Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:27 18.05.24 
Фен клубове
   >> Хари Потър
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Така покрай празника ми дойде на ума...нови  
Автор thefreak (луд)
Публикувано23.04.06 18:50



...магьосниците защо нямат никакви празници такива по-нациаонални. Имат там няква коледа някъв йистър(не мисе смяна кредора) и още някакви такива. Защо примерно не празнуват раждането на Мерлин или пък да да му правят помен там китки венци да му слагат на паметника(ако си има де)и т.н. Или нямат ли хора дето са допринесли за културата им, че да празнуват тяхните деяния. А за тези. които са основали Хогуортс. Нищо не се споменава за тях да има празник, все пак са основатели на училището.



Тема Re: Така покрай празника ми дойде на ума...нови [re: thefreak]  
Автор Aнтoния Tepци e пич (!Champions!)
Публикувано23.04.06 19:55



аз пък ям дренки и чакам батката да се разберем за цс

...
b43b6b84b82x1w


Тема Re: Така покрай празника ми дойде на ума...нови [re: thefreak]  
Автор cвeтпeн (разсъждаващ)
Публикувано24.04.06 16:07



посъветвай авторката



Тема Re: Така покрай празника ми дойде на ума...нови [re: thefreak]  
Автор emkataOO7 (непознат )
Публикувано24.04.06 19:39



Имаш право.Логично е.Роулинг май не го е обмислила добре!



Тема Re: Така покрай празника ми дойде на ума...нови [re: thefreak]  
Автор Verity (благородна)
Публикувано25.04.06 12:13



Единствения по-логичен празник им е Хелоуин, но истинският въпрос е:
Защо празнуват Коледа?Аз ли бъркам или християнската религия анатемосва всички окултни действия!?!
Разбира се Роу може да е вкарала най-големия(след Великден) християнски празник само, за да се хареса на Църквата.Не зная дали си спомняте, но когато излезе първият филм всички институции възроптаха и се обявиха срещу книгата и авторката/ това, разбира се я направи още по-популярна/.Българската църква обяви романите за Хари Потър за ерес.
Е, еретици, замислете се...

Горката истина, сираче,
съблече се и скочи във водата.


Тема Re: Така покрай празника ми дойде на ума...нови [re: Verity]  
Автор vampche ()
Публикувано25.04.06 14:33



И аз съм се замисляля над това и реших, че няма смисъл да си напрягам мозъка по простата причина, че в ХП няма нищо особено логично.А може би Роу вкарала Коледа като празник за да изравни до някаква степен различията между магьосниците и мъгълите.

A dark one, ancient, who flies free above all others

Редактирано от vampche на 25.04.06 14:34.



Тема Re: Така покрай празника ми дойде на ума...нови [re: Verity]  
Автор Flight of death (интензивна)
Публикувано25.04.06 15:06



хора, направо ми е странно като седнете чак да размишлявате по някакви такива теми.

то е ясно- книгата е смесица и гъчканица от всички обичаи, поверия, легенди, приказки, празници, детски измислици, теории и тн, за които тя се е сетила.

естествено че и Коледа ще влиза- не знам примерно на американците да им пречи да си празнуват И Хелоуиин, И Коледа- преди всичко- Вси Светии също е християнски празник, само малко по- католически като се замисля, но не ми се мисли?

да не говорим, че църквата също е взаимствала поне половината от обичаите си от по- ранните езически времена- по чисто...да ги наречем, дипломатични причини.

така че няма нищо чудно в книгата да присъства всичко от такъв род, да не говорим пък и да съжителства.

Freedom is not for free!


Тема Re: Така покрай празника ми дойде на ума... [re: Flight of death]  
Автор vampche ()
Публикувано25.04.06 16:19



Аз толкова рядко мисля, а ти как ми скапа ентусиазма...

A dark one, ancient, who flies free above all others.


Тема Re: Така покрай празника ми дойде на ума...нови [re: Verity]  
Автор squeal (mf)
Публикувано25.04.06 17:28



е, много ясно, че ще празнуват Коледа..кой не я празнува..в смисъл, щом празнуват Вси Светии, какво им пречи да празнуват Коледа..и двата са църковни празници най-малкото

There is no good and evil, there is only power, and those too weak to seek it...


Тема Re: Така покрай празника ми дойде на ума...нови [re: squeal]  
Автор Verity (благородна)
Публикувано27.04.06 18:53



Да, ама не празнуват Нова Година:((((

Горката истина, сираче,
съблече се и скочи във водата.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.