Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:00 05.06.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Конната база, където яздя  
Автор koнчeмилo (новаче)
Публикувано15.05.10 17:26



Понеже като има нещо за вършене не обичам да чакам започвам ;)

Ще ви разкажа за местата, където яздих миналата 2009 г. Всичките са в и около София, родния ми град.

Първото място беше Егида, в "Борисовата градина". Сега базата съществува и е на същото място, но е преименувана според новия си собственик на "Спортна София".


За повече информация Тел: 02/ 865 71 56, моб. 0882 691 170
Треньор: Борис Бановски

Бойка, при която имах първия си урок на корда и от която бях много доволна като от инструктор и която много харесвам като човек, вече не работи там. Качвала съм се единствено на кобилата Ащера, която е много мила, но силно ме сдруса - вероятно никаквите ми умения ми направиха така "сдрусващо" впечатление.

Плюсове:
Базата е в града и до нея се стига много бързо, вече и с метро.
Чистичко и приятно като хигиенни условия.

Минуси:
Много скъпичко е - на минута по левче (нещастните софиянци!)
Въртиш се като луд на припек на пясъка и няма где да направиш разходка с кон.

снимки от мен от мястото на събитието 2009 г.




Конен клуб Аида в кв. Горубляве, София. Вече не съществува и вярвам, че е за добро. Там яздих най-дълго време.

Плюсове: Беше евтино.
Инструкторката Радка беше много внимателна и умееше да направи всичко леко за мен и постепенно, въпреки здравословните ми проблеми миналата година. Евала за което!
Мястото за езда беше чудесно - изпълвах се с енергия.
Запознах се с един много мил човек, който вече не работи там - Митьо.
Конете много мили (както и навсякъде). Янко липсваш ми!
Много мили кучета, които да си се сприятеляваш, да си стискаш и да си храниш.

Минуси:
Беше невъобразимо мръсно.
Вместо тоалетна имаше поле и храсти.
Нямаше дори усилия от страна на собственика за някакво елементарно подобряване на условията.
Не уважаваха кучетата си.

снимки от там - впрочем си прекарвах славно
Бълхите не са били никога проблем за мен



Следващото място, където отидох беше на Войняговци при Конникабезглава (само такъв му е ника - той има глава, не му вярвайте ако ви каже, че нема такава!)

Плюсове: Много приятно място с домашна и естествена атмосфера.
Хубави конюшни, кеф му става на човек като гледа, че за конете се грижат хора, които ги обичат.
За мен - хубави екскурзии.
Добър транспорт, с който относително бързо и лесно се стига.
Конете се спортни (или повечето).
Чистокръвни красиви арабски коне за почитателите на белите арабчовци да си пълнят очите и душата.
Природата е чудесна.
Иво язди супер!
Условия за езди сред природата, както и за въртене на пясък, макар не широк плац - кой каквото иска. Аз лично смятам според опита си, че мястото е много по-подходящо за напреднали ездачи да галопират из Стара планина.


Минуси: Скъпо (не съм запозната със сегашните тарифи затова не пиша цената точно)
Имах кон с който и за секунда не можех да се отпусна - кобилката Карма.
Трябваше сама да се чудя къде са ми грешките в ездата и как ли да си ги оправям, с което (нищо чудно) не се справих.

снимки


Четвърти опит Конна база "Хан Аспарух" при Юри Вълев, клуб "Свети Георги".
Плюсове:
Професионален висококвалифициран треньор
Спортен кон

Минуси: Мястото не е за натури, които не са запознати с черната страна на конния спорт и интригите в бранша, и за такива с не достатъчно здрави нерви.
Черната страна на живота проличава. Гадно място - конете не се уважават и за пет пари. Песък и жега и чувстваш подтиснатото настроение на коня си, който е в някаква безнадеждност като корабокрушенец. Горкия Стрем!
Беше ама адски мръсно в т.нар. тоалетна. В интерес на истината по-късно разбрах, че това е поправено до неузнаваемост - не съм проверявала.
Скъпо.
Твърде завишени цени в клубните магазини.


Пети опит на Милотоконче да намери човек, дето верно да го научи да язди, т.е. да сбъдне детската му мечта.
Хиподрума край Банкя при конегледача Емо

Плюсове: евтино и народно
Запознах се с едно много мило момиче Дида - Жива и здрава да си, Диди!
Много мили кучета (това не е шега аз обичам кучетата)
Места за галопиране, но аз бях начинаеща и такава си останах, та не можах да се възползвам от тях.
Относително евтин добър магазин за екипировка.

Минуси
най-често си без надзор
правят ти се забележки, но как ли се постига исканото - остава тайна
немърливост към начинаещите ездачи (сестра ми)
оставена от втория път да язди сама - корда какво е това ?!
"такова животно нема"
за кордирането (аз бях упорито магаре да ме кордират) се ползваше и кон без всякакъв опит в това дело - иначе добър, но с някъкъв проблем - като човек с малко опит подозирам, просто стреснат от смяната на обстановкатахи необучен за новата си работа.
Конете за уроци много често се сменяха.
снимки

Хора, отвсякъде имам хубави спомени, ама никъде не се научих дори елементарно да яздя и знаете ли, вярвам, че не е само заради моите лоши дадености. А имах и още имам страхотно желание да се науча. Ей, вие, при които тепърва ще ходя живот и здраве да се уча, не си мислете да ме премятате! Колкото и да не разбира човек от езда и коне и да си правите реклама как сте супер във всичко, с времето човек се усеща кое е единственото ви желание. ами моето обаче не е да давам пари, ада се науча. Имаше един виц. Бракоразводно дело. Питат съпругата защо сеискате да се разделите със съпруга си? "Еми, виждате ли, ние имаме различни интереси - той се интересува от жени, а аз - от мъже".

Та така аз се интересувам ода се науча да яздя, вмие се интересувате да ме прилъжете да ви плащам ако може по-дълго (макар и мизерни парици според вас).

Кофти!



