Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:13 27.05.24 
Фен клубове
   >> Хари Потър
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Снейп!!!  
Автор lunabg (zveznata)
Публикувано11.08.05 11:40



Я си кажете мнението за Снейп, моля ви. Не мислите ли че все пак именно Дъмбълдор искаше да стане така?



Тема Re: Снейп!!!нови [re: lunabg]  
Автор Aши (любителка)
Публикувано11.08.05 12:05



Аз все още съм на мнение, че Снейп през цялото време беше от добрите! Нз дали съм права, но Снейп ми е един от любимите герои!



Тема Re: Снейп!!!нови [re: Aши]  
Автор xsenedra (Amirlin)
Публикувано11.08.05 13:14



Знаеш ли, мисля, че си права. Накрая, ще се окаже, че Снейп е направил всичко това, само за да спечели доверието на Волдемор и да се внедри сред Смъртожадните. Даже имам чувството, че Дъмбълдор го е накарал да прави всичко, което е нужно, за да не го разкрият. Но аз все пак не харесвам Снейп.



Тема Re: Снейп!!!нови [re: lunabg]  
Автор бoйнa oвцa (блее)
Публикувано11.08.05 15:24



според мен всичко беше по план на Дъмбълдор. Накрая може да се окаже, че дори тази негова тайнствена болест, която му беше поразила ръката, е била смъртоносна след време или нещо такова... Сигурна съм, че Снейп ще се окаже от добрите. Авторката дава достатъчно сигнали за това.



Тема Re: Снейп!!!нови [re: lunabg]  
Автор nightwish ()
Публикувано11.08.05 15:53



Дъмбълдор каза на Хари, че силата му е в това, че може да обича.
А Снейп е силен в омразата, така, че дори да се окаже, че не е с Волдемор, се проявява като привърженик на "the dark side"

Според вас възможно ли е Снейп да работи за себе си, както Волдемор, така, че да не е нито с Ордена, нито с Волдемор, с идеята той да стане "ти-знаеш-кой"?

Редактирано от nightwish на 11.08.05 16:03.



Тема Re: Снейп!!!нови [re: nightwish]  
Автор xsenedra (Amirlin)
Публикувано11.08.05 16:00



Искаш да кажеш, че Снейп всъщност иска да отнеме лидерското място на Волдемор (леле, звуча като политик!)??? Това е съвсем нова идея и би била логична, но трябва да приемем уверенията на Дж.К.Роулинг, че сагата свършва със седмата част. Ако стане както казваш, ще си откараме още 7-8 части.



Тема Re: Снейп!!!нови [re: xsenedra]  
Автор nightwish ()
Публикувано11.08.05 16:11



Той може да иска да заеме лидерското място на Волдемор, но ако някой го убие още в седма част няма да се налага да има осма.
Все пак това е само идея, но ми се струва възможна, защото Снейп е в час с разположението на силите и от двете страни.
Освен това убивайки Дъмбълдор пред свидетели си качва рейтинга пред смъртожадните.

Редактирано от nightwish на 11.08.05 16:21.



Тема Re: Снейп!!!нови [re: nightwish]  
Автор xsenedra (Amirlin)
Публикувано11.08.05 16:28



Хм, това звучи добре. Волдемор ще убие Снейп след като разбере, че го лъже, а после Хари ще довърши Волдемор, понеже той ще е омаломощен от битката със Снейп? И така няма да стигаме до 8 книга. Ама че кървава книга се очертава.



Тема Да звучи добре но може и....нови [re: xsenedra]  
Автор brainy (талантка)
Публикувано11.08.05 17:12



Да това също звучи добре но си представете Снейп убива Волдемор и Снейп става като ти-знаеш-кой но после хари убива СнейпКак ви звучи?

Редактирано от brainy на 11.08.05 17:14.



Тема Re: Да звъчи добре но може и....нови [re: brainy]  
Автор xsenedra (Amirlin)
Публикувано11.08.05 17:15



Ааа не, не забравяй пророчеството. И аз се сетих за това и звучи супер, но според пророчеството Хари трябва да убие Волдемор.



