Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:08 15.06.24 
Фен клубове
   >> Хари Потър
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Днес, в "Дневник" - старата тема за България в ХПнови  
Автор the_witch (ама наистина)
Публикувано11.03.04 17:16



Кажете, жирналистите ли са си паднали на главите или интервюирания дебил ?!
Аз се хилих около половин минута, после, взето на сериоано, ми стана тъпо и отвратено... :/
Ама кой знае - може да са само вещерските ми по-инакви възгледи... може да е полезно.

Следващото е откъс от оригиналния текст на

.


Ивайло Гюров: България може да се рекламира като страната на Виктор Крум
ИНТЕРВЮТО ВЗЕ МИРОСЛАВ ИВАНОВ 10/3 - 19:40 ч.


В: Имате идея за реклама на България във връзка с литературния и филмов герой Хари Потър. Какво представлява тя?


- Това, за което споменах, е част от идеята за Хари Потър. Тя естествено се вписва в една такава програма за промяна на лицето на България навън. Още не е уточнен последният вариант на сценария и новите актьори в поредицата, които ще изпълняват главните роли, така че не мога да коментирам в детайли. Със сигурност ще се свържем по различни канали с продуцентите на филма и издателите на книгата. Защото фактът, че през 2005 г. милиони деца и техните родители ще научат името на България и на един от най-великите български владетели - Крум, е шанс, който можем да използваме (един от главните герои в поредицата за Хари Потър е българинът Виктор Крум, който е играч в магьосническата спортна дисциплина куидич - бел. ред.).


Но естествено можем и да пропуснем този шанс, както много пъти досега. Представям идеята пред много хора, за да видя как реагират. Много от тях се смеят и смятат, че е несериозна работа - хлапашка история. Хари Потър обаче е културен и комерсиален феномен. България има шанс да бъде част от тази история, защото филмът, който предстои да се снима през април-май, може да се асоциира с конкретно място.


В книгата Крум е голям герой. Той е легендарна личност и е любим, защото не е противник на Хари Потър, а му помага. Хърмаяни (най-добрата приятелка на Потър - бел. ред.) дори се влюбва в него. В същото време ролята на Крум ще се играе от 17-18-годишно българче.


Много ми се иска да използваме тази възможност, за да кажем, че Крум е истински владетел, който е бил за своето време един от тримата владетели на Европа. Защото по неговото време е имало само Франкска империя, Византия и България. Това са били трите европейски държави. Много малко хора го знаят. Така че страната трябва да се представя като древна и единствената в Европа, която е запазила името си и мястото на съществуване.


Така стигаме до конкретните резултати за туризма. Когато много деца поискат да дойдат в България, те ще си доведат и родителите. Това автоматично променя облика на потока от туристи, които ще идват в страната. Става дума за семейни хора с деца, които са представители на средната класа и харчат повече пари.



Аз съм едно плашило, аз съм едно дете,
аз съм пространство сиво, аз съм Де Де Те.


Тема Re: Днес, в "Дневник" - старата тема за България в ХПнови [re: the_witch]  
Автор breathless (sinner)
Публикувано11.03.04 18:11



една дума:
побъркани

I took their smiles and I made them mine
I sold my soul just to hide the light...


Тема Какво лошо каза човекът?нови [re: breathless]  
Автор--- (Нерегистриран)
Публикувано11.03.04 19:13



Не виждам нищо лошо в това хората на запад наистина да научат повече за ИСТИНСКИЯ Крум. Някак си като българин се чувствам тъпо, когато при споменаването на един от най-великите ни владетели средностатистическия европеец го асоциира единствено с един измислен герой, капитан по куидич!!!

p.s. съжалявам, че съм анонимен но сега по изключение влезнах в този форум, просто ми беше интересно какво се обсъжда в него.



Тема Re: Какво лошо каза човекът?нови [re: ---]  
Автор squeal (highly)
Публикувано11.03.04 19:27



ъъъ, извинявай, ама не съм сигурна, че когато "всички" разберат за Крум, нещо ще се промени у нас...или аз съм голям песимист или просто това си е напълно вярно...



Тема Re: Днес, в "Дневник" - старата тема за България в ХПнови [re: the_witch]  
Автор galeuse (L'incandescente)
Публикувано11.03.04 19:32



Не знам...много е странно..и въобще не знам на кого му е хрумнало да направи такова интервю...

Sеverus Snape's Slave



Тема Re: Днес, в "Дневник" - старата тема за България в ХПнови [re: galeuse]  
Автор squeal (highly)
Публикувано11.03.04 19:36



такова тъпо интервю...просто ми се струва, че няма голям смисъл..



Тема Re: Днес, в "Дневник" - старата тема за България в ХПнови [re: squeal]  
Автор galeuse (L'incandescente)
Публикувано11.03.04 19:49



и аз съм на това мнение

Sеverus Snape's Slave



Тема Re: Какво лошо каза човекът?нови [re: ---]  
Автор the_witch (ама наистина)
Публикувано11.03.04 20:13



Ами, именно това му е лошото! Като изберат българин да играе български персонаж, това не значи, че ще изнесат урок по българсска история, така че ще си останем със куидича....

Чиста гавра си е според мен да свързваш иметната на Крум, Левски, Захари Зограф само с куидич... И ако си българин, да го поощряваш.

Нищо лошо да ни знаят името - напротив! Но имаме далеч по-съществени гордости от "България - страната от Хари Потър наистина я има!", "Новият Логоленд!" ....

------------------
Иначе, добре дошъл в клуба :)
Пиши и по често, и с по-звучно име ;))

Аз съм едно плашило, аз съм едно дете,
аз съм пространство сиво, аз съм Де Де Те.


Тема Re: Днес, в "Дневник" - старата тема за България в ХПнови [re: galeuse]  
Автор the_witch (ама наистина)
Публикувано11.03.04 20:14



Мирослав Иванов се казва журналиста. Пише си.

Хрумнало му е.... ами, за да си изкара хронорара предполагам. :/

Аз съм едно плашило, аз съм едно дете,
аз съм пространство сиво, аз съм Де Де Те.


Тема Re: Какво лошо каза човекът?нови [re: the_witch]  
Автор Lorien (dying)
Публикувано11.03.04 20:45



Много хубаво го каза Уич :) Във филма няма да се отварят разни скобки ,за да се изяснява на кой от къде му е дошло името.

You can't stop me to love the world with all its lies



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.