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: koнчeмилo]  
Автор yasoo ()
Публикувано16.05.10 01:30



Много зависи от това какво точно искаш да научиш, какъв тип езда те влече.......
Обиколил съм скромничко 5-6 конни бази в София и околията и с ръка на сърцето мога да кажа, че съм най доволен от Aдгoр, но да яздиш при Сашо ;)

---------------------------------------------------------------------------------------------

____________._________





Тема Re: Конната база, където яздянови [re: koнчeмилo]  
Автор shmin ()
Публикувано16.05.10 10:38



Бойка, при която имах първия си урок на корда и от която бях много доволна като от инструктор и която много харесвам като човек, вече не работи там. Качвала съм се единствено на кобилата Ащера, която е много мила, но силно ме сдруса - вероятно никаквите ми умения ми направиха така "сдрусващо" впечатление.

Бойка вече работи на базата във Войнеговци.



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: yasoo]  
Автор koнчeмилo (новаче)
Публикувано16.05.10 12:20



Ще го имам пред вид, благодаря!



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: shmin]  
Автор koнчeмилo (новаче)
Публикувано16.05.10 12:21



Радвам се за нея , мисля че там ще е много добре





Тема Re: Конната база, където яздянови [re: koнчeмилo]  
Автор KhanKhan ()
Публикувано16.05.10 14:34



Донякъде ,според мен проблема идва и от теб,защото много хора са се научили да яздят както и в Хан Аспарух,така и в Банкя и в Егида.. Просто не си попаднала на трениор.



http://ilovehorse.dir.bg/_files/t5_4736209.jpg

Тема Re: Конната база, където яздянови [re: KhanKhan]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано16.05.10 22:43



хахаха.. за това става въпрос де... ама има и значение как са се научили да яздят въпросните хора... защото конкретно на Аспарух съм виждала такива "ездачи" щъкащи самички... начинаещи примерно, дето са долу в прахта, ако коня реши, не да скокне, ами да спре и да се почеше само.. пък то като видиш, че няма кой да им направи и забележка.. и картинката някак си се изяснява.. има ли смисъл да си даваш парите..



Редактирано от Miss Zhekova на 16.05.10 22:53.



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: Miss Zhekova]  
Автор minkavn ()
Публикувано17.05.10 07:22



Напълно си права, ама начинаещите не са виновни. Често съм ставала свидетел някой кон като се разиграе и треньора вместо да насочи ездача какво да направи за да се задържи му вика "Дръж се". Още повече че при начинаещите ездачи трябва да има непрекъснато човек, който да им поправя грешките в движение - било повдигната пета, било вирнати ръце, било прегърбване, защото самия ездач понякога не се усеща че го прави



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: minkavn]  
Автор elanore (непознат)
Публикувано17.05.10 10:46



Напълно съм съгласна с кончемило. Когато си начинаещ всичко зависи от треньора ти и от степента на подготвеност на учебния кон. Трябва начинаещият да се наблюдава постоянно и да му се казват грешките. Веднъж не е достатъчно, защото по време на ездата, когато нещо не ти е навик, ти забравяш да го правиш и трябва отново да те подсетят.

Аз имах подобен проблем, както кончемило. Обиколила съм всичките тези бази, които тя е споменала плюс още няколко около София, за които ще разкажа подробно малко по-късно. Впечатленията ми са горе долу еднакви като нейните.

След дълго търсене попаднах на треньор, който ми допада като човек, защото това е много важно според мен. Треньорът псотоянно ми поправя грешките и не ме щади по време на урока, като 2/3 от него прекарвам в различни упражнения - волтове около препятствия, осморки, диагонали и т.н. Нещо, което не съм правила никъде другаде. В момента уча галоп. Нито един от предишните треньори не се беше захванал сериозно да ме обучи на този алюр.

Конете също са много добре подготвени. От място тръгват галоп само с гласова команда от треньора. Нещо много важно за един начинаещ ездач, за който е по-трудно да схване галопа от тръс и също така няма достатъчно силни крака да го избута сам в галоп от място.

Става въпрос за Спортна София. Яздя при Милчо. Наистина е скъпичко... Най-добрият вариант е карта за 12 посещения. Така един урок от 30 мин. излиза 25 лв. Но поне знам за какво си плащам...

Мястото е много удобно, тъй като имам възможност да ходя на езда след работа и не разполагам с много време за придвижване до някоя по-далечна база. Идеално чисти съблекални и тоалетни. Базата е обградена от дървета, които през лятото държат хладно. Удобна е и за посетители - от двете страни на манежа има седалки, където те могат спокойно да се настанят и да гледат. И още нещо много важно - много е спокойно от гледна точка на брой ездачи. В манежа се е случвало да се максимум трима. За разлика от Хан Аспарух например, където в манежа са около 15 човека. Вярно, че манежът е по-голям, но все пак...

За себе си прецених, че няма идеално място. Все нещо няма да е наред. Най-важното е да яздиш и да не се отказваш независимо къде си. От голямо значение е треньорът да ти допада и да заслужи уважението ти, защото не всеки перфектен ездач/жокей/състезател е подходящ за педагогическа дейност.

Потресена съм от постоянното взаимно оплюване с цел дадения човек да се издигне като по-добър. Това е страшно грозно и прави много лошо впечатление. Опитът ми в тази насока е на Хиподрума в Банкя.

Очаквайте разкази и впечатления за другите няколко бази около София, които съм посетила. Това са - базата в с. Макоцево, базата преди гр. Сливница, базата на Васко Буч в Боровец, базата в с. Владо Тричков. Мога да споделя впечатления и за Хиподрума в Русе.

Само ще кажа, че голямо предимство имат ездачите, които не са от София, а се намират в други градове.

Защо? Защото там е по-евтино и услугите смятам са много по-добри, тъй като работещите в базите ценят клиентите си и се стремят да ги направят постоянни посетители на базата.

Това е за сега от мен.



