Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:41 01.07.24 
Фен клубове
   >> Хари Потър
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема тема, в която ..нови  
Автор Lalait ()
Публикувано21.08.07 17:45



... да споделяме, какво ни е харесало и какво не в последната книга.



Тема Re: тема, в която ..нови [re: Lalait]  
Автор Пипилoтka (минаващ)
Публикувано21.08.07 19:48



Аз в момента я чета и за първи път книга от поредицата за Хари Потър ми е интересна от началото, защото до сега се началото на книгите са ми били малко поснички. Единственото което не ми хареса до тук е, че на моменти авторката все едно прескача, т.е. в края на главата обяснява как се магипортират и някой изпищява и новата глава започва как те лежат примерно. Само това не ми хареса до тук иначе ми е страшно увлекателна.



Тема Re: тема, в която ..нови [re: Lalait]  
Автор RemusLupin (върколак)
Публикувано21.08.07 21:30



С риск да ме изгорите на кладата, ще дръзна да кажа, че това, което най не ми хареса, беше... Снейп.

За мен мотивацията на Снейп е отстъпление от цялостния реализъм на повествованието. Той е обрисуван като човек, отрасъл във враждебна и жестока среда, която е действала в съюз с очевидното му предразположение към силата и болезнената му амбициозност, за да формира един злобен, високомерен и студен характер. С две думи - характера на идеалния смъртожаден.

После обаче ни се казва, че този човек е бил обладан от толкова силна и трагична несподелена любов, че само в името на СПОМЕНА (!) за нея без колебание загърбва всичко, към което го тласка самата му природа, и става верен съюзник на типа хора, които винаги е презирал.

За мен лично, колкото и красиво и възвишено да звучи това, то е просто... невероятно. Аз не мисля, че може да има такива хора. Душевността на човека е една, тя не се дели на "любовна" и "нелюбовна" част.

Хайде сега, яжте ме.



Тема Re: тема, в която ..нови [re: RemusLupin]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано21.08.07 22:06



На мен също ми беше много странна тази пълна трансформация. Да, съгласна съм, че едно такова чувство като любовта може донякъде да промени характера на човек, но чак такава пълна промяна, такова извъртане на 180 градуса - е, хайде, извинявайте, ама такова чудо даже и в книга не може да стане. То си е казано: вълкът козината си мени...

Oh, tell me how many roads must a man walk down, before you call him a man...


Тема Re: тема, в която ..нови [re: Lalait]  
Автор RemusLupin (върколак)
Публикувано21.08.07 22:16



Друго нещо, което ми се вижда... хм... неудовлетворително, е описанието на смъртта. В книгите (а и в свои интервюта) Джо казва, че смъртта е едно от невъзвратимите и неподлежащи на отмяна посредством магия неща; тази позиция очевидно е в много важна връзка с разказа. В същото време виждам заиграване с някаква форма на съществуване "там отвъд": духовете в "Хогуортс", говорещите и мислещи портрети на умрели хора, "чистилището", в което се срещат Хари, Дъмбълдор и Волдемор, неколкократното общуване на Хари с духовете на родителите му, присъствието на Воала в Отдел "Мистерии" на Министерството... Това ми се вижда непоследователно. Не разбирам, защо Джо отваря тези вратички към идеята за задгробен живот или каквото там го наречем.



Тема Re: тема, в която ..нови [re: Lalait]  
Автор пeтльo (weirdo)
Публикувано21.08.07 22:56



мен не ми хареса корицата и цената

с друга част от книгата не съм се запознал



Тема Re: тема, в която ..нови [re: пeтльo]  
Автор vogelfrei (26.75)
Публикувано22.08.07 00:58



а модераторката?



Тема Re: тема, в която ..нови [re: RemusLupin]  
Автор HeaндepтaлeцaДжo (фанат от гУрЪтЪ)
Публикувано22.08.07 01:46



Не е така. Има много примери за хора, които са си останали свестни въпреки средата и тормоза, който са преживели. Това със средата е по-скоро за оправдание на келешите. А и колко хора има, които са израстнали в прекрасна среда, а са станали говеда?

Ето и темичка за размисъл:





Тема Re: тема, в която ..нови [re: vogelfrei]  
Автор пeтльo (weirdo)
Публикувано22.08.07 02:10



ако не носи остри предмети със себе си - може



Тема Re: тема, в която ..нови [re: HeaндepтaлeцaДжo]  
Автор RemusLupin (върколак)
Публикувано22.08.07 07:14



Напълно прав си, само средата не е достатъчна, Хари също не е расъл сред рози, затова и написах, че средата в случая на Снейп е спомогнала да се пръкне говедо, а не, че сама го е създала. Крайният резултат е бил обаче твърде ясен и на мен той не ми се връзва с ролята му.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.