Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:51 29.06.24 
Фен клубове
   >> Хари Потър
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Приятелю American Ghost Dancer:-)нови  
Автор Orлeдaлнa (magica)
Публикувано09.08.03 04:51



Като благодарност за цялата тая забавна нощ в твоята компания и позовавайки се на следния цитат от твой постинг:

"пак ти така и не прояви такт да не ни плюеш така открито.твой непристойни постове има и срещу доби,както и срещу още някой-ако толкова държиш ще проверя.и имай и предвид че аз твой постове почити не съм чел,но малкото който видях-наистина ми беше достатъчно.
всичките ти компромати изразени в 3-ри точки са доста изопачени.най интересното е че ако обърна таблата и постна фрагменти от твой постинги-само от първия ти пост към мен-мога да изкарам поне една дузина 'доброжелателства' по мой адрес.и дума да не става ако направя една тема 'избрано'с твой постове,все пълни с 'доброжелателства'.и понеже ти си била много 'доброжелателна',видиш ли другите били криви"


реших да те улесня в благородното начинание да смъкнеш ореола на скапаната Огледална, която/
цитирам":

"
не знам защо живееш с излюзията че клубът те обожествява,ти си супер звездата и всички противящи се на това да ги ядат кучетата..."


и да се опиташ да убедиш хората в истинското ми , т.е. гадно лице. Пренасям спора ни тук, защото наистина се дразня, когато точно тема с главите от 5-тата книга служат за такива неща.

Be!


Тема В тази теманови [re: Orлeдaлнa]  
Автор Orлeдaлнa (magica)
Публикувано09.08.03 05:05



ЩЕ ОТГОВАРЯМ НА ОБВИНЕНИЯ С КОНКРЕТНИ ЦИТАТИ. И ЩЕ ПОЛУЧАВАМ ИЗВИНЕНИЕ СЛЕД ИЗВИНЕНИЕ ОТ ТЕБ

Обвинение 1:
въпреки атаките срещу потърмания че той не е бил 'истински хп фен'

Реплики на Огледална към Потърмания:
1/ Толкова ли не можете да функционирате в условия на нормална конкуренция?
Факт е, че търсенето определя предлагането и тъй като материята Хари Потър е печеливша -нормално е да има много и различни сайтове.
Чували ли сте там за НЕЛОЯЛНАТА конкуренция? Вие там, които се правите на принципни и пищите там в полза на Егмонт, С НЕПОЧТЕНИ УДАРИ ПОД ПОЯСА ли ще спечелите аудитория?
С кого се бориш?
С група деца...и персонално с Доби, който няма и 16 навършени...
Заплахите в бизнеса се наричат РЕКЕТ.
А тук дори не става въпрос за бизнес, защото Доби, ученикът Доби не ви е бизнес-конкурент и не застрашава вашите печалби, тъй като намеренията му
/многократно декларирани/ НЕ СА КОМЕРСИАЛНИ.
Я се разкарай и не ни плаши тук с Егмонт, да не хвръкне и вашето сайтче.
Щото си има хакери за всичко...


2/
При положение, че си просто фен-каквито сме всички ние- просто
НЕ СИ НАДСКАЧАЙ РЪСТА.
Пиши си, не ми пречиш, но на много хора тук позицията ти не е никак симпатична.
Можем да поспорим, фене на Хари Потър, кое е по-важното:
Закон за авторско право с много, ама наистина много пролуки и неуточнености или удоволствието на стотици хора тук, които се радват на превода- калпав-некалпав, но все пак някакъв опит да СЕ ЗАБАВЛЯВАМЕ.
След като не ти пречи нашето забавление-НЕ ЗАПЛАШВАЙ ПОВЕЧЕ. Защото от психологията е известно, че заплахата поражда ответна агресивност.
Това е положението.

А, и между другото, като стана дума за ПРАВИЛЕН български език:
пише се ист инско, а не истенско.


ТВЪРДЕНИЕ НА ОГЛЕДАЛНА ЧЕ ПОТЪРМАНИЯ НЕ Е ФЕН НА ХАРИ ПОТЪР - НЯМА
Има покана за принципен спор дали в случая един закон за авторско право с дупки отвсякъде е по-важно от купона на феновете.
Което би могло да прерастне и в един съвсем коректен разговор по темата за това феновете ли са по-важни или Егмонт. Лично аз съм сигурна, че пичът щеше да се съгласи, че феновете са по-важни и всичко да завърши с песни и танци


Ще си получа ли първото извинение, моля?

