Хари Потър, а не вероучение - така се пълнят на децата главите с глупости.



Тема Re: "Хари Потър" За и Противнови [re: Geten]  
Автор Tиrъpa нa Ceдeмтe Mopeтa ()
Публикувано15.10.07 20:45



Твърдо ЗА!!! Книгите никога не са лоши сами по себе си, каквото и да пише вътре - всичко е до човека, който ги чете и как ги интерпретира за себе си. Бях чул за подобни фанатични малоумни свещеници, който анатемосваха играта и филмчето Yu-Gi-Oh, защото и там се правели магии. Олигофрени



Супер са си книжките, а филмчетата за Хари също! Подкрепям го и него, и Тери Пратчет, и всички останали фентъзита и приказки, където се правят магии, защото да правиш магии си е сладурско



Тема Re: "Хари Потър" За и Противнови [re: Geten]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано17.10.07 18:44



Аз съм ЗА. Поради същата причина - книгите за Хари учат повече на добро, любов, всеотдайност към другите и на все положителни качества.

Що се отнася до Църквата, разбира се...

Можем много да говорим за нея. Не зная дали му е мястото тук. От друга страна, преди известно време имах официална среща на високо равнище с православен свещеник, когото помолих да коментира отношението на Църквата към Хари Потър. Оказа се, че лично той не намира нищо лошо в книгата, дори му бе харесала. Но Църквата е политика...



Тема Re: "Хари Потър" За и Противнови [re: Draco_mortis]  
Автор Geten (padnal angel)
Публикувано21.10.07 17:32



:) всъщност майка ми ме зариби с поредицата... за една коледа си купихме първата, а после втора и трета ... честно да си кажа по голяма зарибявка не съм чела! като хвана книжката не я оставям докато не я прочета !! особено Огнения бокал я прочетох за 3 дена

... много увлекателни книги и поучителни!

Хи-хи-хи! Земята се върти,
а ние се возим без пари!


Тема Re: "Хари Потър" За и Противнови [re: Tиrъpa нa Ceдeмтe Mo]  
Автор Geten (padnal angel)
Публикувано21.10.07 17:50



"ЗА" Магиите ;)


тия свещенници кат' са се зафанали АНТИ-МАГИИ КАМПАНИЯ защо не подфанат и "Магьоссника от Оз" или "Мери Попинз"?! всички нови произведения ги заклеймяват! Защо?! няма особен смисъл!!

Хи-хи-хи! Земята се върти,
а ние се возим без пари!


Тема Re: "Хари Потър" За и Противнови [re: Geten]  
Автор DarthSparhawk (Sith Lord)
Публикувано21.10.07 18:05



100% за!

- сайт за фентъзи и фантастика

Тема Re: "Хари Потър" За и Противнови [re: DarthSparhawk]  
Автор Geten (padnal angel)
Публикувано21.10.07 18:11





Хи-хи-хи! Земята се върти,
а ние се возим без пари!


Тема За и Противнови [re: Geten]  
Автор hanu (тлеисканец)
Публикувано24.10.07 12:37



МОЛЯ!! В училищата се изучават книги, които са не само приятни, леки и милички, а и класически...
1-во на Потър ще му се загуби чара
2-ро за много хора - под средното ниво - ще е безсмислено
3-то ще се намерят прекалено много несъотведстия и неточности при подробен анализ.



извинете ме за правописа -никаков ме няма.

Тема Re: "Хари Потър" За и Противнови [re: Geten]  
Автор shakuan (mindfuck)
Публикувано26.10.07 19:21



Аз съм "против" г-н Потър.Против всеки, който иска да осъществи физически контакт с гениталиите на Хармаяни.




Тема квооооооооооооонови [re: shakuan]  
Автор hanu (тлеисканец)
Публикувано04.11.07 19:57



ЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪ??????????????????????????????????
моля?

извинете ме за правописа -никаков ме няма.


Тема Re: "Хари Потър" За и Противнови [re: Geten]  
Автор The cursed (ще се върна)
Публикувано14.07.16 17:19



"ХП" учи децата на това, колко е яко да можеш да правиш магии. Аименно, да превърнеш нвкого в жаба (а още по-яко е, да си го оставиш така за постоянно), да направиш лицето му безформено или с циреи, да повръщаш плужеци, да го спънеш с 'импедимента' и т.н.
Тези 'добро, любов, всеотдайност към другите' които изброихте ги виждат само възрастните - дете никога няма да обърне внимание на това.
На всичкото отгоре, щом зрели и здравомислещи хора се борят толкова усилено с/у тази книга е доказателство, че такъв вид магия съществува или е реално постижима. Представяте ли си, ако 'епечатлено дете' усвои тези неща... ами, цял свят ще стане като България. Това е недопустимо.

А това за училището беше подхвърлено ей-така. Здравият разум говори, че такава книга е невъзможно да бъде одобрена за официално изучаване.
Както каза някой, при подробен анализ ще се намерят много дупки откъдето издиша... (даже бях пуснал тема 'Противоречия в книгата' и тя събра над 100 мнения).
Авторката със сигурност не е точно писателка.

70% съм против!

Прегледайте 'Богът на гората' щом сте фенове на тези теми!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.