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: koнчeмилo]  
Автор Mystic_River (любител)
Публикувано17.05.10 11:26



Добър разказ за твоите преживявания и впечатления. Може все още да не си намерила твоето място и треньор, но си събрала и не малко опит. Наистина е важно да знаеш какво искаш - какъв тип езда те влече, какви са ти целите в тази сфера. Иначе, наистина няма идеални места...Въпросът е, може би, някакъв баланс да намериш между цени и качество на услугата, защото двете неща не винаги са пропорционално свързани. Понякога се налага да се обиколят доста места, докато човек намери това, което усеща като подходящо за себе си, и което ще му носи удоволствие и удовлетворение.



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: elanore]  
Автор Mystic_River (любител)
Публикувано17.05.10 11:38



Съгласна съм с теб. Мисля, че и в други теми е ставало въпрос, но треньора и подходящия кон са много важни, наистина. Хубаво е, когато човек е отдаден истински на това, което прави. Вярно, конният спорт е скъп, конете трябва да се издържат с нещо, същото важи и за хората, които професионално се занимават с това. Но не бива да се комерсиализират прекалено нещата (което го има на доста места, за съжаление). Но ето, в твоя случай поне знаеш за какво си плащаш и си доволна от това, което получаваш като внимание и обучение.
Конят е много важен - трябва да съответства на нивото на обучаващия се, защото той също е един вид учител. После инструктора трябва има не само знания и умения в спорта, но и педагогически похват - да знае как да подходи към съответния ученик, защото хората са различни - имат различни амбиции, различна способност да напредват. Трябва да може да прецени кога е подходящия момент за нещо ново, кога е по-добре да поизчака за други неща, и общо взето да се стреми да прави нещата интересни и да стимулира обучаващия се...А не да го остави там да се оправя както може, половин час да мине и да му вземе парите - в крайна сметка конят не е таксиметров апарат, да му се не види - на всяка минута левче, и в края на деня да броим оборота...



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: Mystic_River]  
Автор koнчeмилo (новаче)
Публикувано17.05.10 13:50



Аз си знам, че зависи и от мен и съм сигурна, че може да имах и повече талант, но, от друга страна никъде не съм заявявала, че искам да се науча перфектно да яздя. Обаче има разлика между ездач гонещ перфектността (аз си го представям като възрастен професионалист влюбен в конете и спорта), и това да яздиш добре, правилно с обикновените си способности и сигурно за себе си, коня и околните, също влюбен в конете.

Благодаря ви, че се изказвате. Ние нямаме за цел да обидим никого, но ако човек не каже мнението си от личен опит, то и хората занимаващи се с коне няма да имат стимул да се поправят и да повишат нивото на услугите , които предлагат. Което е добро, също отбелязваме. Нека конкурентите им също да се постараят.



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: koнчeмилo]  
Автор ivo97ltd (непознат )
Публикувано17.05.10 14:47



Има много хубава база близо до София в Кокаляне,където наистина може да се научиш да яздиш,защото целта е да яздиш,а не да се разхождаш в група в гората.



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: ivo97ltd]  
Автор elanore (новак)
Публикувано18.05.10 22:47



Здравейте отново. Както обещах днес ще разкажа и за останалите няколко бази около София.



Конната база преди гр. Сливница

Нямах щастието да се запозная с момичето, което тренира начинаещите. Яздих за 15-на минути или по-точно Жоро (мисля, че така се казва), който е собственика на базата, ме кордира на една много сладко, но разлигавено конче на име Бумеранг.

Не разбрах какви са цените. Ездата ми беше бонус.

Мястото е приятно. Стига се и маршрутки, които пътуват за гр. Сливница, но не е много удобно на връщане - трябва да седиш и да чакаш маршрутката почти на самия булеврд. Конете са спортни.

Лично аз не останах доволна от обслужването. Най-вече предполагам, защото Жоро е по-скоро по-търговската част, а не по преподаването.

Като пристигнах на базата, той преподаваше на една англичанка. Не ми хареса факта, че я обиждаше и и се подиграваше, говорейки с друг негов познат. Явно малко хора биха предположили, че това не би накарало някой да се върне на тяхната база. Но както казах, Жоро повече се интересува да продава коне, от колкото да развива обучение по езда.

Мога да оставя телефон на лични, ако някой прови интерес.

Ето и няколко снимки.






Конната база в с. Макоцево - ранчо Конникът

Приятно място. Ездата е туристическа. Мисля, че беше 50 лв. за 2 часа. Според мен е подходяща за по-напреднали ездачи. Не че и начинаещи не могат да се справят, но не е в това въпроса - да се друсаш на седлото, а да яздиш добре. Иначе може наистина съвсем начинаещи също да се включат в разходката. Ако е един човек, неговият кон е завързан за един от водачите и се движат заедно през целия маршрут.

Хубавото е, че след ездата, те чакат топла баница и винце :-)

Ето и сайта на базата - http://www.horseman-bg.com/

Базата на Буч в Боровец

Много приятно място. Отново туристическа езда сред планината. Аз специално яздих в снега и беше голямо удоволствие. За 2 часа 50 лв.

Буч организират и много хубави преходи за 3, 4 и повече дни, на които все още не съм имала възможност да отида.

Сайтът на базата е http://horse-riding-bg.com/

И последното място, което посетих съвсем наскоро е

Базата в с. Владо Тричков

Много ми харесаха треньора и конете там. Наистина много добре обучен кон за езда от начинаещи. Да не повярва човек, че е 5-годишен жребец. Казва се Местер от породата Нониус. Захари, който е собственика на базата, се е захванал с тежката задача да възстанови истинския дунавски кон. С ръка на сърцето мога да кажа, че за първи път видях такива красиви дунавци. В отговор: "Това е, защото в същност до сега не си виждала реално как изглежда един чистокръвен дунавски кон". Според него всички дунавци, с изключение на около 15-на, са имбридирани. Поправете ме за термина, ако греша.

Местер ми напълни душата. За първи път се качвам на такова животно. Дори по грешка направих испански ход Конят е много добре обучен за обездка. Захари ми показа и различни фигури от обездката, но не можах да ги запомня

Сега за базата - манежът е кръгъл и поне до колкото успях да видя няма възможност за езда навън. Един час (60 мин.) езда е 30 лв. Удобно е от към транспорт. Маршрутки на всеки час за Своге, които минават и през селото. Има и влакове също.

