Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:49 01.05.24 
Фен клубове
   >> Хари Потър
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Хитрост, разум или любов...  
Автор Пипилoтka (минаващ)
Публикувано23.08.07 15:42



... кое според вас помогна героите да спечелят войната? И кой е личният Ви герой?



Тема Re: Хитрост, разум или любов...нови [re: Пипилoтka]  
Автор RemusLupin (върколак)
Публикувано23.08.07 15:57



Аз бих казал: отдаденост. В която се включват хитрост, разум, любов... и неизбежните за войната по-нелицеприятни качества.

Любим герой: Хари, защото именно в него съчетанието на тия качества и най-вече правилният им баланс ускориха победата.



Тема Re: Хитрост, разум или любов...нови [re: Пипилoтka]  
Автор пeтльo (weirdo)
Публикувано23.08.07 23:51



пи ар



Тема Re: Хитрост, разум или любов...нови [re: Пипилoтka]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано24.08.07 08:21



Хм, много ми е трудно след седма книга

ПРеди бях убедена, че е Лупин! Почти толкова харесвах и Снейп, като образ
Семейство Уизли също, но сега не мога да посоча само едно име


Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!

Тема Re: Хитрост, разум или любов...нови [re: Пипилoтka]  
Автор Lalait ()
Публикувано24.08.07 11:04



Само от тези трите, които си изброила - бих избрала любов. Не мисля, че хитростта или тазума (колкото са имали и от двете) им помагаха особено. Поне не и на Хари, Рон и Хърмаяни. Както каза Ремус Лупин, не може просто да кажеш кое. Дори не съм съвсем сигурна, че думата, която търсим е отдаденост, но поне е най - близко.
Хари беше отдаден на каузата си. Но Рон и Хърмаяни и всички, които се включиха в последната битка в Хогуортс се биха за семействата си, за хората, които обичат.

Харесвах Снейп и преди, но след седмата книга, след като образът му стана наистина плътен, определено ми стана любимец.
Другите са Луна и сем. Уизли.



Тема Re: Хитрост, разум или любов...нови [re: Lalait]  
Автор Пипилoтka (минаващ)
Публикувано24.08.07 17:03



Е не е задължително да е разум, хитрост или любов, аз ги дадох като пример, може Вие да имате друго мнение и ще се радвам да го прочета



Единственият начин да се отървеш от изкушението, е да му се отдадеш.

Тема Re: Хитрост, разум или любов...нови [re: Пипилoтka]  
Автор Lalait ()
Публикувано25.08.07 17:05



Грешно си задаваш въпроса. Мисля, че отговорът е в завещанието на Дъмбълдор - всеки подбуждан от различно нещо с уникална способност, но всеки важен за победата. Хърмаяни с нейната хладна пресметливост в напрегнати ситуации, която видяхме още в първата книга, Потър, с безрасъдната си смелост, Рон, при когото за мен най - силна беше привързаността към приятелите (спомнете си пак книга едно, когато игра шах в онова мазе), Луна и баща й, които макар и малко луди, стигат първи до прозрения, които за другите са малко далечни, г - жа Уизли, способна на всичко, водена от обичта към семейството си...
Но все пак при всеки присъства именно любовта. Ако ти трябва един отговор (обаче не смятам, че е така), това е той. Всички в крайна сметка бяха водени от обичта към близките си, към живота, към света, такъв, каквъто е бил преди Волдеморт и пр. ...



Тема Re: Хитрост, разум или любов...нови [re: Lalait]  
Автор Ninio (непознат )
Публикувано26.08.07 02:11



Хм вече с тая книга почва да се търси под вола теле вече!Победата си е победа сигурно Волдемор е загубил защото не е изпитвал любов :) или пък, защото Снейп е спечелил като е обичал всичко и според зависи както се казва целта оправдава средствата и жертвите ,а какво е подтиквало героите към борба това и никой не може да каже със сигурност нито дали победата е наистина победа това че Волдемор е убит не значи че няма да се появи друг след него като в реалния живот.



Тема Re: Хитрост, разум или любов...нови [re: Пипилoтka]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано26.08.07 06:48



Невил.
Просто неоспорим пич се оказа.



Тема Re: Хитрост, разум или любов...нови [re: Ninio]  
Автор Lalait (dragonfly)
Публикувано26.08.07 12:02



няма такова нещо като "според зависи", dummhead.

победата НАД Волдеморт, т.е. смърта му в доста голям степен си е точно победа.

и определено можем да кажем доста неща, поне тези, които са чели книгата, защото сме станали свидетели на развитието на характерите на героите в продължение на седем години. естествено ако си чел по диагонал, както ти явно си направил, разбираш нарая само, че Волдеморт е мъртъв.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.