Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:05 20.09.24 
Фен клубове
   >> Хари Потър
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема От Потър-бг.ком бе публикувана тази НОВИНАнови  
Автор Orлeдaлнa (magica)
Публикувано27.08.03 03:05



Инфо около преводачите автор stra6ko, 26.08

Пиша тази новина с цел всички ние да получим малко светлина по въпроса кои точно са HARRY POTTER FAN TEAM (HPFT,преводачите на Хари Потър 5), на които трябва да бъдем много благодарни. Значи преди няколко дни реших лично да се убедя в качеството на превод и мога да ви кажа, че бях найстина изумен. Стила на превод е найстина изключително висок. Аз самият прочетох книгата много отдавна и за това четох само отделни откъси от превода, но с ръка на сърцето мога да кажа, че те бяха страхотни. И както разбирам преводите са правени от група от около 12 души. Като във преводаческият екип има хора на около 30, има хора и на 14-15 години. Всички те с общи усилия успяха да преведат книга, която ще отнеме на ЕГМОНТ 6 месеца, само за 2 месеца. Като върху превода беше обърнато достатъчно професионално внимание, което включва превод и множество редакционни проверки и поправки.
Естествено не само превода при тях беше проблем през тези 2 месеца през които цитирам са си "вадили очите" за без пари. HBFT се бореше по всякакъв начин с опитите на ЕГМОНТ да затваря сайтовете им веднага щом се появят. По мои лични наблюдения бяха затворени около 3-4 сайта. Страниците, които съдържат безценното съдържание се подържат от NEK, който както виждам добре успява да крие новият сайт за сега.
Естествено една такава история не може да мине и без своя "анти-герой" във лицето на нареклият-себе си Jumper. Мотивите му са неястни за мен, но той с всички сили се опитва да попречи на HPFT да превежда и разпространява преводите си, което от моя гледна точка е изключително мизерно. Той дори се опита да се свърже с мен с желанието аз да издам сайта с превода на ЕГМОНТ, по мои сведеня се е опитал да се свърже и с колегите от PotterMania.hit.bg (и тук може би трябва да им се извиня) и противно на очакванята на всички те са отказали да му съдействат! Предполагам се е опитал да се свърже и с ЕГМОНТ, но все още очакваме развръзката.
И като финал искам да похваля всички от HPFT и да ги поздравя за добре свършената работа и да им кажа, че сега цяла българия чете техните преводи и както HANNIBAL обеща, ще ги разпространи в училището, в което преподава. И така хем всички ще четат качествени преводи, хем това няма да им струва нищо! Благодаря лично на Огледалната, Ремус, Rachel, NEK, Dobby, Дани-Петя, Хриси, Бамфи, Игуана, Моридин, Уитч и Smooth (много съжалявам ако съм пропуснал някой, просто така ми беше съобщено), които загубиха едно лято, заради една много готина кауза и надявам се всички оценявате това.

На този адрес можете да получите информация как да се доберете до преводите: kyme@abv.bg

Искам да благодаря лично на СТРАШКО И НА АНДРЕЙ ОТ ПОТЪРМАНИЯ, че са се оказали ПИЧОВЕ и са отказали на това животно Jumper съдействие в доносническата му мисия.
Искам с цялото си сърце да благодаря и на хората, които ни подкрепяха докато превеждахме, а и в момента.


Jumper, Jumper, с ВСИЧКИ ли ще се бориш?

Be!


Тема Re: От Потър-бг.ком бе публикувана тази НОВИНАнови [re: Orлeдaлнa]  
Автор Иryaнa (зъбата и рогата)
Публикувано27.08.03 04:28



Мен пък къде ме сложихте ... аз само 3-4 кратки пасажа съм превела ... макар че много се стараех



Тема Re: От Потър-бг.ком бе публикувана тази НОВИНАнови [re: Иryaнa]  
Автор Orлeдaлнa (magica)
Публикувано27.08.03 05:13



Че няма само мен да гони Егмонт я
И в страничката с благодарностите те има

Всички сме в кюпааааааа

Be!


