Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:14 28.09.24 
Фен клубове
   >> Хари Потър
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема SNIPE (SPOILED), Не влизай опасност Spoild  
Автор Dobby (House Elf)
Публикувано19.07.05 17:16



Kakvo mislete za tova 4e snaip e The Half-Blood Prince, az ne go o4akvah razbrah go bez da iskam ama komentiraite tuka si4ko deto iskate!!!

Dobby has come to warn you , sir !


Тема Re: SNIPE (SPOILED), Не влизай опасност Spoildнови [re: Dobby]  
Автор Flight of death. (numb)
Публикувано19.07.05 22:00



еххх....как няма кой да я изтрие тая тема...

а ридкъли колко беше прав за вратите с надпис- не влизай...

I hope you’re doing fine out there without me
‘Cause I’m not doing so good without you


Тема Re: SNIPE (SPOILED), Не влизай опасност Spoildнови [re: Flight of death.]  
Авторzizi (Нерегистриран)
Публикувано20.07.05 17:14



az sam super besna taq no6t taman priklu4ih knigata.. mnoo me e qd 4e toq pedal snape ubi dumbledore purvo i vtoro malko bqh iznenadana 4e e snape ama ne mnoo i druoto koeto taq kniga mnoo tupo zaglavie kato se ima v predvid 4e half blooded princa ne se spomenava6e 4ak tolkoz mnoo... no si izplakah o4ite sled smurta na dumbledore..



Тема Re: SNIPE (SPOILED), Не влизай опасност Spoildнови [re: Dobby]  
Автор Bamfi (raven)
Публикувано20.07.05 17:50



Честно казано, това беше единственото нещо, което ме изненада..




да, надолу има spoilers







Иначе - смъртта на Дъмбълдор се очакваше, не знам защо..Като цяло книгата не ми се стори особено интригуваща, както някой спомена в друга тема, интригата се върти около това кой кого целунал, няма разнообразие, май на Роулинг са й на привършване идеите..Петата си ми е фаворит=)

On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.


Тема Re: SNIPE (SPOILED), Не влизай опасност Spoildнови [re: zizi]  
Автор The shade (audacity)
Публикувано20.07.05 19:53



Айде спрете се де !аз не ги знаех тез подробности

Най-голям завоевател е онзи,който знае да побеждава без бой


Тема Re: SNIPE (SPOILED), Не влизай опасност Spoildнови [re: Bamfi]  
Автор The shade (audacity)
Публикувано20.07.05 19:59



и на мен петата ми е любима...интригата е най-голяма.пък и аз съм фенка на Волдемор,а в тази част непрекъснато нещата се въртяха около това какво прави той.Мисля 4е е много богат образ(като вси4ки злодеи,но все пак).
оба4е сигурно и аз ще си изплачкам очите за Дъмбълдор

Най-голям завоевател е онзи,който знае да побеждава без бой


Тема Re: SNIPE (SPOILED), Не влизай опасност Spoildнови [re: Dobby]  
Авторzizi (Нерегистриран)
Публикувано21.07.05 00:50



drugoto koeto nz dali ve4e ste q pro4eli no koi mislite e vzel na slytherin locketa toq deto trqq6e da ima hoacrax ili kfoto be6e.. spored vas koi e toq R A B vuzmojno li e da e BURKE??? i drugoto koeto si mislq.. Vuzmojno li e kogato dumbledore pomoli snape "severios please.." da bude molba to4no za da go ubie? za6toto togava 6te stane o6te po zavarzano... kakfo mislite?



Тема [6] впечатлениянови [re: Dobby]  
Автор the_witch (island)
Публикувано21.07.05 14:01



На мен пък - обратното. В петата имаше поне 100-200 страници сапунена опера около пубертета на Хари, което не само беше проява на лош вкус, но и чиста досада. В шестата Роулинг беше по-лаконична за любовните истории.
Четвъртата ми остава фаворит по отношение на оригиналните идеи в изобилие, но шестата определено я бие по развитие на действието - т.е. нещата се случват защото така трябва, не защото има сто нови героя, които да влизат, излизат и около тях да се върти действието.

... Освен това, шестата е определено най-слидеринска книга дотук:) Струва ми се, че умишлено 1,2,3 бяха по-светлички и леки, 4 - гранична, а 5 и 6 са тъмни.