Ето и няколко снимчици на красавеца Местер.











Последната снимка е на живописното селце



Още малко информация - базата е част от един малък комплекс, вкючващ басейн, хотел и ресторант. Двойна стая в хотела - 50 лв. Менюто в ресторанта е много разнообразно и е евтино.

Ето и сайта на комплекса - http://oasis-horse.com/contacts.php?lang=bg

Надявам се да съм била полезна



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: elanore]  
Автор Mystic_River (любител)
Публикувано19.05.10 10:03



Мерси за полезната информация!

Наистина е друго нещо, като човек чуе и лични впечатления за дадено място. Конят Местер много ми хареса, изглежда чудесен! И явно е много добре обучен, което го прави сигурно много приятен за езда.



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: elanore]  
Автор koнчeмилo (новаче)
Публикувано19.05.10 12:38



Благодаря ти за интересната и полезна информация и за хубавите снимки! Понеже смятам да се пробвам малко и като турист и да пообиколя китни кътчета, добавям и Владо Тричков в плановете си. Местер пълни душата! А явно ще намина и към Борисовата градина в скоро време.

Иначе планирам екскурзии с езда до Нова звезда, Кокаляне и може би до Кремиковци. Разчитам така постепенно да се огъвкавя, но съвсем отделно съм решила да избера едно място, което да не е далече, за да имам възможност редовно да го посещавам, където да подновя уроците си.


Редактирано от koнчeмилo на 19.05.10 12:42.



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: koнчeмилo]  
Автор Pinkmousy ()
Публикувано22.06.10 10:49



Здравей, и аз обикалях доста бази навремето, докато открия моя кон и моя треньор :) Защото за мен си трябваше човек с железни нерви :) Напоследък забелязвам, че търпението му се изчерпва, но сега поне правим доста по-сериозни неща. Поне за мен са сериозни :)
Ако решиш да попътуваш на изток (приблизително) - мястото е Ихтиман. Стига се за 40-50 мин. Базата се намира в голф комплекса и е приятно да гледаш зелената трева наоколо. Вече имат сайт - www.ridingcenterbulgaria.com. Още не са качени снимки на конете, но гарантирам, че са прекрасни :)



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: elanore]  
Автор ivo97ltd (непознат )
Публикувано22.06.10 17:32



Страшно се забавлявам с хора като elanor,тази явно ходи по базите ,за да има какво да клюкарства,а и някое бонусче като има добре дошло.За приказката ,че на вкус и цвет тавариш нет,няма да и казвам,как така дава оценки като ние не я знаем каква ездачка е,за да преценява тя и факта ,че няма свой кон ,вече я прави любителка.Не стига ,че хората и обръщат внимание,а тя седнала да коментира кой какво говорел,че те и за теб говоряъ,а ти обикаляй



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: ivo97ltd]  
Автор elanore (новак)
Публикувано23.06.10 09:47



ivo97ltd само да отбележа, че не правя оценка на ездата на треньорите

, а на предлаганата услуга и на отношението!

Оценките по отношение на ездовите Ви умения си давате Вие сами - всеки е по-добър от другия

От публикацията ми става ясно, че съм начинаещ, просто искам да се науча да яздя добре и когато не ме учат, аз сменям мястото.

Обиколила съм толкова много места не по свое желание, а защото никъде не са ми обръщали внимание. Повечето треньори се интересуват да ти вземат парите, а не да те научат на нещо!

И не споделям клюки, а опит и мнение. Всеки има право на мнение, нали така?

Редактирано от elanore на 23.06.10 09:50.



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: koнчeмилo]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано24.06.10 08:44



Ей Кончемило, не ти трябва база на теб.
Ти се нуждаеш от контакт с коня и природата и един човек който да те научи да контактувш с конете, за да може да се насладиш на връзката - кон и природа
Аз лично намерих това за съжаление доста далече от СФ и го загубих когато си купих коне за спорт.

Бих пробвал отново при безглавия

, просто поискай подходящия за теб кон. Не се колебяй да казваш какво искаш и какво не искаш, както и какво ти харесва и не ти хресва. Така ще намериш човека, който да е въведе в света на конете.

НЕ МИСЛИ ЗА СПОРТ

Успех



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: elanore]  
Автор ivo97ltd (непознат )
Публикувано25.06.10 20:08



Просто явно наистина не си случила на инструктор.Но аз не харесвам начина,по който се изказваш,или поне аз останах с такова впечатление,за хората.Всеки глегледа конете си по свой начин и този е най-добрият,ако го питаш.По принцип обикалянето ме изнервя има няколко такива дами дето обкалят навсякъде и все нещо не им е наред,а проблема си е в тях самите,те и 100год.да яздят пак така ще си яздят,не в нас проблема,нямат елементарна двигателна култура е как да язди,като не знае ляво и дясно,мускулите си е напрягала последно в 4 клас,какво да направим ние.Насила може да вземеш,но не и да дадеш.
А е грозно да не я приемеш,искат причини...не мисли,че на нас ние лесно,колко луд народ ни минава през базите:))))))) Затова роптая за отношението,а че се плюем е ясно то Бай Г... с това е известен със своята сплотеност.



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: ivo97ltd]  
Автор elanore (новак)
Публикувано25.06.10 23:01



Така е. Всеки си е прав за себе си. Но има и още нещо важно - човек да може да приема критиката с желание да се промени към по-добро, а не обратното - да я отрича и да се оправдава...

Вярно е, че не може да се угоди на всички, разбира се. Доста е относително... Малко хора се замислят като чуят критика над въпросите: "Къде греша? Какво мога да поправя, за да бъде различно?"

Ако всеки ти казва колко си добър и само те хвали, как ще се развиваш? Затова е добре треньорите и специалистите да се вслушват малко в отзивите за тяхната база и предоставяните от тях услуги и да се усъвършенстват. Поне аз така виждам нещата. А не веднага като чуят нещо негативно, да се нахвърлят срещу мнението

А относно треньорите - който търси, намира са казали хората. И аз намерих, както съм и написала. Не може да бялото да кажеш черно

Редактирано от elanore на 25.06.10 23:03.



