Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:24 26.06.24 
Фен клубове
   >> Хари Потър
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: За местоположението на Дурмщранг.нови [re: Lorri]  
Автор 5L (!Champions!)
Публикувано03.03.06 22:18



Русия рулз. Мисля някой път да ида там да се напия!

...
Очи страстные и прекрасные,
Как люблю я вас, как боюсь я вас...


Тема Re: За местоположението на Дурмщранг.нови [re: 5L]  
Автор KampiloSSe (the wild rose)
Публикувано03.03.06 23:19



ако не друго, то поне това там може да се направи качествено....



Тема Re: За местоположението на Дурмщранг.нови [re: La.]  
Автор galeuse (La peste)
Публикувано03.03.06 23:20



еми.. и аз не мога да си разбера мислите
но както коментирахме веднъж.. нали Джо по някакъв начин представя Волдемор като Хитлер..

Sеverus Snape's Slave



Тема Re: За местоположението на Дурмщранг.нови [re: La.]  
Автор KampiloSSe (the wild rose)
Публикувано03.03.06 23:30



хех...вместо прътове и огън, трябваше да развеят многоцветни балетни ленти и съвсем можеш да ги объркаш....



Тема униформите!нови [re: KampiloSSe]  
Автор тиrъp (Тигъртрон)
Публикувано04.03.06 18:39



Точно униформите са като старите бълхарници на бг армията, онези грозните, кафявите, което разбира се няма как да се знае из чуждите форуми при положение, че даже някои от живеещите тук не ги разпознават
А иначе за местоположението на у-щето изрично се споменаваше, че е на студено място, има върхове(или планини бяха) наоколо, обширни ливади и студено езеро. Не мога да си спомня защо след прочитането на книгата останах с впечатление, че Д. е в Полша, но нищо не пречи да е в Алпите примерно или даже в някоя бг планина(последното като последна възможност).
Та такам, ще чакаме кн. 7 за местоположението. Някой ще събира ли залозите?

Добре дошъл, страннико. Пътеките днес са опасни.


Тема Re: униформите!нови [re: тиrъp]  
Автор KampiloSSe (the wild rose)
Публикувано04.03.06 19:06



ако се поразровиш в някой руски учебник по история или литература, ще видиш почти копие на тези униформи....
даже моделът на шапките, с които излязоха във филма е същия какъвто е бил и моделът на една от първите руски корони...ако не се лъжа - точно по времето на Великия княз Владимир...
ако не знаех факти по въпроса, нямаше и да изтъквам униформите като такива....
не съм особена патриотка и не съм запозната как са изглеждали българските военни униформи, били те бълхарници или други, но първата мисъл, която ми изскочи, когато видях дурмщранци беше - Киевская Русь...



Тема Re: униформите!нови [re: KampiloSSe]  
Автор galeuse (La peste)
Публикувано04.03.06 21:30



това за шапките е, за да изглеждат странно.. т.е. славяни =)

Sеverus Snape's Slave



Тема Re: За местоположението на Дурмщранг.нови [re: La.]  
Авторlili (Нерегистриран)
Публикувано06.03.06 18:10



da ti kaja i az ne sum predpolagala



Тема Re: За местоположението на Дурмщранг.нови [re: Xъpмaяни Гpeйнджъp]  
Авторakasha (Нерегистриран)
Публикувано06.03.06 19:44



Ми незнам аз винаги съм си мислела че е в Русия,някак си името и на училището и на директора ми изглеждат руски.Но ако не се лъжа учениците говореха на български(отдавна не съм чела книгата).Но пък нали Малфой каза че родителите му щели да го запишат там,а в такъв случай езика на който говорят не е от значение за това къде се намира "Друмщранг".Колкото и да расъждавам си остажам на мнение че е в Русия.
Поздравления за хубавата теме!



Тема Re: За местоположението на Дурмщранг.нови [re: akasha]  
Автор Verity (благородна)
Публикувано07.03.06 17:04



Русия води в предположенията.Сибир с леденостудените му езера и остри върхове, достигащи висините.
Германия ми звучи прекалено южно за тези униформи.А и къде пък там има по-височка планина?
Но защо не Румъния- Карпатите?
Интересен ми е двуглавия орел отпред на блузите на дурмщрангци.Какъв е и от къде идва?Виждала съм двуглав орел само на древногермаски флаг и на българската двулевка, но какво прави на второто и идея си нямам.Някакви преположения?

Kakво презираш?От това най-вярно ще проличи какъв си.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.