Тема всичкиии...нови [re: Orлeдaлнa]  
Автор NEK2 (Pazzo)
Публикувано27.08.03 10:25



сме.. права сии ! :)
Имаше една реплика от един филма.. Рън битч рън..
Аз ще я променя : Рън хора рън ! :)


E ritorno da te nonostante il mio orgoglio

Редактирано от NEK2 на 27.08.03 10:28.



Тема Re: всичкиии...нови [re: NEK2]  
Автор Celeborn/Dumbledore (Lotlorienski)
Публикувано27.08.03 11:16



Dobre de iskam prevoda da go vidq,puk dali e v sait ili ne,nqma zna4enie,teq Egmont mai se otkazaha

Време за нещо ново,нещо сериозно...


Тема Re: всичкиии...нови [re: Celeborn/Dumbledore]  
Автор Orлeдaлнa (magica)
Публикувано27.08.03 13:19



Да. Няма проблем.
Вярно, прави впечатление, че ВЪПРЕКИ ДОНОСИТЕ НА ОНОВА ВЛЕЧУГО, никой
още не ни е пипнал...
Което е ДОБРА НОВИНА.

Be!


Тема Re: всичкиии...нови [re: NEK2]  
Автор Orлeдaлнa (magica)
Публикувано27.08.03 13:21



Ще си правил компания в панделата.
Искам килийка с южно изложение...мдаааа:-)))

Be!


Тема хм хм :)нови [re: Orлeдaлнa]  
Автор NEK2 (Pazzo)
Публикувано27.08.03 14:09



Абе въобще не са се отказали.. може да са във ваканция :)

E ritorno da te nonostante il mio orgoglio


Тема Re: хм хм :)нови [re: NEK2]  
Автор Orлeдaлнa (magica)
Публикувано27.08.03 14:58



Я марш в Главния щаб на Ордена
Ти си като Мъндънгус бе...все гледаш да изкръшкаш:-)))

Be!


Тема Мдам12нови [re: Orлeдaлнa]  
АвторTkпзeи (Нерегистриран)
Публикувано27.08.03 19:27



Черните ни дрехи крият он вас колко са ЧЕРНИ ДУШИТЕ НИ!

Та така за историята:

Всичко започна заради това, че исках да прочета ЦЯЛАТА книга без да си кьоравя очите на ингилизки. Да ама стигнах да 24 глава, а след това Огледална и НЕК бяха покрири останалите глав. Сигурно ги засегнах, че сложих в темата си, че те са преводачите (изрично казах, че не съм превеждал аз, а темата е само за удобство главите от 1 до 24 на едно място)
След това ме напсуваха, че съм писал нещо от мое име - въпреки, че казвах кои са преводачите явно ги беше страх от Егмонт да ги хванат???
След това тъй като Егмонт им затвориха сайтовете се скриха. Нямах време да ровя в Google.com да ги търся и не ги търсих. След като седнах за около 1 час ги намерих като през това време си чатих!
Намерих сайта и свалих от 25 до 38 глава без 34, която не беше преведена. Нямах желание да ги слагам в Дир-а, но ме наругаха, напсуваха и т.н. за това ги сложих.
Затриха ми темата!
Намерих глава 34 като прерових руския интернет и си я преведох от руски на български (МНООООООГО СЛООООЖНО!)
След това понеже всички страхливци ме нападнаха, че съм ги издал на Егмонт )още не бях го направил и доре не се замислях да го правя) си рекох щом казват, че сестра ми е курва значи защо да не го направя. Пратих им сайтчето на Егмонт и Блумсбъри със се имейла на Огледална глупаво направен в Орбител и това откъде влиза редовно НЕК в интернет. Понеже още не са се задействали не им е затрит сайта.
Е ако бяхте решили да не ме нападате за това, че съм Ви нарекъл по име, че превеждата и не се бяхте наакали от страх нямаше да се налага да пиша това!

Е понеже ми писна да пиша само ще чета оттук нататък, така че не се морете да пишете свърши ерата на Джъмпера!

Скакауеца за последно




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.