Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:14 22.05.24 
Фен клубове
   >> Хари Потър
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Такаааанови  
Автор Orлeдaлнa (magica)
Публикувано01.08.03 22:22



Ами...ако забелязвате вече са готови ВСИЧКИ глави от 1 до 19 включително.
Предлагам да ги съберем в една тема чист текст- естествено, ако някой
си играе да ги редактира / jumper?/ -добре дошло. Аз също ще ги дам за редакция на едно място, но може да отнеме време.

Хващам 22-а глава и ви питам какво правим нататък?
20- Вещицата каза, че ще я пусне след около седмица.
21- е готова
22- ще я почна всеки момент.
Потвърдете сега кой какво и защо ТУК. В тази тема.

Be!


Тема Начало на 35 за да докажа, че се пак превеждам!!!нови [re: Orлeдaлнa]  
Автор SeDeFa (Астрофизик)
Публикувано01.08.03 23:58



Бавно, но славно. Трябва да забързам темпото, но се пак имам мнооого време..... Та да си дойдем на темата...

Края на глава 34: Министерството на Мистериите
И тогава точно зад тях, един провлечен глас каза – Много добре Потър. Сега се завърти бавно и дай това на мен.”
Глава 35
ОТВЪД ВОАЛА
Черни фигури се появиха от въздуха около тях, блокирайки пътя им наляво и надясно. Очите им святкаха през цепнатини на качулките им. Дузина пръчки се насочиха право към сърцата им. Джини започна да диша тежко от ужас.
– На мен Потър – повтори провлечения глас на Луциус Малфой и той си протегна ръката с дланта нагоре.
Вътрешностите на Хари се преобърнаха. Бяха в капан, числено превъзхождани двама на един.
– На мен – каза отново Малфой.
– Къде е Сириус? - попита Хари.
Някои от Смъртожадните се изсмяха. Груб женски глас по средата на тъмните фигури от ляво на Хари каза триумфално – Черния Лорд винаги знае!
– Винаги – отекна меко гласа на Малфой. – Сега ми дай предсказанието, Потър.
– Искам да знам къде е Сириус!
Искам да знам къде е Сириус! – изимитира го жената от ляво. Тя и другите Смъртожадни се приближиха толкова, че бяха само на крачка от Хари и другите. Светлината от пръчките им заслепяваше очите на Хари.
– Вие сте го заловили – каза Хари, игнорирайки надигащата се паника в тялото му, страхът с който се бореше още от както бяха влезли в 97ми ред. – Той е тук. Знам, че е тук.
– Малкото бебче се събуди стлахувайки се, че тлова, което бе сънувало е истина. – каза жената с ужасен подигравателен бебешки глас. Хари усети как Рон се размърда зад него.
– Не прави нищо – промърмори той – Още не. . .
Жената, която го бе имитирала се изсмя грубо
– Чу ли го? Чу ли го? Дава инструкции на другите хлапета все едно мисли, че ще ни изплаши!
– Ох, ти не познаваш Потър както мен Белатрикс – каза меко Малфой – Той има невероятната слабост да се прави на герой и Черния Лорд знае това. А сега ми дай предсказанието, Потър.
– Знам, че Сириус е тук – каза Хари, а паниката му притискаше тялото така, че имаше чуството, че диша затруднено. – Знам, че сте го хванали!
Още повече Смъртожадни се засмяха, но все пак, жената все още се смееше най-силно от всички.
– Време ти е да научиш разликата м/у реалността и съня Потър – каза Малфой – А сега ми дай предсказанието или ще използваме пръчки.
– Давайте тогава – каза Хари вдигайки собствената си пръчка на височината на гръдният си кош. Като го направи, пръчките на Рон, Хърмаяни, Невил, Джини и Луна се появиха и от двете му страни.
Но Смъртожадните не нападнаха.
– Дай предсказанието и никой няма да пострада – каза спокойно Малфой
Този път Хари се засмя.
– Да бе, как пък не! – каза той – Давам ви това – предсказание, нали? И вие просто ще ни оставите да си отидем вкъщи, така ли?
Едва бе изрекъл думите, когато жената Смъртожаден изпищя “Акцио Предск –“
Но Хари бе готов. Той извика “Протего!” преди тя да е довършила заклинанието и въпреки че стъклената сфера се плъзна до върховете на пръстите му, той успя да я задържи.
– Ох, той знае как да си играе, малкото бебенце Потър” каза тя, а лудите й очи го гледаха втренчено през цепките на качулката. - Добре тогава...
– Казах ти, НЕ! - изрева Луциус Малфой на жената. - Ако го счупиш. . . !
Мозъка на Хари работеше напрегнато. Смъртожадните искаха тази прашна стъклена сфера. Тя не го интересуваше. Той просто искаше да се увери, че приятелите му няма да платят заради тъпотията му...
Жената стъпи на страни и си махна качулката. Азкабан бе издълбал лицето на Белатрикс Лестрейндж, правейки го сухо и череповидно, но с трескав, и фанатичен поглед.
– Значи ти трябва още убеждение ? - каза тя, дишайки тежко - Добре тогава - вземете най-малката - заповяда тя на Смъртожадния зад нея. - Нека гледа докато мъчим малкото момиче. Аз ще го направя.
Хари почувства, че другите се приближиха до Джини. Той направи крачка настрани, така че беше точно пред нея с предсказанието притиснато към тялото му.
– Ще трябва да го разбиете, за да атакувате някой от нас - каза той на Белатрикс - Не мисля, че шефът ви ще бъде доволен, ако се върнете без него, нали?
Тя не помръдна. Просто го погледна, навлажнявайки устата си с върха на езика си.
– Е... - каза Хари - за какъв вид предсказание става дума?

