Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:08 06.10.24 
Фен клубове
   >> Хари Потър
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема ВОЛДЕМОР И...?нови  
Автор vilhemina (diva)
Публикувано04.12.04 21:04



Другото ,което вече е абсолютно сериозен въпрос е нещо, което прочетох преди време.
Според вас каква е вероятността да е имало връзка между Волдемор и Лили Потър?(колкото и странно да звучи)
Ако поразсъждаваме малко, точно преди Лорда да стигне до малкия Хари с идеята да го убие, той се опита да накара Лили да се отдръпне,а ние знаем че това не е сред най -характерните действия на Волдемор

image


Тема Re: ВОЛДЕМОР И...?нови [re: vilhemina]  
Автор Lalait (сянка)
Публикувано05.12.04 00:12



къде проете,че я е "помолил" да се отдръпне?
едно убийство повече или по малко за него е все едно,но никъде в книгата не се споменава,че волдемор обича да убива.той убива за власт.
казал е на лили вероятно "отдръпни се жено" или нещо такова,в тоя стил...в смисъл пречела му е,дал и е шанс,защото за него е безразлична,не е и опасна.убива бащата на хари,защото той се защитава.с магия.лили потър просто грабва детето.една беззащитна уплашена майка.
убива я не защото не може да вземе детето от нея,а за да не го бави.
ако не е искал да убие лили просто щеше да каже на смъртожадните с него-"вземете и детето".тя нищо няма да може да направи,но ще остане жива,нали?
но не,лили потър е мъртва,защото го е бавила.

"I smoke my friends down to the filter"


Тема Re: ВОЛДЕМОР И...?нови [re: Lalait]  
Автор vilhemina (diva)
Публикувано05.12.04 00:43



Моето лично мнение е че Волдемор е най-интересния персонаж от книгите.
той е определено жесток .Съгласна съм че убива за власт,тои се води от идеите си и нищо не може да го спре да ги осъществи.Сега стигаме и до Лили:
ако съм написала "помолил"-грешката е моя.Обаче мисля ,че той проявява отношение към нея.Съгласна съм ,че нейното убийство не е представлявало трудност за Лорда,но трябва да се обърне внимание колко пъти той и даде този шанс,като не изпускаме ,че тя е била освен беззащитна майка, и член на НЕ-безизвестния Орден На Феникса,а всички знаем че това не е организация за събиране на помощи.

image


Тема Re: ВОЛДЕМОР И...?нови [re: vilhemina]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано05.12.04 12:10



Хари прилича повечена баща си, ако намекваш, че е от Волди де


Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!

Тема Re: ВОЛДЕМОР И...?нови [re: vilhemina]  
Автор Lalait (сянка)
Публикувано05.12.04 12:42



на това колко пъти той и дава шанс ли????
ами ще ти кажа-веднъж.
май този път не се доразбрахме.

а с това,че е член на ордена не я прави автоматично много опасна.виш и дънг е член;)това просто я прави омразна за лорда...
а и това "даване на шанс" както си го подмятаме...той просто е искал момчето и било по лесно да и каже да не му се пречка,това не значи и че няма ако му даде детето да я убие..абе обръщаш прекалено много внимание,на един естествен жест.според мен направо го е изстрелял автоматично.просто да му се махне от пътя.
а това дето го пише в книгата,че волдемор е убил лили,защоо му е пречела да убие хари е написано според мен,само за да може хари да попита:а защо е искал да убие мен.

"I smoke my friends down to the filter"


Тема Re: ВОЛДЕМОР И...?нови [re: Lalait]  
Автор vilhemina (diva)
Публикувано05.12.04 13:32



Може и да си права всъщност...
но въпреки че не е била опасна в момента ,за нея пише че е била доста талантлива магиосница,което съотетно я прави опасна за неговите поддръжници,така че по простата логика би могъл да я убие без излишни обяснения(А ЗА ВОЛДЕМОР КОЙ ОСВЕН ДЪМБЪЛДОР Е НЯКЯКВА ЗАПЛАХА?)
а за версията -Волди да е татенцето-ЪПСУРД

Няма значение какво правиш!Има значение как го правиш!!!


Тема Re: ВОЛДЕМОР И...?нови [re: vilhemina]  
Автор Lalait (сянка)
Публикувано05.12.04 13:39



ама къде разбра,че им някакви обяснения изобщо.
за това говоря!
ако някой ти пречи,какво правиш?казваш:"махни се"
и той това прави.
вероятно после щеше ад каже на смъртожадните:убийте жената и разчистете" или нещо от отя сорт.
за него важното в момента е било да се добрере до хари.

"I smoke my friends down to the filter"


Тема ВАЖНОнови [re: Lalait]  
Автор vilhemina (diva)
Публикувано05.12.04 22:17



много се задълбахме в друга насока
добре!казал и е "махни се".....и т. н.
ама какво мислите за вероятността да е ставало нещо преди
аз лично доста се чудих след като една приятелка ми донесе(беше преди време) изрезка от "Труд"/24 Часа (вече не помня).в която бяха изредени доста неща за които ще се разбере в следващите книги(беше малко преди петата ХП).-в действителност почти всичко излезна в тази част.и се питах дали Роулинг ще ни шашне и с нещо такова

Няма значение какво правиш!Има значение как го правиш!!!


Тема Re: ВАЖНОнови [re: vilhemina]  
Автор Lalait (сянка)
Публикувано05.12.04 22:34



хахаха!
много си доверчива;)ако искаш ще потърся едно нещо,което намерих в интернет с неща които щели да се случат в петата книга(разбира се,това въпросното се появи преди книгата)за да си свериш колко от нещата в действителност са верни.
колкото до този въпрос конкретно-лили тръгва с потър по време на последната си година в училището(има го в книга 5),волдемор естествено не е учил с тях,а и едва ли дъмбълдор би го допуснал в хогуортс,нали?
тогава вероятността да срещне лили е била само през ваканциите.
къде според теб възрастен магиосник и то такъв,които се издирва от министерството,може да срещне ученичка????в англия???
и кое момиче би тръгнало с 20,30 години по възрастен от нея мъж,при това убиец....
каква е вероятността пък волдемор да си хареса мъгълокръвна,освен всичко останало???

не,самото твърдение абсурдно!

"I smoke my friends down to the filter"


Тема Re: ВАЖНОнови [re: Lalait]  
Автор Sexual freak (луд)
Публикувано05.12.04 23:35



Самия спор е абсурден. Какво й се връзваш виж, че много добре знае... само те занимава с глупости.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.