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: Pinkmousy]  
Автор koнчeмилo (новаче)
Публикувано29.06.10 09:53



Здрасти! На изток обичам да пътувам, благодаря за Ихтиман. Защо не, когато мога ще намина и там





Тема Re: Конната база, където яздянови [re: silver_stallion]  
Автор koнчeмилo (новаче)
Публикувано29.06.10 09:55



Че кой мисли за спорт? Това дето казваш - именно това търся, обаче как дявол го взел да общувам като поне половината общуване с коня е от гърба му? Безглавия много ме кефи между другото.
Благодарско!



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: koнчeмилo]  
Автор thoroughbred (непознат )
Публикувано29.06.10 11:37



Бих ти препоръчал базата в Етрополе. Страхотно отношение, добър инструктор/Малко е срамежлив в началото/, подходящи коне /обичам Адела/ и чудесни муста за езда в природата.Преди два дни научих че и пясъчния плац е готов.
Ако мога да бъда полезен съм насреща



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: thoroughbred]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано29.06.10 16:05



Хахахах.. ще падна.. сори за офф-а, ама тороубред, кой си ти, че ми стана интересно?





Тема Re: Конната база, където яздянови [re: thoroughbred]  
Автор koнчeмилo (новаче)
Публикувано30.06.10 11:01



Мерси, мерси! Далечко ми е за постоянно ходене, но ще намина и в Етрополе!(Срамежливостта краси човека, макар че за него самия е малко неудобно, добре че е само в началото

)



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: elanore]  
Автор koнчeмилo (новаче)
Публикувано30.06.10 11:06



Момиче от класа! Аз пък ти благодаря, че си сред нас и особено ми допада твоята смелост и любов към истината, начинът по който общуваш с хората, скромността и устремът, с който следваш мечтите си! Успехи и само добри хора да срещаш по пътя си!



Тема Re: оффнови [re: koнчeмилo]  
Автор elanore (новак)
Публикувано30.06.10 11:23



Хей, благодаря за хубавите думи Кончемило

Кога ще се видим с теб да ти дам учебника? Отказа ли се да идваш на базата?

Редактирано от elanore на 30.06.10 16:48.



Тема Re: оффнови [re: elanore]  
Автор koнчeмилo (новаче)
Публикувано01.07.10 17:40



Никакво отказване, напротив има добри новини откъм мен

Лошото време ме караше все да отлагам да отида и в "Борисовата градина", но вчера бях и оползотворих 1/2 час по много хубав и полезен начин. Вместо с мускулна треска съм с главоболие, ама карай ...



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: Miss Zhekova]  
Автор thoroughbred (непознат )
Публикувано02.07.10 17:23



Не виждам защо трябва да падате мис Зекова или Жекова и бихте ли ми обяснили в качеството ви на каква тябва да Ви обяснявам кой съм аз.
За да запазя добрия тон ще се представя.Казвам се Василев и ползвам услугите на базата когато почивам в хотел Перфект.
На мен също ми стана интересно коя сте Вие



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: thoroughbred]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано03.07.10 02:47



Жекова, приятно ми е!

И защо решихте пък, че ви нападам не ми стана ясно? Просто попитах, защото преди време и аз бях на тази база.. Не съм казвала, че съм някоя, за да ви подлагам на кръстосан разпит, просто ми стана любопитно кой сте, заради по-горе посочения факт.



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: Miss Zhekova]  
Автор thoroughbred (непознат )
Публикувано05.07.10 14:40



Извиняваи тогава ако сьм те засегнал

.След като си яздила там сьвпада ли твоето мнение с моето и защо не продьлжаваш там.



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: thoroughbred]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано06.07.10 23:22



Няма за какво да се извиняваш

.
Изразявам мнение, за периода в който посещавах базата, да не станат недоразумения. Конната база ми харесва, оборудване и т.н. са на ниво, конете също са много добри. Имаше разбира се, някои работи за доизпипване, но тогава базата беше в процес на разработка и смятам, че сега всичко е завършено и добре направено.
За отношение на инструктор не знам, защото, когато ходех да яздя там не съм започвала тепърва обучението си, а можех да яздя и дори бях нещо като част от екипа - помагах с конете и т.н. А и не знам кой преподава в момента.
Не продължавам да яздя на базата, защото вече не живея в Етрополе.



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: Miss Zhekova]  
Автор koнчeмилo (новаче)
Публикувано07.07.10 13:30



Мерси за инфото!



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: koнчeмилo]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано08.07.10 00:34



Е, нали за това е темата! Да не сме съвсем офф..





Тема Безопастностнови [re: elanore]  
Автор Faber-Castell (poznat)
Публикувано08.07.10 02:19



Хубава природа, хубави коне и ти хубаво седиш..

ама как без да ти изискват/осигурят предпазна каска са те ка4или да те обучават???






Тема Re: Безопастностнови [re: Faber-Castell]  
Автор elanore (новак)
Публикувано08.07.10 10:02



Не знам... Да ти кажа на повечето места, на които съм била, не ти дават тока или каска... Освен ако сам не си поискаш, тогава да.

Аз имам тока, но да си призная, не ми е много удобно с нея. След това вратът страшно много ме боли. Явно ще трява да си взема каска, може те да са по-удобни.





Тема Re: Безопастностнови [re: elanore]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано08.07.10 16:04



Хаха.. каска и тока е едно и също..

Всичко е до навик.. ако си изградиш навика да яздиш с тока, като се качиш на коня няма да усещаш, че имаш нещо на главата си..



Тема Re: Безопастностнови [re: Miss Zhekova]  
Автор elanore (новак)
Публикувано08.07.10 19:55



Не мисля, че е еднакво. Едното даже се нарича шлем, а другото си е класическа тока... Поне така съм го виждала по онлайн магазините. От където си направих извода, че са две различни неща.

Изводът ми може да е грешен, разбира се. Не съм специалист.

