Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:35 07.06.24 
Фен клубове
   >> Хари Потър
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Учебника на Принца  
Автор Orнeдишaщ (Змей)
Публикувано23.12.05 10:29



Направи ми впечатление това, че учебникът на Принца е бил купен преди 50-ина години. Това е много преди Свиниръс да тръгне на училище. Датата разсейва последните съмнения на Хари, че Принцът може да е някой от тайфата на баща му. Защо обаче учебникът е толкова стар? Дали е случайно? Дневникът на Ридъл също беше купен преди 50-ина години и се оказа свързан с Волдемор. Мисля си, че може и учебникът да се окаже пряко свързан с него.

Редактирано от Orнeдишaщ на 23.12.05 12:07.



Тема Re: Учебника на Принцанови [re: Orнeдишaщ]  
Автор hendyМодератор (holistic)
Публикувано23.12.05 11:46



учебникът на Ридъл или на Принс?
нали Снейп е бил беден и е нямал пари да си купува учебници, със Ридъл е било същата хава и са ползвали стари и книги, и дрехи


Tiens bon la barre et tiens bon le vent,
Hisse et ho, Santiano


Тема Re: Учебника на Принцанови [re: Orнeдишaщ]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано23.12.05 11:57



Да, аз също забелязах това и ми направи впечатление. Докато за дневника на Риддъл е логично да е бил купен преди 50 години /преди колкото е била отворена и Стаята на Тайните/, изглежда доста странно, че учебникът на Принца е от също толкова време. От друга страна обаче, това, че учебникът е издаден преди петдесет години, едва ли е толкова странно. Едва ли в магическия свят съдържанието на учебниците се променя така често, както в нашия, така че отдавнашната дата на издаване едва ли би била толкова стряскаща, ако не съвпадаше с времето, когато е купен дневникът на Риддъл. По-странното е друго. Защо, след като в продължение на цялата поредица на никого не му се е налагало да учи от учебници, принадлежали преди това на друг /между другото, не ви ли се струва странно, че например Джини Уизли, която има шестима братя магьосници, не използва стари техни учебници, макар това да е много близо до ума/, изведнъж това се случва не на един, а на двама души едновременно. И, да, мисля, че е твърде възможно учебникът да се окаже пряко свързан с Риддъл. Все пак Снейп е най-добър именно в някои области, които биха били от огромна полза на един Черен магьосник - ЗСЧИ, отвари и легилимантика., - и в които Волдемор е също толкова добър. Възможно ли е още в ученическите си години Снейп да е планирал присъединяването си към Черния Лорд?

Запомни, тишината е злато,
даже щом ни навява тъга.


Тема Re: Учебника на Принцанови [re: hendy]  
Автор Orнeдишaщ (Змей)
Публикувано23.12.05 12:00



Упс... на Принс, естествено! Виноват.



Тема Re: Учебника на Принцанови [re: denny]  
Автор Orнeдишaщ (Змей)
Публикувано23.12.05 12:06



Много е възможно... нали някой (не беше ли Сириус?) казваше, че Снейп още в първи курс знаел повече черни магии от половината седмокурсници. Явно живо се е интересувал от това.
Тъмно е още детството му. Знаем, че майка му е била магьосница, а баща му - мъгъл. При това обаче изглежда, че баща му ги е тормозел (видението на Хари от мислите на Снейп). Този детайл засега също "виси", а може би означава нещо важно.



Тема Re: Учебника на Принцанови [re: denny]  
Автор Bellatrix_ (дългопаметна)
Публикувано23.12.05 12:14



:P
ne go 4etoh, spokoino:)))))



Тема Re: Учебника на Принцанови [re: Bellatrix_]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано23.12.05 12:16



Браво.

Запомни, тишината е злато,
даже щом ни навява тъга.


Тема Re: Учебника на Принцанови [re: Orнeдишaщ]  
Автор potter 4 (хакерката)
Публикувано23.12.05 14:44



да бе схванах работата с дневника,но пак си мисля,че книгата няма нищо общо.може преди книгата да е била на някой от роднините ма Снейп,сомо ако те са били смъртожадни!

"Ти притежаваш сила,която Волдемор никога не е имал."


Тема Re: Учебника на Принцанови [re: Orнeдишaщ]  
Автор the.black.dark.cat (сноубордистката)
Публикувано23.12.05 14:48



Значи аз не сам кой знае колко запален фен на Хари Потър но смятам,че може би тоя дневник има няква връзка с Волдемор

Биха се до последния човек а останалите продължиха


Тема Re: Учебника на Принцанови [re: potter 4]  
Автор Orнeдишaщ (Змей)
Публикувано30.12.05 10:52



Сега като препрочитах шестата книга забелязах, че според Хърмаяни учебникът по отвари първо е принадлежал на майката на Снейп - Ейлийн Принц. Това ме наведе на такава една теория:

Роулинг казва

в отговор на въпроса "Бил ли е Снейп някога обичан от някого?" следното: "Да, бил е, което в известно отношение го прави по-виновен от Волдемор, който никога не е бил." Та си помислих - кой би обичал човек като Снейп? Първото, за което човек се сеща, е майка му. Той за разлика от Волдемор е израсъл с майка си. Та си помислих, дали причината да премине на страната на враговете на Волдемор не е била нещо, което той е сторил на майка му? Волдемор и Ейлийн изглежда са били връстници, може би са учили заедно, много е вероятно да са имали някакво вземане-даване. Това би било наистина силна, сериозна причина. Тя би могла да обясни отмятането на Снейп от Волдемор, както и доверието, което му оказва Дъмбълдор. Би могло да обясни и непонятната Неразрушима клетва, която Снейп дава (и изпълнява). Може би у него е живо уважението към майчината любов?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.