Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:50 24.06.24 
Фен клубове
   >> Хари Потър
*Кратък преглед

Тема Хогуортс vs. Хогсмийднови  
Автор hendyМодератор (holistic)
Публикувано15.08.07 20:10



Здравейте :)
Аз отдавна приключих 7ма част и от нямане какво да правя, реших да препрочитам, вече съм стигнала до 5та.
Много детайли ми правят впечатление, доста от които са ми отбягвали на пръв и втори поглед, а и друго си е като знаеш до край какво става.

Едно нещо ми направи впечатление:
Хогсмийд е единственото в Англия изцяло магьосническо населено място.
От него до Хогуортс се стига с недълго ходене пеша.
В Хогсмийд логично живеят магьосници, тези магьосници имат деца, техните деца ходят в Хогуортс.
Та тези дечица, в началото на учебната година, им се налага да пътуват до Лондон, да отидат на Кингс Крос и оттам да се качат на влака и да се върнат обратно в Хогуротс?

Как ви се вижда това като идея



Тема Re: Хогуортс vs. Хогсмийд [re: hendy]  
Автор NightNiki (South Park Fan)
Публикувано15.08.07 21:09



В цялата книга нито един път не се споменава за деца, които живеят в Хогсмийд. Аз си го представям така. В Хогсмийд живеят само магьосници, но те не са много. По-скоро е нещо като малко селце в което живеят само възрастни магьосници. Дори на тези деца, ако изобщо ги има да им се налага да пътуват известно време до Лондон и после обратно какво лошо има в това. Аз бих предпочел да пътувам с приятелите си и да си разказваме как е минало лятото. А тези, които не искат да пътуват могат просто да чакат на гарата останалите.

Така си си формулирала мнението, че все едно става въпрос за гладните деца в Сомалия, които нямат какво да ядат. Наистина не мисля, че който и да е магьосник може да буди съжаление. Освен Лупин с продраната му мантия.



----------------------------------------------------
Behold the power of the mighty Cartman!

Тема Re: Хогуортс vs. Хогсмийднови [re: hendy]  
Автор Lalait ()
Публикувано15.08.07 22:45



Вярно не се споменава за деца, но пък е логично да ги има. Все пак там трябва да живеят доста магьосници.

Те така или иначе трябва да отидат до Лондон за нови книги, мантии и прочее неща, които се намират само на Диагон Али.



Тема Re: Хогуортс vs. Хогсмийднови [re: Lalait]  
Автор hendyМодератор (holistic)
Публикувано15.08.07 22:52



и аз това си мислех, за диагон алито
обаче - неведнъж се е случвало някой друг да купи на някой друг принадлежностите, без той да ходи лично
единственото изключение е за вълшебните пръчки, които трябва да се подберат лично.

Хм.

Сетих се къде ми е грешката - да считам, че щом с влак пътя от Лондон до Хогуортс е цял ден, то не може да се измине по-бързо с магия.
Те вероятно използват огнищата или разни други методи и стигат до Лондон за нула време, а после нищо не им пречи да си попътуват цял ден във влака.

Ясно :)



Тема Re: Хогуортс vs. Хогсмийднови [re: hendy]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано16.08.07 09:54



Хм! Аз прочетох края на книгата снощи!
Благодаря на всички преводачи за труда, защото на английски нямаше да се справя


Като чета поста ти се сещам, че най-вероятно Роулинг пише по схема тип криминален роман
Прави си чертеж къде какво е заложила, за да може после да го увърти и заплете яко, а накрая да го обясни. Ефектът е много добър във всичките й книги, но по мое скромно мнение на някои места се получават подобни неясноти, както и на някои други леко нелепи изходи от ситуациите. Сега не мога да дам точни примери, но въпреки, че книгата 7 е много добра /поне на мен след 3-та никоя друга не ми е харесвала толкова/ има места, които олекват. Разбираемо е да ги има, така че не го казвам като критика. Само си мисля, че и аз трябва да почна да чета от начало за да мога да "се огледам" за точни примери.


Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!

Тема Re: Хогуортс vs. Хогсмийднови [re: hendy]  
Автор HeaндepтaлeцaДжo (фанат от гУрЪтЪ)
Публикувано16.08.07 15:46



Никъде не пише, че децата от Хогсмийд пътуват с експреса, а не направо.
То и Хари и компания не всеки път отиваха с него.
А за набявянето на помагала, това може и по друго време да става.
По-скоро пътуването с експреса е нещо като ритуал. Традиция.



Тема Re: Хогуортс vs. Хогсмийднови [re: HeaндepтaлeцaДжo]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано16.08.07 16:50



Да, като с училищните автобуси.

Само дето тук не е автобус, а влак. Не знам защо, но си мисля, че някъде съм виждала обяснение точно по този въпрос - защо всички ученици от "Хогуортс" трябва да пътуват дотам с влака от гара "Кингс Крос". Определено помня, че имаше нещо, ама пък да можех да си спомня и точно какво беше...

Oh, tell me how many roads must a man walk down, before you call him a man...


*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.