Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:50 02.07.24 
Фен клубове
   >> Хари Потър
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re:нови [re: galeuse]  
Автор Sparhawk (Knight)
Публикувано24.10.04 16:22



Да, да, поставянето на дадена кауза над живота на хората е най-сериозен признак, че говорим за зло в най-чиста форма. А това, че понякога изглежда готино е ясно - за лошите няма правила и е нормално да са привлекателни за читателя.
С едно обаче не съм съгласен - според мен на Волдемор не му пука за чистокръвни и мътнороди, той иска да владее света на магьосниците. Той самия е мътнород.
За мен той е типичен гаден комплексар.

- сайт за фентъзи и фантастика

Тема Re:нови [re: Sparhawk]  
Автор Sparhawk (Knight)
Публикувано24.10.04 16:25



И още нещо. Много злодеи са пострадали душевно, Волдемор не е някакво изключение. Това не ги прави по-малко зли. Добрия човек не превръща болката си във воля за убийство.

- сайт за фентъзи и фантастика

Тема Re:нови [re: Sparhawk]  
Автор breathless (Toreador)
Публикувано24.10.04 16:37



Това не ги прави по-малко зли. Добрия човек не превръща болката си във воля за убийство. - а в какво я превръща?
във воля за самоубийство?


Darker than ever...

Тема Re:нови [re: Sparhawk]  
Автор galeuse (La peste)
Публикувано24.10.04 16:52



да но при него това не е воля за убийство.. и къде пише че той иска да владее света?! а? Никъде! пише че мрази мътнородите /колко ми напомня за драко...ех../ т.е. то се подразбира...някъде да пише че сем Малфой например са били преследвани? ако волди е искал да доминира той би избил всички... но има доверие.. и има доверие на чистокръвните, продължавам да твърдя че светът на мъгълите няма нищо общо..
единствено при смъртта на питър се споменава че има жертви при мъгълите.. ако волди искаше да доминира над СВЕТА говоря за всеки свят.. този на магьосниците и този на мъгълите би ли се поколебал да избие всички мъгъли? нямаше, но той не го прави. при "смъртта" на волди върнън НЯМА ПРЕДСТАВА за какво се радват всички, ако волди беше повлиял по някакъв начин на нашия свят, а след това се разбере че е мъртъв, то и мъгълите биха се радвали.
Добрия човек не превръща болката си във воля за убийство.
и пак ...
том риддъл отваря стаята на тайните и ПРОДЪЛЖАВА делото на слидерин.. затова той е и негов НАСЛЕДНИК, след като много хора ми обесняваха защо том е в дома Слидерин, след като баща му е мъгъл, разбрах че той не му е КРЪВЕН наследник ако мога да се изразя така, а човек, който трябва да продължи делото му. Никой не е казал на том - " момче, ти си наследник на слидерин - айде отвори я тая стая!" той го е почувствал в себе си. Не можеш да виниш волди че следва идеята на слидерин, пак ще повторя - това е негово призвание, не той е създал магията, не той е създал идеята за училището, не той е създал всичко, в което вярват слидеринци. Сега можеш да започнеш да виниш слидерин, за което се съмнявам, тъй като ти главано защитаваш потър, а слидерин няма нищо общо с потър, а волдемор има. Той е израстнал в Хогуортс, няма родители, няма близки, няма на кого да се опре, така стига до себе си. започва да търси своето призвание. аз смятам че да стигнеш до там, че да загърбиш всичко и да се отдадеш на някаква кауза, каквато и да е тя, трябва да си доста силна личност. не можеш да ми докажеш че том е няма чувства, че е нямал копнежи, че е нямал мечти..имал е.. но точно затова че са били неизпълними той е потънал в себе си, и е станал Волдемор.
Така той открива в себе си копнежа на слидерин и решава да продължи делото му, да , това не са негови мечти, те са чужди, но са толкова близо до него. Нищо чудно том да е бил тъпкан, нищо чудно той да е бил унижаван и това да е подсилил неговият гняв, неговата омраза. След отварянето на стаята той разбира кои иска да бъде и какво иска да прави. .и не само какво иска.. а какво ТРЯБВА.
и го прави...
и успява....

Sеverus Snape's Slave



Тема Re:нови [re: breathless]  
Автор galeuse (La peste)
Публикувано24.10.04 16:54



Точно за това става дума.
Ако нямаше сили и ако си "добър човек' не би издържал на напрежението и на болката, която продължава да се увеличва..

Sеverus Snape's Slave



Тема Re:нови [re: Sparhawk]  
Автор breathless (Toreador)
Публикувано24.10.04 17:00



хари има същата съдба като том риддъл - сираче е, аутсайдер и т.н.
=> ако хари е добър, не би трябвало да изпитва желение да убива, така ли?
а не иска ли да убие волди?
според мен потър превръща болката си именно в желание за отмъщение...


Darker than ever...

Тема Re:нови [re: breathless]  
Автор galeuse (La peste)
Публикувано24.10.04 17:06



науи науи.. потъу е гаден


П.С.:Това са волди и питър

Редактирано от galeuse на 24.10.04 17:12.



Тема Re:нови [re: galeuse]  
Автор breathless (Toreador)
Публикувано24.10.04 17:09



еееееее, недей така де, не принизявай толкова милия Смърт и сладурчето Смърт на мишките...
потър не заслужава даже среща с тях...


Darker than ever...

Тема Re:нови [re: breathless]  
Автор galeuse (La peste)
Публикувано24.10.04 17:13



ми.. мене ми хареса щото има мишленце.. с моята логика - плъх... и си ги нарекох даже...
тая книжка трява да я прочета

Sеverus Snape's Slave



Тема Re:нови [re: galeuse]  
Автор Lalait (mortal)
Публикувано24.10.04 20:50



ММММОЛЯ?!
е удари ме в земята...или както казва един приятел,"направо уби коня"!

"защото желанието му да убива идва от факта че е наследник на слидерин"(значи ако ти си немагиосница от някой да кажем многоуважаван род и изртребваш магиосници,това е оправдано???)

"Призванието на Водли е да изпълни това, което е искал Слидерин "(това си е мое лично мнение и ти явно не го споделяш,ама всеки сам определя целта в живота си)

"те му пречат"(чудно оправдание,някой ти пречи и БАМ(!)....еми аз да взема да изтребя тогава всичките си даскали)

"той може да убие /без да иска де../ някой мъгъл"(да измъчваш някого до смърт ли означава да "убиеш без да искаш"???)

ТОВА ли ти е оправданието..пардон,това сигурно са "аргументи"!!!!
честно да ти кажа-бясна съм.не знам,що за преценка е това!?мен ако питаш вашия "волди" си е грубо казано терорист.ето какво прави той-убива хора за удоволствие или поне СЪС удоволствие за безсмислена глупава цел(мое мнение,обаче погледнете обективно,що за оправдание е да избиваш хора,защото са различни)

значи си напълно съгласна с волдемор,значи оправдаваш хитлер,терористите,които сега избиват жени и деца,за своите си фанатични каузи....?!


извинявай,ама аз така разбирам това което си казала,ако греша-поправи ме.

I won't do it with you, I'll do it to you



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.