Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:48 29.06.24 
Фен клубове
   >> Хари Потър
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Промени ли се многонови  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано16.08.07 17:48



начинът, по който възприемахте поредицата за Хари Потър в самото й начало, различно ли я възприемате сега? За себе си признавам, че ме увлече истински от средата на третата книга нататък. Не че преди това не ми беше интересно, но нещата бяха някак си по-предвидими, дори бих казала "по-класически". От третата книга нататък вече имаше неща, които ме стряскаха не само защото бяха страховито описани, а защото намирах в тях известна аналогия с "истинския" свят. След четвъртата книга вече се връщах по няколко пъти към едни и същи неща и се улавях, че се опитвам да открия какво може да е подтикнало авторката към създаване точно на тези образи. Сега, след седмата и последна книга, определено намирам промяна не само в това - разбираемо е защо вече няма въведени нови образи, но откривам някои похвати, които правят книгата вече съвсем не детска. И в същото време, в самия край на книгата, сякаш детското и недетското се сливат, смесват се някак си. Аз почти настръхнах точно от тази комбинация - тази решимост да се изправиш срещу противника, защото знаеш, че ти, именно и само ти трябва да го направиш, и в същото време този детински въпрос: "Does it hurt"? Не знам, не знам, просто тази книга ми разби представите...

Oh, tell me how many roads must a man walk down, before you call him a man...

Редактирано от denny на 16.08.07 17:51.



Тема Re: Промени ли се многонови [re: denny]  
Автор NightNiki (South Park Fan)
Публикувано16.08.07 18:52



Последната книга вдигна летвата за цялостното представяне на поредицата. Невероятен завършек. Единственият момент, когато изпитах страх четейки беше моментът във втората книга, когато Хари върви по тунела и отива към Стаята. Може би защото най-големият ми страх е неизвестното...

Но като цяло начинът по който приемам книгата не се промени въобще. Винаги е имало интерес, напрежение, моментите в които очаквам неочакваното са се преплитали.

----------------------------------------------------
Behold the power of the mighty Cartman!


Тема Re: Промени ли се многонови [re: denny]  
Автор пeтльo (weirdo)
Публикувано16.08.07 19:03



не знам, обаче пфанер зелена ябълка е райски сок

п.п що не си затваряте таговете в сигнатурите бе



Тема Re: Промени ли се многонови [re: пeтльo]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано16.08.07 20:35



1: Сок не пия
2: Не разбрах какъв ти е проблемът със сигнатурата ми.
3. Въпросът беше сериозен.

Oh, tell me how many roads must a man walk down, before you call him a man...


Тема Re: Промени ли се многонови [re: NightNiki]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано16.08.07 20:46



Да, определено смятам, че е най-добра от всичките. Колкото до страха - сега си давам сметка, че може би една от причините, по които с предишните книги някак не можех да изпитам истински страх, беше, че просто се подразбираше, че Хари ще оцелее - иначе просто поредицата би свършила. Но при последната книга вече в нищо не бях сигурна: да, наистина очаквах неочакваното, но чак пък такъв завършек...
Но за мен определено имаше промяна в начина на възприятие - от нещо тип "вълшебна приказка", през "още по-вълшебна, но вече и по-страховита", та до нещо, на което просто не мога да дам име... някои реплики от шестата и седмата книга вече ми напомняха по-скоро за криминален роман или ситуация с взети заложници. Да, напрежението го е имало винаги, но като че ли самият му вид някак се промени.

Oh, tell me how many roads must a man walk down, before you call him a man...


Тема Re: Промени ли се многонови [re: denny]  
Автор hannibal (Jedi)
Публикувано16.08.07 22:17



Приятно съм изненадан от седмата книга. По простата причина че най-накрая се изгради поне един пълен, по-скоро пълнокръвен персонаж в нея - образа на Дъмбълдор. Едва сега той излезе от клишето на велик, недостижим, не-човек и стана просто човек - със своите страхове, загуби и величие. Иначе, честно казано харесвам поредицата, но..... абе мрънкам си не ми обръщайте внимание.



Тема Re: Промени ли се многонови [re: hannibal]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано16.08.07 22:26



Напълно съм съгласна за Дъмбълдор. И на мен през цялото време /до седмата книга/ той ми се струваше някак нереално добър, благороден и каквото там още се сетиш в този ред на мисли, та се чудех как е възможно - такива хора просто няма, та дори и в магьосническия свят. И, честно казано, след вси
ко, което се разбра за миналото му, той като че ли ми стана някак си по-... не, може би не точно по-симпатичен, но едва сега като че ли наистина го възприех като по-реалистичен образ. Но имаше и нещо малко плашещо, или по-скоро, отрезвяващо в тези разкрития. Май така става винаги, когато някой, когото сме смятали за неуязвим, несъкрушим и каквото друго се сетиш в този ред на мисли, се окаже... ами, просто човек.

Oh, tell me how many roads must a man walk down, before you call him a man...


Тема Re: Промени ли се многонови [re: denny]  
Автор hannibal (Jedi)
Публикувано16.08.07 22:31



"Не си прави кумир нито от това що ходи по земята....." и т.н. една от всичките абсурди там в библията. Не може всички да са като Мастър Йода, я...

Но да на мен ми стана много, много по-симпатичен, което казано от човек с ник Ханибал Лектър си звучи направо зловещо ама...



Тема Re: Промени ли се многонови [re: hannibal]  
Автор pe4urka (weird)
Публикувано16.08.07 22:45



На мен лично Дъмбълдор винаги ми е бил любим герой и доизграждането на образа му в седмата книга стана причина да ми стане още по-любим!

Мисля,че като цяло голям плюс на последната книга е представянето на напълно различни по характер,чувства и идеали герои,защото на мен специално всички до някаква степен ми допадат(дори най-отрицателните като Волдемор и Белатрикс).Просто всички са много истински и с еквиваленти в реалния живот...



Тема Re: Промени ли се многонови [re: pe4urka]  
Автор s_black ()
Публикувано16.08.07 23:35



Абсолютно съм съгласна с всички ... Но едно не ми става ясно .. кой ли ще е новия директор на Хогуортс ?

Но пък от друга страна ми стана адски мъчно за Снейп , сега след като разбрах какъв е бил и какво е направил и колко е обичал Лили и начина по който си "отиде " беше много брутален.. Много тъжно ми стана, когато четох Приказката на принца :((( Незнам просто всичко в живота на Снейп е било много несправедливо към него.. И утешение ми е, че след като са му сложили портрета в училището най вероятно е разбрал че Хари се е погрижил името му да не бъде опетнено , като на смъртожаден ,и колкото и странно да звучи предполагам че Снейп сиг би се зарадвал че синът на Хари е кръстен и на него... Много ми е тъжно че поредицата свършиии

[


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.