По отношение на Снейп - разтопих се от удоволствие - най-накрая да му дойде и на него реда на сцената. Жалко, че няма да се повтори - очаквам да изскочи едва на края, да се бие със Сириъс (толкоз пъти повториха, че е мъртъв и го ожалиха, няма как да не излезе от оная врата в следващата книга).

Лупин + Тонкс = добра идея, но много плоско представена..

Историята с Horcruxes-те не ви ли напомни приказките със змея, чието сърце е скрито в яйце, скрито в гълъб, скрит в заек, ..., абе, половината животни от гората като матрьошки, и юнакът трябва да счупи яйцето, за да убие змея? По тази логика трябва Волдемор да отслабва с всеки счупен Horcrux.
Постепенното му отдалечаване от човешката същност беше обяснено много добре, очаквах нещо клиширано или изобщо никакво обяснение.

Дъртият беше ясно, че ще мре - той за тва е дърт. Все пак ще липсват приятно-звучащите му речи. Ще трябва да слушаме шизофренията на Хари.

Направи ми впечатление също, че стилът на Роулинг се променя с течение на времето, към по-добро. Донякъде и под влиянието на филмите - повече екшън, повече образност. Нека, нека, стига филмите да станат качествени.

... и последно, мдам, остава да се чудим кой е R.A.B. Първо се сетих за Regulus, братът на Sirius, или някой друг от семейството, да не би да е предал дъ дарк сайд. По-вероятно е да е някой, който поне се е мяркал в книгите до сега, и на когото е била отредена второстепенна роля. Или предал Волдемор, или му има зъб колкото Хари... Вече забравям какво стана с Петигрю... И някой, когото Волдемор би познал само от инициалите.
И сигурно ще има още сеанси със спомени, за да разбере Потър, кой е новият му съратник. Хубава книга ни чака :)



Тема Re: SNIPE (SPOILED), Не влизай опасност Spoildнови [re: Dobby]  
Автор Nynaeve (death)
Публикувано21.07.05 15:31



изненадах се...
обаче накрая сред цялото това погребение,любовни историйки и други подобни просто книгата ми заприлича на сапунка мое мнение разбира се
но ако харито не пукне в 7 книга просто поредицата ше се прецака(пак мое мнение)

Редактирано от Nynaeve на 21.07.05 15:38.



Тема Re: SNIPE (SPOILED), Не влизай опасност Spoildнови [re: Nynaeve]  
Автор Eskarina_t (irch)
Публикувано22.07.05 10:18



i az si mislq che tova s R A B e podskazka, sigurno se e mqrkal veche v sjujeta.
a puk za sirius- i asz si mislq che shte se vurne v sedmata kniga. Osven neprekusnatoto mu spomenavane go ima i epizoda v kojto ne pomnq koj obqsnqvashe na Hari che ne bil tochno umrql a samo izcheznal (maj beshe luna, koqto obshto vzeto mrunka samo gluposti, no tozi fakt moje da posluji idealno da se zamaje umishleno pusnatata ot strana na Rouling istina , malko kato s lujlivoto ovcharche, no narochno), a puk i vratata kato cqlo dava takava vuzmijnost s tezi glasove i misteriq i t.n.
a puk za Dumbledor si mi e otkrovenno kofti, makar che i tova se ochakvashe.Momenta okolo smurtta mu beshe edin ot naj-realistichno predadenite v knigata (pod realistichno razbiraj izchisteno ot bozaveeshti ljubovni otkloneniq i umerenogeroichniq privkus,harakteren za po-golqma chast ot knigata) i beshe tujen, pone za men, no puk na men toj si mi beshe i edin ot ljubimite geroi, taka che e razbiraemo.
A puk Snejp izobshto ne se poqvi tolkova mnogo.Ako beshe nqkoq ot predishnite knigi, episodite s nego shtqha da sa mnogo po-detajlno razviti, tuk samo ot vreme na vreme propulzqvashe prez sjujeta, v tazi vruzka zaglavieto e malko nepodhodqshto, makar che zvuchi dobre.No to puk i v "the goblet of fire" samiqi bokal ne beshe osobeno vajen, no puk beshe efektno.

Мечтай, все едно ще живееш вечно;
живей, все едно ще умреш утре...



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.