Be!


Тема Re: В тази теманови [re: Orлeдaлнa]  
Автор American Ghost Dancer (Son of a Gun)
Публикувано09.08.03 05:15



'при положение че си просто фен'.
това е поставяне под съмнение факта че е фен-защото от словата ти излиза че след като потърмания си има лична позиция която ти не одобряваш,той не е истински фен.
Вие там, които се правите на принципни и пищите там в полза на Егмонт, С НЕПОЧТЕНИ УДАРИ ПОД ПОЯСА ли ще спечелите аудитория?
очевидно аз съм много тъп,но това си го тълкувам че чрез принципната си позиция(чиято движеща сила не са феновете и тяхното добро),той се опитва да спечели евтина популярност и се мазни(съжалявам за жаргончето си)на Егмонт.
еми извинявай-знам че имаш малко по особени представи за обиди,но аз си го тълкувам точно така.
а още едва ли не го обвиняваш в рекет(аре марш да го съдиш)и престъпна дейнсост...извинявай че така съм заблудил обществото-ти никой не обиждашшшшшш,никога-а ако това не ти стига-само от тези два поста мога да извадя още фишеци чакащи някой да им пусне фитила.

То бива проcтотия бива ама това твойто направо е простотия.
бивш модератор в стихията си


Тема Обвинение 2нови [re: Orлeдaлнa]  
Автор Orлeдaлнa (magica)
Публикувано09.08.03 05:15



/неформулирано, минава в графата "обиждаш ВСИЧКИ тук/
Изпълненията с Дъмбълдорчето.

Там нападките на гадната Огледална бяха в цяла тема-кое от кое по-проклети, ей Я да цитирам:

1/"А, я ми елате тука и тримцата [re: Dumbledore]
Автор Orлeдaлнa (magica)
Публикувано 30.07.03 20:02



Я да те питам аз ти що правиш помен с чужда пита?
Организираш ТАЙНИ коментари на преводите в ТАЕН форум. Защо?
ЗАД ГЪРБА НА ХОРАТА ОТ ДИРА НА КОИТО СА 80% ОТ ТЕЗИ ПРЕВОДИ
/в частност половината са МОИ/
Колко глави ти, лично ти си превел, за да излизаш от горната позиция на шеф?
Не ми дреме на шапката какво делите там, обаче Огледална не е в никакви "Армийки на Доби", не чиракува никому и не й е изобщо приятно да се изживявате там като шефове на степени.
От мене повече глави ще видите ПРЕЗ КРИВ МАКАРОН ако не си налегнете парцалите и не спрете да превръщате хубавата идея в типична байганьовска
интрига "кой да води бащина дружина".
Ясна ли съм?


Дааа...тука вече направо групово мачкам, унижавам, подритвам, изливам си мръсотиите и т.н. Егати колко ги мразя тия момчета! Хеле пък Доби...боже, ако
го видя, ще го цапна с някоя тухла от раз. Малеееее...НЕК, пълен потрес, там ще се стреляме с гранатомети. Виж, Дъмбълдорчето като специална моя слабост си го копам с неща от тоя род:

1/"Забелязваш ли какво става, а? Тук хората тихо и мирно си превеждат всеки
според възможностите и работата ВЪРВИ.
Останалите, които не знаят английски- просто четат и се радват.
Не забелязваш ли, че си единственият критик?
И на базата на какво?
"Не съм ги чел целите"...
След като не си ги чел, не можеш дори да обосновеш и критиката си.
Нали правиш разлика между критик и критикар?

Предложението да хванеш някоя от свободните глави и да помогнеш реално остава в сила."

Цялата работа пак завършва с песни, танци и хилежи, щото Дъмбълдорчето се оказва пич и то-с чувство за хумор и го обръща на смях.

Май е време за второ извинение , ми се чини...

Be!


Тема Обвинение 3 с цитат и репликанови [re: American Ghost Dance]  
Автор Orлeдaлнa (magica)
Публикувано09.08.03 05:20



1. Цитат на American Ghost Dancer:
"'при положение че си просто фен'

2. Реплика на Огледална:
"При положение, че си просто фен-каквито сме всички ние

Знак за равенство в смислово отношение ли поставяш между двете или ще се
наведеш за трето извинение, защото продължаваш да ме четеш като дяволът-евангелието баси!