Тема Re: Да звъчи добре но може и....нови [re: xsenedra]  
Автор brainy (талантка)
Публикувано11.08.05 17:17



да но ако снейп стане ти знеш кой той ще е като волдемор



Тема Re: Да звъчи добре но може и....нови [re: brainy]  
Автор xsenedra (Amirlin)
Публикувано11.08.05 17:28



О, хитро! За това не се бях сетила. Да така има смисъл, а и ми харесва като развръзка.



Тема Re: Снейп!!!нови [re: lunabg]  
Авторtonks (Нерегистриран)
Публикувано11.08.05 17:38



Снейп е отвратителен.Той уби любимия ми герой.още отначалото си знаех че има нещо гнило в тоя



Тема Re: Снейп!!!нови [re: tonks]  
Автор HOHA (виторога)
Публикувано11.08.05 18:17



Снейр е ис4адие ,дано се разболее от проказа!!



Тема Re: Снейп!!!нови [re: HOHA]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано11.08.05 18:34



Ауууу! Каква клетва Аз го харесвам! Мисля, че тези които предположиха по-горе, че Дъмбълдор е поискал да стане така са прави Снейп е един от най-интересните герои Едва ли ще го оставят лош накрая, но и да е, ще ме кефи повече от Волдемор, който все още ми изглежда леко безличен


Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!

Тема Re: Снейп!!!нови [re: lunabg]  
Автор eos_lp (непознат)
Публикувано11.08.05 18:37



Нали Дъмбълдор каза, че на мястото на учител по защита от силите на злото никой не се задържа повече от година, т.е. назначавайки Снейп той е планирал неговото заминаване от училището.
Мисля че Дъмби е нагласил всичко, иска Хари да има човек при Волдеморт(Снейп можеше да убие Хари, когато бягаше, но не го направи, така щеше да докаже вярност на Волди), даже затова да трябва Снейп да го убие. Накрая той молеше Снейп за нещо, неизвестно за какво, та аз мисля че е било да не отстъпва от плана. Пък и да не забравяме The Unbreakable Vow.
Е, кажете, напълно ли съм откачила или може да има нещо вярно в това?

Редактирано от eos_lp на 11.08.05 18:39.



Тема Re: Снейп!!!нови [re: eos_lp]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано11.08.05 18:43



Мисля, че уцели десятката!


Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!

Тема Re: Снейп!!!нови [re: Naia]  
Автор eos_lp (непознат)
Публикувано11.08.05 18:52







Тема Re: Снейп!!!нови [re: lunabg]  
Автор Darth Sparhawk (Knight)
Публикувано14.08.05 11:19



Не, мисля, че Снейп си играе за себе си. Лестрандж ще го убие, щото я дразни

- сайт за фентъзи и фантастика

Тема Re: Снейп!!!нови [re: Darth Sparhawk]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано15.08.05 09:04



тая ме дразни ужасно много ще взема да я ухапя, преди да го убие


Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!

Тема Re: Снейп!!!нови [re: Darth Sparhawk]  
Автор nightwish ()
Публикувано15.08.05 09:18



Да, това звучи като възможен вариант, Лестрандж определено би му видяла сметката, ако може.
Но все пак ми се струва, че Снейп не е може да е напълно лоялен към който и да е, включително и Волдемор.


Редактирано от nightwish на 15.08.05 09:21.



Тема Re: Снейп!!!нови [re: Darth Sparhawk]  
Автор lunabg (zveznata)
Публикувано15.08.05 09:36



Не мисля че ще стане така! Все пак Снейп е доста по-добър магьосник от тази измислена мадама



Тема Re: Снейп!!!нови [re: lunabg]  
Автор Darth Sparhawk (Knight)
Публикувано15.08.05 10:05



Не е, обаче и Блек беше, а тъпата кучка му видя сметката. Не, че аз не мразя и Сивирус колколто нея...