Във въпросния магазин това е посочено като тока:


а това като шлем

Редактирано от elanore на 08.07.10 20:00.



Тема Re: Безопастностнови [re: elanore]  
Автор Mystic_River (любител)
Публикувано09.07.10 10:58



Не е нужно да си специалист, за да си права.

Наистина са различни неща.



Тема Re: Безопасностнови [re: Mystic_River]  
Автор elanore (новак)
Публикувано09.07.10 12:03



Благодаря за потвърждението.

Малко е объркана тази работа с конските термини и един начинаещ трудно се ориентира и веднага подлага на съмнение това, което знае до момента



Сега вече ще съм уверена по този въпрос.

Редактирано от elanore на 09.07.10 12:05.



Тема Re: Безопастностнови [re: elanore]  
Автор Faber-Castell (poznat)
Публикувано12.07.10 02:07



и двете на снимката са едно и също нещо - казва се helmet а твоят онлаин магазин ги превежда както си иска...

няма зн4ение как ги нари4аш - стига да ги слагаш на главата когато яздиш...



Тема Re: Безопастностнови [re: Faber-Castell]  
Автор elanore (новак)
Публикувано12.07.10 10:02



Прав си Faber-Castell, че е важно да се слага тока по време на езда.

А относно това дали са едно и също не мога дам компетентно мнение и следователно съм съгласна с теб и по този въпрос.

Не съм съгласна само с едно - онлайн магазинът не е мой





Тема Re: Безопасностнови [re: elanore]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано13.07.10 20:47



Окей дее.. аз на всичкото си му викам тока.. щом казвате - различни са





Тема Re: Безопастностнови [re: Faber-Castell]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано13.07.10 20:49



Faber - подкрепям мнението ти с 2 ръце





Тема Re: Безопастностнови [re: Miss Zhekova]  
Автор Faber-Castell (poznat)
Публикувано14.07.10 02:23



?? на теория само ???



Тема Re: Безопастностнови [re: Faber-Castell]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано16.07.10 14:12



кво?

абе мисълта ми беше, че и според мен токата си е тока.. няма шлемове и каски и тем подобни..

Ще ми е интересно Ния да каже нещо по въпроса..



Тема Re: Безопастностнови [re: Miss Zhekova]  
Автор koнчeмилo (новаче)
Публикувано16.07.10 16:45



Много се извинявам, че не съм Ния

, ама то и модата си казва думата. Знаете, как са неудържими да измислят все нови и нови думи в света на модата, та и оттам вероятно каска, тока, шлем ...



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: silver_stallion]  
Автор Dzennn (непознат)
Публикувано08.08.10 13:45



Ако е вярна максимата, че истината се ражда в спора, то тук мненията не се различават много.Конния спорт в България е изключтелно комерсиален и то на най-долно ниво.Конете са принизени до бездушно средство за печелене на пари.Шок и ужас цари по общинските и държавни конни бази-любителите там се разкъсват между любовта и интереса към конете и ниския интелектуален капацитет на така наречените "треньори".Сещал ли се е някой да им поиска документ за правоспособност?За касова бележка да не говорим.Под прикритието на спортни клюбове се въртят обороти за хиляди левове годишно, а любителят е принизен до нивото на "ползвател на биологична единица / разбирай коня/, без права.Особено травмирани са малките деца и подрастващите, пред очите на които без свян се малтретират коне, наказват се по един показен и жесток начин за грешки, които най-често са на техните треньори.Още по-голям е проблемът на любители, закупили кон.Веднага стават заложници на алчни коняри, които им смъкват средно 400 лв. на месец за пансион в големите градове.При това нямат право да изискват качество на услугата.Ако не ти харесва-вън!!!Приемам патилата на кончемило за положителен житейски опит.Само така!Не се оставяй да те мачкат хора, коитоне обичат и не уважават конете!!



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: ivo97ltd]  
Автор Dzennn (непознат)
Публикувано08.08.10 14:11



Приятелю, фактът, че се засягаш от думите на дамата, може само да означава, че е права.А и вероятно си от хората, които предлагат "услугата", езда срещу заплащане.Сигурно като получиш в някой ресторант развалена храна, благодариш на келнера и му оставяш бакшиш....Вземи и се погледни отстрани-може и теб да те има описан в някой персонаж.Колкото до това, че "всеки си гледа конете по свой си начин" такова нещо няма, приятел!Има норми, правила, биологични изисквания и прочее.Дори и големи треньори и светила на конния спорт у нас, вкл. и на база Хан Аспарух, си премълчават това и спестяват от грижи, храна и отношение към конете.Трудно можеш да излъжеш обаче хората, кото гледат и Евроспорт и Анимал планет.....светът е едно малко село и всички сме наясно колко са зле конярите у нас-и по отношение на интелектуалния багаж и по отношение на професионализма....



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: Dzennn]  
Автор koнчeмилo (новаче)
Публикувано09.08.10 12:02



Усещам, че тези редове принадлежат изстрадал написаното човек. Благодаря, надявам се опитът ми да е полезен за в бъдеще. Споделих го с горчивина и поради идеята, че ако нещата се казват и не се премълчават, има по-голям шанс да се поправят доколкото е възможно.
Колкото до мачкането, то си има ред - първо си те мачкат, после ти писне и става малко вероятно да се оставяш в ръцете на случайни хора.

Всъщност какво преживяват ездачите в сравнение с нещастните коне, които нямат никакъв шанс ни да се оплачат, ни да се преместят? Те са изцяло в ръцете на гледачи и собственици. Ето заради тази конска зависимост човекът е отговорен и длъжен да покаже на по-малките си братя - конете, какво е човечност. А при това се учи и самия той - човекът.

Ако се съгласяваме с лошите условия, то правим лоша услуга на конете най-вече. Защото човек преценява, ако не веднага, то по-късно в един момент очите ти се отварят и се местиш, но конете живеят на това място.



