Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:05 03.07.24 
Фен клубове
   >> Хари Потър
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Промени ли се многонови [re: hendy]  
Автор пeтльo (weirdo)
Публикувано19.08.07 12:12



дюн да не е някаква модерна версия на бони и клайд?



Тема Re: Промени ли се многонови [re: Naia]  
Автор hannibal (Jedi)
Публикувано19.08.07 12:26



Почти се съгласих с теб. Все пак ако забелязваш някъде по-горе аз изброих именно класическите и недостигнати до момента автори. Почти се съгласих защото смелост и да, определено доза майсторство в Роулинг има. Но в деня в който открия атом новаторство в книгите за Потър сигурно ще е дошло времето да ме сложат да си полегна. И да ме заровят с лопата. Най-малкото след втора книга предвидих целия развой на основните събития до книга 7. От това че Дъмбълдор ще си умре по собствена воля до това кой точно и какъв е Снейп.... Между впрочем това ми спечели славата на пророк и разбирач сред учениците. Толкова за новаторството и непредвидимостта на сюжета.



Тема Re: Промени ли се многонови [re: hannibal]  
Автор Derok (непознат )
Публикувано19.08.07 14:10



Как няма да се сетиш като почти цялата книга е изкопирана от хиляди източници :) И все пак въпреки всичко това защо ХП е толкова популярна ?

Редактирано от Derok на 19.08.07 14:11.



Тема Re: Промени ли се многонови [re: hannibal]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано19.08.07 16:57



Я по-спокойно.


Аз си казвам мнението и не се чувствам длъжна да кажа това, което ще се хареса на човека отсреща. Казвам каквото мисля. И хайде да не се обиждаме на зрение, може ли? Приемам да ме обиждат, ако аз съм обидила несправедливо някога, но не и за литературните ми предпочитания.
Не знам къде ги видя тези сравнения, за които говориш. Аз такива сравнения не съм правила, най-малкото защото не съм чела тези автори - и, между другото, не смятам, че това ме прави глупава. Слава Богу, отмина времето, когато бях склонна да приема нечие мнение само за да има мир. Харесвам поредицата, причините мога да ти ги изброя в бележка , не отричам, че авторите, които споменаваш, може и да са добри - но не мога да го твърдя от опит, защото не съм ги чела.
Хайде сега, не се ядосвай толкоз, събирай сили, че малко остана от ваканцията.

Oh, tell me how many roads must a man walk down, before you call him a man...

Тема Трябва нещата да се сложат по местата имнови [re: denny]  
Автор HeaндepтaлeцaДжo (фанат от гУрЪтЪ)
Публикувано19.08.07 17:54



Хари Потър е роман за деца и тинейджъри, който може да се чете и от дърти. Мястото му е сред книгите на Астрид Линдгрен и Ерих Кестнер, които отдавна са признати за класици, вярвам че и Роулинг ще бъде


Иначе Зелазни, Пратчет, Толкин, Легуин и т.н. са съвсем на друго място. Не казвам, че едното е хубаво, а другото лошо, просто са различни.

Редактирано от HeaндepтaлeцaДжo на 19.08.07 17:56.



Тема Re: Промени ли се многонови [re: denny]  
Автор pe4urka (weird)
Публикувано19.08.07 18:25



Ооо,ама който не е фен на Хари Потър и го смята за лоша литература,просто да не пише...В крайна сметка това е ФЕН КЛУБ,тоест,за тези,които все още не разбират,тук обсъждаме предимно предимствата на поредицата и безспорния талант на авторката и сме истински Потър манияци...

...Хайде чао и поздрави...



Тема Re: Промени ли се многонови [re: Derok]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано19.08.07 20:44



Може би е фентъзи, но може да се спори

При това е предназначено за леко по-възрастно публика, но е нещо велико, няма спор


Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!

Тема Re: Промени ли се многонови [re: hendy]  
Автор Lalait ()
Публикувано19.08.07 22:56



образно казано :Р

айде не се ловете за детайла :Р знаете, че ми пада пердето, когато някой каже "за кво, нали съм гледал филма"

иначе нямам проблем с книгите на компютъра, но за мен това си е мъчение. само хари потър чета така, защото не ми се дават пари, а няма кой да ми я заеме тук. и за това все забравям, че хората го правятт.



Тема Re: Промени ли се многонови [re: pe4urka]  
Автор Lalait ()
Публикувано19.08.07 23:03



никой не казва, че не харесваме хари потър. освен петела, ама той не го е чел, не се брои :Р

просто смятаме, че е смешно да се сравнява с книги като Дюн, Землемория, Пътеводителя и пр. С-м-е-ш-н-о.

хари потър, както каза някой преди мен, е съвсем друга класа литература. както и алиса, примерно. въпреки че пак смятам, че алиса и малкият принц са ама ПЪТИ по - добри.

петел, абе не чети хари потър, ама вземи прочети Дюн, срамота :Р



Тема Re: Промени ли се многонови [re: Naia]  
Автор hannibal (Jedi)
Публикувано19.08.07 23:47



Това за "по-възрастната публика".... хм.... да речем... е, аз съм добър човек... милостив един вид.... АВАДА КЕДАВРА!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.