Be!


Тема ма аз на подсъдимата скамейка ли съм?нови [re: Orлeдaлнa]  
Автор American Ghost Dancer (Son of a Gun)
Публикувано09.08.03 05:23



защото ако е така да почвам да си чета книжката,без повече да си губя времето с теб
интересно колко пъти трябва да ти повторя че аз не коментирам това което си превеждала,а отношението ти към хората.наистина ми е любопитно колко пъти трябва да ти повторя че не коментирам преводите,а отношението ти към потърмания и други клубари.надявам се че като го казах веднъж-нормален шрифт-и веднъж дебело подчертано ще ме разбереш.
също така след като не съм чел преводите-не мога да имам и мнение за тях-ама кой да се сети
п.п.обиждаш ли го дъмбълдор-обиждаш го.много ли го обиждаш-много го обиждаш.опитах се в първите си два поста към теб да ти обясня с думи човешки,но очевидно че при теб трябва да се използват други похвати..
а искам също така да питам-ти пък ще ми се извиниш ли като отбия смешните ти обвинения или ще продължаваш като развален грамофон едно и също нещо да мъчиш-то всъщност се променя козметично,но като се замисля-основата е една и съща...

То бива проcтотия бива ама това твойто направо е простотия.
бивш модератор в стихията си


Тема Тук вече се повежда един принципеннови [re: Orлeдaлнa]  
Автор Orлeдaлнa (magica)
Публикувано09.08.03 05:26



спор в който Потърмания отговаря, че няма никакви бизнес интереси, а си е просто един обикновен фен. След което аз се усмихвам и го удрям отново на
усмивки и ръкостискания със следния постинг:

"
Гледната ти точка не е лишена от основание. След като твърдиш, че НЕ си топил на Егмонт- сигурно и аз на твое място щях да се засегна от несправедливо обвинение.
Обаче...стига толкова,а? То и Доби малко кипва...аз пък хептен:)))
Дай сега да се разберем така. В момента сайта го прави НЕК, той е точно момче, нали няма да му погаждаш номера?
Ако не за друго, а защото наистина много хора биха искали да я прочетат тая
пета книга по-раничко...сигурна съм, че и ти четеш преводите, "


Цялата работа за мен е приключена, аз вече се хиля весело на пича, щото и той си имал някакви там основания.

Риторичен въпрос: Потърмания не се чувства нито обиден, нито нападнат.
Появява се адвокат, който рипва насреща ми ни в клин, ни в ръкав.



Be!


Тема Re: Обвинение 3 с цитат и репликанови [re: Orлeдaлнa]  
Автор American Ghost Dancer (Son of a Gun)
Публикувано09.08.03 05:28



еми да де-ти просто постващ цялата реплика,надявайки че втората част няма да постави акцента толкова силно върху първата...
а аз те питам пак-ти ще ми се извиниш ли-и ще си изтриеш ли постовете-защото единствения който търси опора сред другите си ти-аз не те правя различна от това което си всъщност-просто защото няма смисъл-то всичко е черно на бело написано.
та да питам ще ми се извиниш или ще продължаваш с инквизицията?

То бива проcтотия бива ама това твойто направо е простотия.
бивш модератор в стихията си


Тема Просто обективно излагам фактинови [re: American Ghost Dance]  
Автор Orлeдaлнa (magica)
Публикувано09.08.03 05:33



А пред фактите и боговете мълчат.
Опровергавай фактите с факти, защото

Цитат от последния ти постинг:
"не коментирам преводите,а отношението ти към потърмания и други клубари"

Цитирах два типични примера на такива отношения с клубари, които, повтарям с удебелен шрифт завършиха с песни, танци и ухилки

Само ти виждаш злоба и гадости, но всичко е само и единствено в твоята глава! В психологията му казват "проекция"...а сети се защо:)))

Be!


Тема Неее, няма да си изтрия постовете:) [re: Orлeдaлнa]  
Автор Orлeдaлнa (magica)
Публикувано09.08.03 05:36



Ще дам възможност на клуба да бъде арбитър в тоя спор, ще дам възможност и на засегнатите /ако наистина се чувстват засегнати/ да те подкрепят.
И ще отговарям с цитати.
И ще обяснявам в какъв контекст какво съм казала.

Всъщност...досега не виждам контрацитати. Само собствените ти интерпретации върху тях. Защо ли?

Be!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.