Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:35 22.05.24 
Фен клубове
   >> Хари Потър
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Spoiler:Може вече и да сте го видели, но...  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано23.06.07 15:42



аз да си кажа. Ей сега го прочетох в новия брой на "Труд" и реших, че може да е интересно:

Хакер разкри края на "Хари Потър"

Компютърен хакер на име Габриел "задигна" дигитално копие от последната книга за Хари Потър и разкри двата най-горещи въпроса - как завършва творбата и кои двама герои умират, съобщиха световните агенции.
Дългоочакваната седма и последна книга на Дж. К. Роулинг "Хари Потър и Кмъртоносните светии" ще излезе на 21 юли. Месец преди това обаче финалът е ясен заради пробива на Габриел в мрежата на издателство "Блумсбъри". Злият магьосник лорд Волдемор убива приятелката на Хари Потър - Хърмаяни, а проф. Сивиръс Снейп погубва пазителя на дивеча в Училището за магия и вълшебство "Хогуортс" Рубиъс Хагрид. Габриел, чиято самоличност не е известна, оправда постъпката си с религиозните си убеждения.
Специалисти твърдят, че интересът към творбата ще спадне. "Блумсбъри" планираше да продаде над 300 млн. копия по 50 долара.

Е, на мен лично това ми прилича на скалъпен край, който Роулинг се е принудила да измисли само и само да не умре Хари - явно е имало доста натиск от страна на фенове и просто се е предала. Нямам основание да не вярвам, но пак ми се струва нагласено. Не знам за читателите от другите страни, но това не променя решението ми - ще си купя книгата и на английски, и на български; между другото, в "Хеликон" вече приемат поръчки.



Oh, tell me how many roads must a man walk down, before you call him a man...

Тема Re: Spoiler:Може вече и да сте го видели, но...нови [re: denny]  
Автор inso (непознат )
Публикувано23.06.07 16:50



Пълни глупости! Изтеглих още вчера през ноща това което беше постнал "хакера" от мулето и занаете ли...доста добро за фен фикшън беше признавам...но драги всеки който е чел книгите на английски може да каже че това е само имитация на стила на писателката. А самия плот беше толкова плосък и банален че просто няма нищо общо сс миналите където съспенса е водищ. С две думи: това е лъжа!!! Някой се е постарал много за да направи сензация, кой знае може и да е рекламен трик на издателсдтвото дори...но тази глупост в нета -7мата част на хари потър не е !



Тема Re: Spoiler:Може вече и да сте го видели, но...нови [re: inso]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано23.06.07 22:21



Спокойно, недей се пеняви толкова, че ще вземеш да се повредиш.

Просто споделям прочетена информация, няма нужда да ми се нахвърляш. И, между другото, добре е да се използват български думи, или поне чужди заемки, настанили се трайно в българския, когато говориш за книга или филм. Знам какво значи "плот" /plot/, също и "съспенс" /suspense/ , но не мислиш ли, че има български думи за тези понятия, а именно "интрига" или, хайде, "сюжет", защото "интрига" сигурно ти е известна с друго значение" , и "напрежение". Или си мислеше, че ще ме впечатлиш с купешки думички? Няма да ти се удаде лесно. Както и да е, не желая да се заяждам, просто не мисля, че е редно да се държи такъв тон. И едно последно нещо - не съм "драги", "драга" съм, това само за сведение, просто друг път да знаеш в какъв род да ме обиждаш. Хайде, лека ти нощ, и... попрегледай се правописа.

Oh, tell me how many roads must a man walk down, before you call him a man...

Тема Re: Spoiler:Може вече и да сте го видели, но...нови [re: denny]  
Автор hannibal (teacher)
Публикувано24.06.07 10:18



The dark side clouds everything… Impossible to see the future is. Така казва Мастър Йода, а кой съм аз че да споря с него. Не се карайте, деца. Тепърва истерията ще нараства. Може би иннфото от Труд е вярно, може би не. Остана месец. Ще разберем. Не е ли добре да има специална тема само за спойлери, така че да не се бъркаме все пак? Ще излезе книгата, добрите хора от тук ще я преведат за неанглийско четящите и ще видим кака ще свърши всичко.