- сайт за фентъзи и фантастика

Редактирано от Darth Sparhawk на 15.08.05 10:06.



Тема Re: Снейп!!!нови [re: lunabg]  
Автор lalait (lunatic)
Публикувано15.08.05 12:07



биип! грешка!
белатрикс е била дясната ръка на волдеморт пред снейп да подслуша пророчеството едно соу;
една от първите му поддръжнички И ученички(:

Are you still around, why haven't you managed to die yet ?


Тема Re: Снейп!!!нови [re: nightwish]  
АвторOпpaвям rpeшkи (Нерегистриран)
Публикувано15.08.05 16:09



А Снейп е силен в омразата........................

Не, аз мисля че той е бил влюбен в майката на Хари, Лили Потър, че е надраскал онзи учебник на Нечистокръвният принц заради нея, за да се подготви тя за изпитите по отвари и да бъде най-добрата мъгълка по този предмет, както твърди професор Слъгхорн пред сина й след години. С една дума относно т.н. омраза на Снейп, ами с омраза най-лесно се прикрива любовта . Оттук и омразата му към Джеймс Потър. Пък и Дъмбълдор толкова повтаря на Хари колко болка е изпитал Снейп след като е разбрал за последствията, настъпили след като издава на Волдемор предсказанието и Лили Потър е била убита... Но защо да ви разказвам, нали после няма да ви е интересна книга 7!!!



Тема Re: Снейп!!!нови [re: Oпpaвям rpeшkи]  
Автор nightwish ()
Публикувано15.08.05 16:17



Ако омразата му към Джеймс Потър е предизвикана от ревност, защо мрази Сириус Блек, и защо се кефи на Драко (още преди да направи ненарушимата клетва)?



Редактирано от nightwish на 15.08.05 16:18.



Тема Re: Снейп!!!нови [re: Oпpaвям rpeшkи]  
Автор lunabg (zveznata)
Публикувано15.08.05 16:18



ха ха ей това ми хареса



Тема Re: Снейп!!!нови [re: nightwish]  
Автордa пoпpaвя (Нерегистриран)
Публикувано15.08.05 17:21



е, ама чел ли си книгите или някой само ти ги е поразказал? Нали Сириус е най-добрият приятел на Джеймс и заедно участват във всичко, включително в тормоза над Снейп описан в книга 5!!! Снейп толкова добре умее да прикрива истинската си същност, но на практика няколко пъти спасява животът на Хари още от куедичният мач в 1 книга до финалът на 6, ама тази глава сам ке си я прочетеш като ти я преведът Колкото до Драко, какъв шпионин на Дъмбълдор сред Смъртожадните ще е Снейп, ако пренебрегва синът на Луциус Малфой и връзките си, и информацията, която има от това семейство



Тема Re: Снейп!!!нови [re: дa пoпpaвя]  
Автор lalait (lunatic)
Публикувано15.08.05 17:55



да си близък със сем. малфой, вече не е похвала. някъде в шестата книга се изброяваха гафовете на татко-малфой.

Are you still around, why haven't you managed to die yet ?


Тема Re: Снейп!!!нови [re: lalait]  
Авторбoжe, миcлeтe (Нерегистриран)
Публикувано15.08.05 18:40



да си близък със сем. малфой, вече не е похвала.................

Така ли? И сигурно Беатрикс Ластренж, лелята на Драко не е дясната ръка на Волдемор???



Тема Re: Снейп!!!нови [re: бoжe, миcлeтe]  
Автор lalait (lunatic)
Публикувано15.08.05 22:28



ние ще мислим, а ти започни да четеш.

в петата книга пише, че лорд волдеморт е бесен на малфой от завръщането си, заради безбройните му грешки и най-вече за глупавата загуба на...онова нещо с душата му в него.

а това, което трябваше да е саркастично подмятане за белатрикс не го разбрах. явно някой хора се взимат за доста по-забавно отколкото са.

Are you still around, why haven't you managed to die yet ?


