Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:35 28.04.24 
Фен клубове
   >> Хари Потър
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Бригада за превода на кн. 7  
Автор _aNJi_ (непознат )
Публикувано28.06.07 11:43



Някой знае ли колко глави ще има кн. 7? И така де.. Знам че когато излезе всяка книга тук я превеждате и този път бих искала и аз да се включа :) с 1 или 2 глави. Предлагам всеки който желае да участва да се впише в тази тема :)

Редактирано от _aNJi_ на 28.06.07 11:43.



Тема Re: Бригада за превода на кн. 7нови [re: _aNJi_]  
Автор thefreak (луд)
Публикувано28.06.07 15:09



Какво те кара да смяташ, че си квалифицирана достатъчно за да превеждаш тази книга ?



Тема Re: Бригада за превода на кн. 7нови [re: thefreak]  
Автор пeтльo (weirdo)
Публикувано28.06.07 16:23



Абе размислих, само идиоти ще има, заради класната не ми се дават пари за алкохол на центъра, па после и за половин такси, друг път ще пием, като ни приемат


COME ON!

Тема Re: Бригада за превода на кн. 7нови [re: _aNJi_]  
Автор the_braine (непознат )
Публикувано30.06.07 09:59



Хора, искам и аз да се включа в превода. Зная добре английски, фен съм на книгите "Хари Потър", а и имам да си връщам на компанията на Роулинг. Ако има някоя главица свободна, моля да ме включите.



Тема Re: Бригада за превода на кн. 7нови [re: _aNJi_]  
Автор Boлдeмop (непознат )
Публикувано03.07.07 20:39



Аз също искам да помагам в превода... Поръчах си и платих книгата в "Хеликон" и на 20 в полунощ ще си я взема. Как подбирате екипа за превода? Нещо не го разбрах...



Тема Re: Бригада за превода на кн. 7нови [re: Boлдeмop]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано05.07.07 12:11



Извинявай, може ли да ми кажеш как направи поръчката за книгата? Лично ли отиде до "Хеликон"? Дали е възможно поръчката да се направи по те3лефона, а парите да се изпратят с пощенски запис? Колко дни предварително напправи поръчката?

Oh, tell me how many roads must a man walk down, before you call him a man...


Тема Re: Бригада за превода на кн. 7нови [re: denny]  
Автор hannibal (teacher)
Публикувано06.07.07 07:20



Обяснявам как се прави поръчката deny:
Стъпка първа - казваш ми от къде да ти я поръчам.
Стъпка втора - поръчвам ти я
Стъпка трета - получаваш я на ръка
p. s. И не се занимаваш с пощи и други подобни. Както казва Мастър Йода, а кой съм аз че да спори с него: Try not. Do. Or Do Not. There is no Try....





Тема Re: Бригада за превода на кн. 7нови [re: hannibal]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано06.07.07 13:24



Благодаря, вече ми я поръчаха.



Oh, tell me how many roads must a man walk down, before you call him a man...

Тема Re: Бригада за превода на кн. 7нови [re: _aNJi_]  
Автор l Shit You Not. (hmmm)
Публикувано07.07.07 22:48



бройте ме



Self-improvement is masturbation.Now self-destruction...

Тема Re: Бригада за превода на кн. 7нови [re: _aNJi_]  
Автор dagoburd (непознат)
Публикувано12.07.07 21:53



Здрасти :) Аз съм една то старите муцуни, която се занимаваше с превода на шестата книга (3 или 4 глави преведени имам).Та сетих се че към 20 излиза и седмата книга ии искам да кажа че отново съм на линия за превод :) Дано се съберем и половината от предишните преводачи (защо не и нови ;) ), защотот преди се сещам че към края за всяка глава имаше сигурно по 3ма преводачи

.Както на всикчи е ясно при първоначалния превод стила между различните глави, и грешките няма да нещо ненормално но по-добре нещо от котлкто нищо :) С предната книга която излезе пка по това време до колкото се сещам до средата на Август имаше готов превод на абсолютно всички глави (не ми са рови сега за темите от онова време, преди 2 години ли беше ?? точни дати да гледам), но имайки предвид как всяка книга до сега беше по голяма от предишната тоя път сигурно до началото на септември ще сме готови :) (да чукам на дърво)

Иначе добре ще е, hendy мисля тогава координираше нещата, да пусне по една бележка на старите преводачи да видим колко са навити да превеждат и сега :) За може като излезе книгата да я мятаме веднага

По принцип за самия превод трябват нерви :) В смисъл човек котйо знае че на втората страница вече ще му е писнало му препоръчвам просто да не се включва :)

Друго което се сещам .. вече малко преди да излезе книгата направо да се разпределим кой какво ще превежда поне като за начало, че да не стане гаф (предния път сигурно имаше 3 разли4ни превода на първите глави из бг нета..).

Та за ся това е :)

P.S. Ей за 2 години клубовете на дир все толкова бавно ми се отварят

Редактирано от dagoburd на 12.07.07 22:00.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.