Тема Re: Spoiler:Може вече и да сте го видели, но...нови [re: hannibal]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано24.06.07 12:19



Май те познах.

Привет, ако съм права. Радвам се, че се появяваш. Да, наистина е безсмислено да се караме за подобни неща, но не ми стана приятно да ми се нахвърлят така, след като просто съм споделила информация, и да ме обвиняват. Колкото до "добрите хора тук", които ще преведат книгата, признавам си: миналия път бях между тях. Този път няма да бъда, най-малкото ще е неколегиално от моя страна. На тези, които се заемат, желая успех. А на теб - най-добри пожелания и поздрави.

Oh, tell me how many roads must a man walk down, before you call him a man...

Тема Re: Spoiler:Може вече и да сте го видели, но...нови [re: inso]  
Автор пeтльo (weirdo)
Публикувано27.06.07 09:12



Да не превръщаме клубовете на дир в чат със спамене и офтопици

хахахахх


COME ON!

Тема Re: Spoiler:Може вече и да сте го видели, но...нови [re: inso]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано27.06.07 10:03



Добре, признавам, че бях доста рязка.

Не ми се сърди за коментара за правописа и изказа - предполагам, че това ми се е превърнало в един вид професионално изкривяване, тъй като съм преводач и не мога да не обръщам внимание на това. Не съм имала намерение да превръщам клуба в място за заяждане. Просто реших, че това за "глупостите" се отнася за мен.
Второ, не твърдя, че съм се "хванала" на написаното във вестника, което цитирах тук. Просто ми се стори интересно. Мисля, че съм на достатъчно години, за да мога да преценявам тези неща.
И накрая, за спама и офф-топиците. Да, ако проявяваш интерес, мога да ти обясня термините. Офф-топик е просто нещо, което не е свързано с конкретната тема, която се разисква в даден клуб, като тук, или в друга група от хора, които се събита, примерно, да си говорят само за нещо конкретно, и изведнъж някой пусне реплика, която тотално се отклонява от темата. "Спам" пък идва от името на американски хранителен продукт - консервирана шунка с подправки /на английски "spam" - съкращение от "spiced ham" Не знам точно кога е придобила сегашното си значение. И определено нямам намерение да съсипвам който и да е клуб със "спамене и офтопици" . Чудно ми беше обаче да прочета подобна реплика точно тук, където е пълно с офтопици. Това не е заяждане, а просто лично наблюдение.
Надявам се, че изяснихме нещата. Желая ти приятен ден и оцеляване в жегите.



Oh, tell me how many roads must a man walk down, before you call him a man...

Тема Re: Spoiler:Може вече и да сте го видели, но...нови [re: inso]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано28.06.07 11:05



Боже, какъв е тоя ужас?!

Явно наистина някой си е направил гаргара, пускайки тези "цитати", за да предизвика сензация. Е, не остана много време до излизането на седмата книга, След три седмици ще видим. Тоест, малко повече, де, но нали ме разбра.
Радвам се, че ти е било интересно това за произхода на думата "спам". Прочетох го някъде преди доста време и дори не знаех, че съм го запомнила. Изненадах се, че все още помня.
Стана ми интересно, като каза, че учиш в Щатите. Къде, ако не е тайна? Имам приятели там, гостувала съм им, а и по принцип се интересувам от страната, особено от малко по-старата история / времето от преди 140-150 години - периодът около Гражданската война и непосредствено след това./ Тайната ми мечта е да отида да поработя за около година на едно определено място там, ама май ще си остана само с мечтите...
Та така. Радвам се, че изгладихме нещата. Наистина не съм имала намерение да бъда груба, просто, както казваш ти, жегата не се отразява добре на някои хора.
Приятна ваканция и успешно завръщане и леко учене в Щатите!

Oh, tell me how many roads must a man walk down, before you call him a man...


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.