Тема Re: Снейп!!!нови [re: lalait]  
АвторXъpми (Нерегистриран)
Публикувано16.08.05 06:25



Не знам защо ,но не харесвам Снейп от самото начало. Сириус ми беше любимият герой, а оная кучка го уби най-безцеремонно.Някой беше написал че Лорд Волдемор изглежда безличен и съм съгласна с него. Иначе се радвам че Хари и Джини стават гаджета!Но кога наи-после Рон иХърмаяни ще се "вземат".



Тема Re: Снейп!!!нови [re: lalait]  
Авторпo-зaбaвнитe (Нерегистриран)
Публикувано16.08.05 14:37



бесен на Луциус, не на Драко!!!, когото Снейп има милион и една причини да дьржи под око!

И по-забавно е да твориш истории, отколкото само да четеш и да мислиш, мислиш, мислиш... Опитай!



Тема Re: Снейп!!!нови [re: дa пoпpaвя]  
Автор nightwish ()
Публикувано16.08.05 15:14



е, ама чел ли си книгите или някой само ти ги е поразказал? Нали Сириус е най-добрият приятел на Джеймс и заедно участват във всичко, включително в тормоза над Снейп описан в книга 5!!!

Пич, и книги ли има, защо не си казал?


Ти твърдиш. че Снейп е добричък и мрази Джеймс само защото е попречил на любовта му към Лили.

Но Снейп марзи и Блек
1.Определено това няма нищо общо с ревността за която говориш.

2.Ако е затова, че го е тормозил потвърждаваш моята позиция, че Снейп умее да мрази

За разлика от Хари, който вижда враг в Драко защото Драко е с Волдемор, а не за да си отмъщава.

Редактирано от nightwish на 16.08.05 15:46.



Тема Re: Снейп!!!нови [re: nightwish]  
Автор3дpacти (Нерегистриран)
Публикувано16.08.05 15:46



НЕ-Е-Е-Е, изобщо не твърдя че Снейп е добричък или лош, той точно е най-интересно изобразеният герой според мен. Просто исках да ти подскажа, че любовта, както и омразата могат да са основни движещи сили, а Снейп притежава и двете! Едната е явна и безспорна при него, за другата, е там е интригата, той наистина има талант да се прикрива. Да, според мен умее да обича, за разлика от Волдемор, който е и по-едностранно обрисуван характер. Няма да спекулирам дали Снейп е добър или лош герой, защото наистина уважавам Роулинг, той е нейно сполучливо творение и нейна е последната дума в последната седма книга да го определи какъв е. Но без Снейп книгите нямаше да са същите, интригата около Хари и Волдемор не ми е достатъчна, докато атмосферата на тайнственост, интелект и неопределеност около Снейп допълва, а на моменти раздвижва историята.



Тема Re: Снейп!!!нови [re: 3дpacти]  
Автор nightwish ()
Публикувано16.08.05 15:57



Съгласен съм, че Снейп е най-интересно изобразеният герой.
Предполагам, че с него Роулинг иска да покаже, че не всичко е черно-бяло.




Редактирано от nightwish на 16.08.05 16:02.



Тема Re: Снейп!!!нови [re: nightwish]  
Автор3дpacти пak (Нерегистриран)
Публикувано16.08.05 16:14



Роулинг между другото също чете какво пишат в интернет форумите за героите й, е не българските форуми, ама чете и в няколко интервюта /www.bbc.com/ е споделила, че е шокирана как някои читатели са отгатнали дори в детайлите цялостната история, докато тя е успяла да напише само първите глави от последната седма книга. Но тя все пак бе започнала да пише историята като предназначена за деца, макар последните две книги да не са съвсем за тях, така че не е много сложно да подредим пъзела. Между другото, за Снейп тя си знае, че е уцелила десятката с този герой и неслучайно никога не й е хрумвало да застраши неговия живот и да го извади от събитията преди да е дошъл техният край в седмата книга.



