Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:00 08.07.24 
Фен клубове
   >> Хари Потър
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Джеймс Потър...нови  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано19.01.04 10:58



...и Сириус са били нещо подобно на Фред и Джордж. Чудя се защо Хари не прилича малко повече на баща си?! То аз все около любимите си близнаци се въртя, ама съм сигурна, че ако Хари беше нещо такова щеше да има много повече фенове... Сега е малко скучен

Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!


Тема Re: Джеймс Потър...нови [re: Naia]  
Автор lvayloNL (минаващ)
Публикувано19.01.04 11:42



Може би защото прилича и на майка си, която е била доста по-въздържана от Джеймс. Нали е защитавала Снейп.
От друга страна Фред и Джордж са израстнали в добро семейство, кето им е прощавало всички лудории. Свикнали са и с магии наоколо. А Хари са го подтискали 10 години и затова той не е свикнал да върши лудории, а повече да се крие.
Представяш ли си Хари да си взриви килера. Как ли вуйчо Върнън ще се зарадва.

Едно е да си дежурен, съвсем друго е да си дежурен на мястото на Верка.


Тема Re: Джеймс Потър...нови [re: lvayloNL]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано19.01.04 12:49



Така е, знам! Просто ми се искаше да има повече щури образи или поне да беше оставила близнаците да им се кефя
А Снейп ми е любимец и отношението на Джеймс към него не ме кефи особенно много Просто говоря за характера му като цяло. Хари предизвиква по-скоро съжаление.

Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!


Тема Re: Джеймс Потър...нови [re: Naia]  
Автор lvayloNL (минаващ)
Публикувано19.01.04 13:29



Да и на мен не ми хареса отношението на Джеймс към Снейп. Очаквах да има по-свястно обяснение за това, а не че били "луди глави". Радвам се, че Хари не е като баща си в това отношение.
Кое ти хареса в Снейп? Всъщност ние знаем доста малко за него.
Аз специално не го харесвам. Не можеш толкова много да мразиш едно дете, само защото си мразел баща му. Освен това Сней приписва на Хари качества, които той няма. В първи курс още при първата им среща Снейп смяташе, че Хари много се надува от славата си. Което изобщо не беше така.
Аз всяка книга очаквам Снейп да излезе много положителен герой. Тоест да се окаже например, че Снейп мрази Хари само за камуфлаж. Ама май ще си остана с очакването.

Едно е да си дежурен, съвсем друго е да си дежурен на мястото на Верка.


Тема Re: Джеймс Потър...нови [re: lvayloNL]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано19.01.04 14:14



Ами той се заяжда с Хари като строг учител, който се дразни от популярността на едно хлапе, чийто също популярен баща го е тормозел. Снейп ме кефеше като отрицателен образ, сега обаче не го приемам чак талкова отрицателно. Неговата гледна точка сигурно е, че не бива да се толерира никой ученик. Хари си е звезда. Не е виновен за това, но е нормално да подразни някого, който е тормозен от подобна звезда и то със същата фамилия....
Иначе не одобрявам нито отношението на Джеймс към Снейп, нито това на Снейп към Хари, когато е необосновано.... Но и двамата ме кефят много, така че им прощавам доста неща
Снейп е мистичен. Носи загадка в себе си и на фона на толкова много добряци е свеж образ

Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!


Тема Re: Джеймс Потър...нови [re: lvayloNL]  
Автор breathless (insecure)
Публикувано19.01.04 15:21



снейп е най-добре описания образ от книгата...
той не е абсолютно зло като волди и дет-ийтърите, нито пък е света вода ненапита като хп или дъмбълдор
няма съвършени хора, нито има хора без нито една добра черта...
затова харесвам снейп...той е най-реален в цялата книга
и нямаш никаква причина да не го харесваш, той помага на потър...ако всички учители гледаха потър като писано яйце той как щеше да се научи да се бори?
и повярвай ми, до края на книгите снейп ще бъде един от главните герои, благодарение на които потър ще се спасява...
снейп се изявява достатъчно и досега но това което следва ще го направи по-харесван образ от всички други...
той ще защити името на слидерин:)), ако мога така да се изразя

I'm too weak to face me


Тема Re: Джеймс Потър...нови [re: lvayloNL]  
Автор Alaxiel (SINeo4kaLP)
Публикувано19.01.04 16:15



Аз всяка книга очаквам Снейп да излезе много положителен герой

Какво искаш да кажеш с това?!!!Да не би да искаш Снейп да се превърне в образ подобен на Потър и Дъмбълдор.Положителен герой!!!Не ти ли стига че е в Ордена и че помогна на Потър и че ако не беше Снейп ,Потър щеше да е мъртъв.Не ти наистина ще си останеш очакването или по-точно с мечтите



Тема Re: Джеймс Потър...нови [re: Naia]  
Автор lvayloNL (минаващ)
Публикувано19.01.04 16:32



"Неговата гледна точка сигурно е, че не бива да се толерира никой ученик"

Снейп винаги толерира слидеринци. Особено Драко, Краб и Гойл. Аз затова харесвам Макгонъгъл, защото тя се държи еднакво с всички.
Иначе за другото си прав/а.

Едно е да си дежурен, съвсем друго е да си дежурен на мястото на Верка.


Тема Re: Джеймс Потър...нови [re: Naia]  
Автор rabbit_ (running)
Публикувано19.01.04 16:33



мисля че има много разлики между Джеймс Потър/ Сириус Блек и двамата близнаци - просто първата двойка са донякъде надути и дори са ми антипатични. Ако Потър приличаше още повече на баща си, положението при него щеше да е трагично

Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today


Тема Re: Джеймс Потър...нови [re: breathless]  
Автор lvayloNL (минаващ)
Публикувано19.01.04 16:35



Съгласен съм с всичко, само че никой не гледа Потър като писано яйце.
И Снейп не е чак толкова реален. Не е реално толкова да мразиш едно дете само заради баща му. Никой нормален човек не би го направил.

Едно е да си дежурен, съвсем друго е да си дежурен на мястото на Верка.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.