Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:38 05.07.24 
Фен клубове
   >> Хари Потър
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Роулинг и Толкин *DELETED*нови  
Автор marissa_vampire (*V*)
Публикувано25.05.05 19:07



Мнението е изтрито от cloudia_999

Тема Re: Роулинг и Толкиннови [re: marissa_vampire]  
Автор hendy (jedi-master)
Публикувано25.05.05 19:54



прочети Землемория


I have no rival...no man can be my equal

Тема Re: Роулинг и Толкиннови [re: hendy]  
Автор marissa_vampire (*V*)
Публикувано25.05.05 21:19



нищо против, ама ще ми разясниш ли всъщност кво имаш предвид
и защо точно Землемория, с кое от тея дето ги споменавам има общо?
така де, всъщност въобще не знам какво е Землемория

nobody can stop me


Тема Re: Роулинг и Толкиннови [re: marissa_vampire]  
Автор lalait (lunatic)
Публикувано25.05.05 21:34



В отговор на:

Да вземем например Дъмбълдор - великият добър магьосник с дълга брада и островърха шапка (не ви ле напомня на Гандалф?)




скъпа, не искам да те разочаровам, но която и книга за магиосници да прочетеш,те в 90% от случаите ще са именно с дълги бради и задължително с островърхи шапки!

В отговор на:

или дори Хари - призванието да победи злото се пада на едно нищо неподозиращо за способностите си очилато хлапе и отново нищо неподозиращия хобит (Фродо), на който се пада същата задача




ох... значи първо в единия случай говорим за дете, за разлика от другия(ако си спомниш, когато фродо тръгва към ломидол е... някъде около 50годишен)
освен това идеите, които двамата автори влагат при създаването на въпросните герои са съвсем различни.
и начините, по които...да кажем печелят своите битки са различни. и искам да помена, че на потър всичко му се дава на готово,бтв. даже голямата му магическа сила.

В отговор на:

а също и Саурон и Волдемор - и двамата се прераждат, когато всички ги мислят за победени и се надигат по-могъщи отвсякога, а има и още прилики между тях




хм...саурон, по-силен от всякога? не бих казала! защо иначе ще се опитва да си върне пръстена? не, тук единственото общо е, че и двамата са "лошите" герои. сигурно и затова ти изглеждт еднакви, знам ли....

В отговор на:

Хари Потър не ви ли прилича на детския вариант на великото произведение на Толкин?




определено не. тези прилики направо си си ги изсмукала от пръстите. както каза, историята за доброто и злото е характерна за доста книги(има си причина) както за "властелина" и ХП и май затова ти изглеждат еднакви, а?

аз пък ти предлагам да седнеш и пак да прочетеш властелина, като този път се опиташ да помислиш върху това, което четеш и да вникнеш в идеята на книгата, а не в простите факти.

soy un perdedor

Тема Re: Роулинг и Толкиннови [re: marissa_vampire]  
Автор lalait (lunatic)
Публикувано25.05.05 21:37



"землемория" е книга!!!
при това такава, която наистина си заслужава да прочетеш. после обаче ще ни засипеш с идеи, които авторката била откраднала от незнамсикъде

soy un perdedor


Тема Re: Роулинг и Толкиннови [re: lalait]  
Автор marissa_vampire (*V*)
Публикувано25.05.05 21:39



знам че е книга, имах предвид че не знам автора
ами то всеки краде, така че

nobody can stop me


Тема Re: Роулинг и Толкиннови [re: marissa_vampire]  
Автор breathless (Night Elf)
Публикувано25.05.05 21:43



тази тема е обсъждана толкова много пъти, че направо се чудя какво ме накара да прочета поста ти



Тема Re: Роулинг и Толкиннови [re: lalait]  
Автор breathless (Night Elf)
Публикувано25.05.05 21:43



много добър пост, ла ;')
никога не съм се съмнявала в способностите ти =)



Тема Re: Роулинг и Толкиннови [re: marissa_vampire]  
Автор breathless (Night Elf)
Публикувано25.05.05 21:45



урсула ле гуин
...така че не пускай безмислени теми ?



Тема Re: Роулинг и Толкиннови [re: marissa_vampire]  
Автор squeal (m)
Публикувано25.05.05 21:46



така...както в повечето теми напоследък, сега също ще кажа:това не сме ли го обсъждали вече ?

и все пак мисля, че такива прилики (като твоите) наистина има доста...но не само в ХП и ЛОТР, ами и в почти всички такива книги...
веднъж ми попадна едно интервю на Роулинг, където казва, че е прочела ЛОТР на 19 години и почти нищо не помни, затова можела да я прочете отново(т.е.тя пише първата ХП книга на около 30-не виждам логика да си свързва историите с някакви, които е чела преди повече от 10 год. и не помни)...
от друга страна двете книги са толкова различни, че просто няма...база за сравнение...самият сюжет на ЛОТР няма нищо общо с този на ХП, а и най-простата причина-това, че някои фенове на едното изобщо не понасят другото-говори, че двете книги изобщо не си приличат...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.