Тема Re: Снейп!!!нови [re: 3дpacти пak]  
Автор lunabg (zveznata)
Публикувано16.08.05 16:25



А защо не помислите и върху факта, че въпреки че се твърди, че Валдемор е най-добрият оклумант (или както там се превеждаше) сред магьосниците, то явно Снейп го бие по всички точки, особенно ако се окаже ( в което не се съмнявам ) че все пак е на страната на нашите



П.С. И после къде отива Ворди, като най-довереният му човек го е изиграл толкова хитро, ха ха, направо в ръцете на Потърчо :)



Тема Re: Снейп!!!нови [re: Oпpaвям rpeшkи]  
АвторEли* (Нерегистриран)
Публикувано16.08.05 23:06



ОК, ти разясни защо Снейп мрази Сириус, а защо Лупин, Невил и така натак. Изглежда доста добро прикритие.



Тема Re: Снейп!!!нови [re: lunabg]  
АвторEли* (Нерегистриран)
Публикувано16.08.05 23:21



За мен няма значение дали го е искал Дъмбълдор или не: подобно нещо не може да се поиска от всеки. Какъвто и да е Снейп за мен си остава гнусен, мръсен, комлексиран, обиден на света гадняр, а аз не харесвам такива типове.

Това да е план на Дъмбълдор звучи правдоподобно донякъде, тъй като Снейп не убива Хари, а и Хари въпреки бързите си реакции не успява да нарани Снейп, т.е. може да го е омаг'осал Д-р. За по-бързите реакции от Снейп може да се съди от първия урок при него. Плюс ръката на Снейп потрепва или какво беше точно, когата Нарциса иска той да довърши започнатото от Драко при клетвата. Снейп ще бъде много полезен за Хари в лагера на Лорд Волдеморт. Както и не вярвам, че на Д-р му трябва задължително пръчка за да прави магии, той явно е знаел, че ще умре скоро или го е планирал.

Все пак не ми е ясно, защо Дамбълдор ще поема толкова голям риск и ако е толкова добър не се сеща за начин да се влезе в училището. И какво в крайна сметка сте излезе, че най-добрия в оклумантика е Драко.



Тема Re: Снейп!!!нови [re: lunabg]  
Автор ПAЛABATA ПИCAHKA (непознат)
Публикувано17.08.05 22:35



Въпреки,че тои минава за отрицателен герой бих му показала две три хватки.Всъщност не две три , а доста повече.Тои е самоуверен.властен,потаен,мъж на място и секси!Оооох-даааа........



Тема Re: Снейп!!!нови [re: ПAЛABATA ПИCAHKA]  
Авторlord_voldemort (Нерегистриран)
Публикувано18.08.05 14:04



не мисля че Д-р би му се доверил без причина все пак Д-р каза на Драко че може да умре и в същото врме да го запази жив, защо да не направи това и със себе си



Тема Re: Снейп!!!нови [re: 3дpacти пak]  
Автор nightwish ()
Публикувано19.08.05 09:52



Сега като прочетох превода на 28 глава и аз започвам да се съмнявам в това дали Снейп не изпълнява някакъв план на Дъмбълдор, при положение че не уби Хари, а го защити от другите с думите, че Черния Лорд го иска за себе си...


Редактирано от nightwish на 19.08.05 09:54.



Тема Re: Снейп!!!нови [re: lunabg]  
Автор severussnape8421O255 (непознат)
Публикувано03.01.13 23:00



Дъмбълдор наистина моли Снейп да го убие, а Снейп се е отвратил от това, което е направил - да убие най - добрия си приятел. Той трябвало да изпълни две неразрушими клетви - едната дадена с нежелание пред Белактрикс и другата пред Дъмбълдор. Втората клетва пред Дъмбълдор е само фиктивна, защото Дъмбълдор заповядва на Снейп да го убие, а Снейп само поклатил глава в знак на съгласие, но после искал да се откаже, но Дъмбълдор не му дал да се откаже като му казал, че той му е обещал




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.