-Мамо, какво значи сигнатура ?


Тема за мен е 24...нови [re: Orлeдaлнa]  
Автор Bamfi (unicorn)
Публикувано02.08.03 00:30



значи, за мен си е 24....а 23 е свободна май че.....

Blurring and stirring the truth and the lies...


Тема 36?нови [re: Orлeдaлнa]  
Автор Xpиcи (глупачка)
Публикувано02.08.03 17:11



Аз заминавам на море, ама като се върна ще се захвана с превода на 36-та, надявам се да е свободна, а?

Животът е много вреден - във всички случаи свършва зле!

Редактирано от Xpиcи на 02.08.03 17:11.



Тема а кой превежда 28?нови [re: Orлeдaлнa]  
Автор Bamfi (unicorn)
Публикувано02.08.03 22:27



кой превежда 28?...предявявам желание към нея, ако някой я е почнал да каже....

Blurring and stirring the truth and the lies...


Тема Я по-добренови [re: Orлeдaлнa]  
Автор Orлeдaлнa (magica)
Публикувано02.08.03 23:52



някой да си заплюе 23-та.
Ако никой не я иска...аз ще я взема, ама три глави малко множко ще ми дойдат...

Be!


Тема Re: Такаааанови [re: Orлeдaлнa]  
АвторJumper (Нерегистриран)
Публикувано03.08.03 14:10



Redaktirani sa glavi ot 1 do 18 v momenta redaktiram 19 i utre o4akvam da gi pliasna na dir.bg i na edin ruski sait vav format pdf :)))
Do togava :)))

Jumper



Тема Re: Такаааанови [re: Orлeдaлнa]  
Автор Mystery ()
Публикувано03.08.03 17:07



za men 38 i 37, 4e ve4e gi po4nahme s edna priqtelka. prevejdame bavno zatova zapo4vame ot poslednite. ako stane byrzo 6te pomognem i s drugi glavi no da zneate za 37 i 38



Тема Ей .. !!!!нови [re: Mystery]  
Автор Dobby (House Elf)
Публикувано03.08.03 17:56



Ей ... Огледалната ... Нали ми беше запазила едни глави и ги съобщи в една тема , тези глави са мой , можеш да ги кажеш тука да знаят всички АДИ ТОВА Е ... !!!!

Dobby has come to warn you , sir !


Тема Ами аз затова пускам от време на временови [re: Dobby]  
Автор Orлeдaлнa (magica)
Публикувано03.08.03 18:20



по някоя рекапитулация.
Сега...Какво установявам?
Всички глави от 35 до края са си ангажирани както следва:
35-а- Седефа
36-а- Хриси
37, 38- Мистърито

Доби, тъкмо мислех да правя запитване кои точно бяха твоите...25-а ли, коя беше там...

24, 28- си ги заплю Бамфи
23-а Игуаната да казва черно на бяло как я иска? Цялата ли или на части?
Да побърза с отговора, защото утре по всяка вероятност ще завърша 22-а напълно.
Остават 25, 26, 27, 29, 30, 31,32,33,34
Доби? Провери си при теб кое на кого си давал и да се разбираме с тебе...

Be!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.