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: koнчeмилo]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано29.08.10 22:05



Нали обаче се сещаш, че добрите условия струват добри пари ? И ако ти, втори, трети и десети не са склонни да плащат тия пари, кой собственик е луд да ги вложи ?
Казвам го като някой, който е бил така да се каже, и от двете страни на медала...Ако издържах школа по езда, със сигурност бих искала всичко да е ок - ама хубави коне и хубава амуниция са вложени пари, които няма да се върнат.
Същото е и със сгради, манежи и т.н. Ако си богата и го правиш за себе си, ще ги вложиш, но ако е някой да ти се друса по конете и да не плаща, едва ли ще искаш.

В това отношение не виждам кой ще се "поправи" само защото на теб не ти е харесало - човекът ще ти каже, че като не ти харесва, може да не яздиш при него - и толкоз. Кучетата си лаят, а керванът си върви.



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: OлraПpaйд]  
Автор koнчeмилo (новаче)
Публикувано31.08.10 11:15



Как да не се сещам? Аз съм от тия, дето кучета ги яли, но пък защо да не си кажа думата? В крайна сметка ще си избия това желание от главата и почти съм успяла. Има нещо по-важно от добрите условия - отношението към хора и коне. А това за друсането, напълно те разбирам, ако имах възможност да гледам кон, нямаше да го язди друг човек, освен желаещите 1-2 домашни двуноги животни



Все пак вярвам, че ще се съгласиш, че от хубава амуниция до поносима си има голяма разлика - недопустимо е да ти излизат от 20 минутки буци по краката , от скапано седло. Навярно и конят не е останал очарован от преживяното. Това като пример от личния архив.



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: koнчeмилo]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано31.08.10 13:33



Отношението не зависи от парите, определено - него с пари не можеш да го купиш, а и да ги нямаш колкото ти трябват, поне отношение можеш да имаш...
И аз съм на тоя принцип за коня - е, включвам в числото и приятели ! Идва приятел, защо да не поязди ? Дори ако и той има кон - все пак е разнообразие, нещо ново и интересно.
Колкото до амуницията, ех, не всички можем да имаме нова и лъскава - понеже съм яздила и при соц. времето - и тогава беше така - яздехме с каквото имахме. На едната ръка още имам белег от седло - беше му се отворил предния лък и стърчаха гвоздейчета, и като слизах от коня, минах през тях. Ама нямахме друго, и така. Много деца, с каквото можехме яздехме...
А иначе и да кажеш - няма нищо да се промени. Истината е собствен кон и собстветна база, но е трудно постижимо...



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: OлraПpaйд]  
Автор elanore (новак)
Публикувано31.08.10 15:52



Сигурно затова и има толкова много бази в България като се замислиш... Всеки си прави за себе си, защото не му харесва на другите места

Да му мислят тези, които нямат възможност да си направят.

Аз за себе си мога да кажа, че все още не съм открила такава база, на която да ходя с кеф от сърце...



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: elanore]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано31.08.10 18:18



Има логика в това...Явно има доста недоволни от големите бази...И да, не всеки може - който не може, се примирява с което му е по джоба...


При нас имаме само две места, та няма голям избор.



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: koнчeмилo]  
Автор Lalas_93 (непознат )
Публикувано01.09.10 13:50



Здравейте, аз яздя на Хиподрума край Банкя, ходя към школата за езда,където има двама треньори-жена на име Ради и мъж-Тончо.Доволна съм и от двамата.Там съм от около 10 месеца, ходя около 2 седмично и вече се уча да галопирам по пистите.За начинаещите има манеж,а когато напреднат може да ходят или на пистата или на полето,където е много хубаво.





Тема Re: Конната база, където яздянови [re: OлraПpaйд]  
Автор koнчeмилo (новаче)
Публикувано02.09.10 09:54



Така е.... само дето обикновено хората отношението много го свързват с парите. Не казвам, че не е разбираемо, но колкото и да е стар този въпрос, все си боли. От друга страна без тлъст портфейл си по-наясно с какви хора си имаш работа, а това както и да го погледнеш е добре.
Приятели - да, разбира се и те ще се качат на кончето!



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: elanore]  
Автор koнчeмилo (новаче)
Публикувано02.09.10 09:56



Надеждата умира последна

Пък и не е задължително да умира. Най-добрият вариант си е собствен кон.



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: Lalas_93]  
Автор koнчeмилo (новаче)
Публикувано02.09.10 09:59



Супер, блазе ти за пистите и полето

. Добре е, че си при треньори, защото там има и конегледачи, които дават уроци, но не е достатъчно човек да може да язди, за да те научи, трябва си треньор.



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: koнчeмилo]  
Автор elanore (новак)
Публикувано02.09.10 11:25



Да ти кажа кончемило с пари и без пари все е тая. Не мисля, че парите определят коректността в отношенията. Нея или я има, или не. Нали сега си плащам солидно и какво от това.





Тема Re: Конната база, където яздянови [re: koнчeмилo]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано02.09.10 13:35



И собствена база - вярвай ми ! Иначе все ще има някой идиот, който да се прави на велик и да ти казва как да живееш !


Жалко, че това, с базата, е трудно постижимо.



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: koнчeмилo]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано02.09.10 13:37



Понякога портфейлът пречи да виждаш нещата както са - хората като знаят, че имат пари, ти се мазнят, не, че не гледат да те прецакат де, но второто обикновено по - трудно се вижда, ако не си отстрани...
С приятелите и аз съм така





Тема Re: Конната база, където яздянови [re: koнчeмилo]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано02.09.10 13:38



Да ти кажа, много е важно какво точно искаш да научиш





Тема Re: Конната база, където яздянови [re: OлraПpaйд]  
Автор elanore (новак)
Публикувано02.09.10 13:46



Да, точно. С повече пари, просто повече лицемерие...





Тема Re: Конната база, където яздянови [re: koнчeмилo]  
Автор Lalas_93 (непознат )
Публикувано02.09.10 15:55



За мен лично е важно да се науча да яздя добре,да владея и трите алюра и да мога да се справям с всеки кон,който яздя, а по-натам бих искала и да мога специфични неща като например прескачане на препятствия.



