Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:32 03.07.24 
Фен клубове
   >> Хари Потър
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Промени ли се многонови [re: denny]  
Автор hannibal (Jedi)
Публикувано18.08.07 22:29



Моооля???? Явно не съм видял добре. Естествено, аз имам не чак толкова добро зрение. Няма трезвомислещ или въобще мислещ човек, който да каже нещо подобно. Дори да оставим на страна Толкин, е да той все пак е началото, сагата е тежка за четене... нека да оставим на страна Пратчет - за фентъзито той си е като Дъглас Адамс за фантастиката пък и не е писател а физик.... разбираемо е...
Но да се сравнява Потър с... да речем "Странник в странна страна" на Хайнлайн, Дюн на Франк Хърбърт или, да ме пази Господ, с Урсула Легуин???!!!???? Потър е страхотно касово попадение добре е стъкмен. Добър е, става за четене и продаване. Толкова. Майчице нещо такова ще вземе да ми каже и някой ученик и ще завърши училище след като аз се пенсионирам. Боже, какво доживях!



Тема Re: Промени ли се многонови [re: denny]  
Автор Lalait ()
Публикувано19.08.07 00:12



това няма да стане, просто потър никога няма да се учи в училищата. сравнете го с някоя от книгите на руските класици (примерно) и ще видите защо.

иначе, макар че харесвам 1,2,3 и 7 книга за ХП, смятам, че направо диша прахта на Амбър, Землемория и Толкин.

пратчет е the man. нищо лошо неща да чувам за него





Тема Re: Промени ли се многонови [re: hannibal]  
Автор Lalait ()
Публикувано19.08.07 00:13



Дюн е фантастика.



Тема Re: Промени ли се многонови [re: Lalait]  
Автор hannibal (Jedi)
Публикувано19.08.07 08:01



"Дюн е фантастика".... Не думай.

В деня в който някой успее да определи точно кой жанр е Дюн ще го почерпя. Работата е там че съществуват два вида писатели. Такива, които създават светове - като Толкин, Хърбърт, Легуин, Стругацки и т.н. и такива, които потребяват вече съществуващи светове. Както казва Пратчет:" ...В крайна сметка съществува еднин негласен консенсус за света на фентъзито и неговите порядки, ето защо реших да го обърна наопаки...." Та Роулинг изключително добре използва две неща - света на фентъзито и... момента в който доста хора искаха да започнат да четат отново. или поне да четат отново нещо на хартия.



Тема Re: Промени ли се многонови [re: denny]  
Автор Ninio (непознат )
Публикувано19.08.07 10:32



Dun e "kriminalno fantasti4en" tva mu e janra i malko "lubovno banditski" :) samo filma sam gledal oba4e i go postavqm v tiq moi janrove :)



Тема Re: Промени ли се многонови [re: hannibal]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано19.08.07 10:44



Едва ли има нужда да ти отговарям, защото Дени го е казала отлично отгоре

Надявам се че не говориш за класически фентъзи романи писани преди години За тях може и да се съглася, но ХП вдига летвата на съвременната литература, на начина по който трябва да се пише днес! Някъде бях писала, че има слаби места в книгите й, но като цяло успеха на романите не е случаен и не се дължи само на реклама
Ти самият спомена, че си взаимствал нещо от Снейп в работата си, аз съм се обличала като учителки от поредицата на карнавали, защото работя с малки деца Подобен дух се постига със смелост, новаторство и майстроство да кажеш стари неща по нов, много по-интересен начин!


Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!

Тема Re: Промени ли се многонови [re: Ninio]  
Автор Lalait ()
Публикувано19.08.07 10:51



Филмът е абсолютен боклук, няма нищо общо с книгата и не може да критерии.

Вземете прочетете нещо на хартия, писнало ми е от дебилни изказвания "гледах филма". И какво като си го гледал, бе, герой?

Казва се "не съм чел книгата" и толкова.



Тема Re: Промени ли се многонови [re: Lalait]  
Автор hendyМодератор (holistic)
Публикувано19.08.07 11:04



ахаха, стига бе - получихме една интересна гледна точка.
аз филма не съм го гледала, ама щом от него човек остава с впечатление, че ДЮН е любовно-бандитска история, значи със сигурност е забележителен :)



Тема Re: Промени ли се многонови [re: Lalait]  
Автор hendyМодератор (holistic)
Публикувано19.08.07 11:07



на няколко пъти в тази тема се споменава "четене на хартия"

Това ми звучи малко странно, защото аз точно покрай Хари Потър 5 се научих да чета книги на компютър, а ХП 7 изчетох почти изцяло от телефона си



Така че, "четене" и "на хартия" са съвсем различни понятия вече, хм.



Тема Re: Промени ли се многонови [re: Naia]  
Автор Derok (непознат )
Публикувано19.08.07 12:04



Съвременни фентъзи романи ? Нима Колелото на времето не е класи над Хари Потър ? Или пък Песен за огън и лед въпреки че може да се поспори до колко е фентъзи






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.