П.С koncemilo разгледах снимите ти от местата,където си била и много ми харесват



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: Lalas_93]  
Автор elanore (новак)
Публикувано02.09.10 19:25



Lalas_93 какви са цените на уроците при теб? Можеш да споделиш и ти снимки на кончетата, които яздиш.



Редактирано от elanore на 02.09.10 19:44.



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: elanore]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано02.09.10 19:28



Да не говорим в конските среди ако се види, че някой има пари, как пробват да натресат на човека най - последните кранти, дето и за каруца не стават...





Тема Re: Конната база, където яздянови [re: Pinkmousy]  
Автор elanore (новак)
Публикувано02.09.10 19:29



Pinkmousy, можеш ли да споделиш дали има удобен транспорт до там? Аз гледах разписанието на автобусите до Ихтиман - доста е кофти. Много малко автобуси пътуват до там поне според тази информация и в неудобни часове. Често не пътуват без да можеш да разбереш за това...





Тема КОНЧЕМИЛО!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!нови [re: koнчeмилo]  
Автор 3aйчe_B_чaшka (нобелов лауреат)
Публикувано04.09.10 00:48



ще ти пиша на лични бележки,че много интрига,много нещо хххаха



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: koнчeмилo]  
Автор aдвok (заплес)
Публикувано07.09.10 00:04



хахах Емо дава уроци!





Тема Re: Конната база, където яздянови [re: elanore]  
Автор Lalas_93 (непознат )
Публикувано08.09.10 21:44



Здравейте, цените в школата са : за 30 мин.-18 лв за 60 мин-36 лв, но аз ползвам абонаментна карта 300 мин за 120 лв ,което прави 5 часа,които си разпределяш както искаш

(примерно ако яздиш по 30 мин. с картата ще бъде за 10 пъти).А относно снимки аз имам няколко,но незнам как да ги сложа тук, за да ги видите.



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: Lalas_93]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано09.09.10 00:09



Не се слагат ТУК - качваш някъде, а тук даваш само линка.





Тема Re: Конната база, където яздянови [re: Dzennn]  
Автор cowgirl (ентусиаст)
Публикувано12.01.11 10:44



Това ме отказа от ездата. Късмет на всияки останали.



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: cowgirl]  
Автор Faber-Castell (poznat)
Публикувано13.01.11 02:57



или си вземаш кончето в къщи и си го гледаш в двора....





Тема Re: Конната база, където яздянови [re: Faber-Castell]  
Автор cowgirl (ентусиаст)
Публикувано13.01.11 07:27



И този вариант мислих,но не е лесно Трябва много време и отдаденост някой все пак да те отменя понякога.Абе тука лесно няма.



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: cowgirl]  
Автор Faber-Castell (poznat)
Публикувано16.01.11 10:27



вярно трябва... не е по трудно от това да имаш куче -

само ти трябва малко земя и добри съседи надолу по пътя...


о и задължително поне 2 кончета.. 100% по лесно се гледат от едно...



Редактирано от Faber-Castell на 16.01.11 10:39.



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: Faber-Castell]  
Автор POLllV (любител на коне)
Публикувано17.01.11 08:51



Наистина не е лесно. Със сигурност ти трябва някой, който да те отмени. Да е жив и здрав баща ми, защото без него нямаше да стане. А грижите, като цяло, не са много повече от тези за едно голямо куче. Но пък удоволствието да си гледаш кончето в къщи не може да се сравнява с това да го гледаш на база. Всъщност зависи от много неща.



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: cowgirl]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано19.01.11 19:11



Това май важи за всички животни...



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: koнчeмилo]  
Автор HorseLover90 (непознат )
Публикувано09.04.11 11:35



Много хубав разказ. Прекрасно е да се научи по-нещо за всяка база.
Красиви животни, и уникално преживяване.



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: HorseLover90]  
Автор elanore (минаващ)
Публикувано12.06.12 14:39



Дойде ред и на друга конна база

какво да се прави. Намира се в село Градец, обл. Софийска, след Костинброд.

База и ККС ЕЛИТ. Мога да кажа, че съчетанието природа, хора и коне е чудесно. Цената на урок езда е много приемлива - 10 лв./ 30 мин. Като треньорът обикновено дава бонсус минути.

Има възможност за преходи. Пансионът е изключително евтин - 280 лв., което не влияе на грижите за конете разбира се.

Единственото нещо като минус за начинаещите ездачи е, че учебното конче не вижда с едното оченце и урок на корда се извършва само в едната посока.

Има и други кончета за езда и предполагам, че не е единствения учебен кон.

Ето и няколко снимки:







Надявам се вече да не мис е налага да се местя. Да няма смяна на треньори и други рокади.

Имат си и уеб сайт. Направих им и фейсбук страница.



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: elanore]  
Автор Mystic_River (любител)
Публикувано21.06.12 10:31



Изглежда симпатично място.)) И цените са доста достъпни, браво. Дано да си намерила каквото търсиш, защото постоянните смени на треньори и прочие не са много приятни, наистина.



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: elanore]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано08.07.12 01:58



Питах се дали ако ми се наложи да се местя с коня си някъде в софийско, там ще му е добре...



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: OлraПpaйд]  
Автор elanore (минаващ)
Публикувано09.07.12 19:25



Дано не ти се налага :-) По-добро от собствените грижи няма! Аз мисля начин как да направя така, че да се грижа сама за кобилката, но до сега не съм намерила отговор на този въпрос. Единствено, ако живеем в къща, а не се очертава скоро





Тема Re: Конната база, където яздянови [re: elanore]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано09.07.12 23:16



Благодаря, прозвуча много искрено ! Но всъщност беше риторичен въпрос...Просто точно от тяхна страна много помия се изля по мой адрес на нашия крос - не за друго, а защото си позволявах да яздя без трензела - и ми се получаваше...

Тъжно, но факт...Ако тръгнех към София, там сигурно щеше да е последното място, където ще отида, защото съм сигурна, че конят ми няма да е добре там !
И аз искам да мога и сутрин, и вечер да си храня коня, но засега не ми се получава...Къща имам - обаче насред града, не става !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.