Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:29 25.05.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Конната база, където яздянови [re: ivo97ltd]  
Автор Dzennn (непознат)
Публикувано08.08.10 14:11



Приятелю, фактът, че се засягаш от думите на дамата, може само да означава, че е права.А и вероятно си от хората, които предлагат "услугата", езда срещу заплащане.Сигурно като получиш в някой ресторант развалена храна, благодариш на келнера и му оставяш бакшиш....Вземи и се погледни отстрани-може и теб да те има описан в някой персонаж.Колкото до това, че "всеки си гледа конете по свой си начин" такова нещо няма, приятел!Има норми, правила, биологични изисквания и прочее.Дори и големи треньори и светила на конния спорт у нас, вкл. и на база Хан Аспарух, си премълчават това и спестяват от грижи, храна и отношение към конете.Трудно можеш да излъжеш обаче хората, кото гледат и Евроспорт и Анимал планет.....светът е едно малко село и всички сме наясно колко са зле конярите у нас-и по отношение на интелектуалния багаж и по отношение на професионализма....



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: Dzennn]  
Автор koнчeмилo (новаче)
Публикувано09.08.10 12:02



Усещам, че тези редове принадлежат изстрадал написаното човек. Благодаря, надявам се опитът ми да е полезен за в бъдеще. Споделих го с горчивина и поради идеята, че ако нещата се казват и не се премълчават, има по-голям шанс да се поправят доколкото е възможно.
Колкото до мачкането, то си има ред - първо си те мачкат, после ти писне и става малко вероятно да се оставяш в ръцете на случайни хора.

Всъщност какво преживяват ездачите в сравнение с нещастните коне, които нямат никакъв шанс ни да се оплачат, ни да се преместят? Те са изцяло в ръцете на гледачи и собственици. Ето заради тази конска зависимост човекът е отговорен и длъжен да покаже на по-малките си братя - конете, какво е човечност. А при това се учи и самия той - човекът.

Ако се съгласяваме с лошите условия, то правим лоша услуга на конете най-вече. Защото човек преценява, ако не веднага, то по-късно в един момент очите ти се отварят и се местиш, но конете живеят на това място.



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: koнчeмилo]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано29.08.10 22:05



Нали обаче се сещаш, че добрите условия струват добри пари ? И ако ти, втори, трети и десети не са склонни да плащат тия пари, кой собственик е луд да ги вложи ?
Казвам го като някой, който е бил така да се каже, и от двете страни на медала...Ако издържах школа по езда, със сигурност бих искала всичко да е ок - ама хубави коне и хубава амуниция са вложени пари, които няма да се върнат.
Същото е и със сгради, манежи и т.н. Ако си богата и го правиш за себе си, ще ги вложиш, но ако е някой да ти се друса по конете и да не плаща, едва ли ще искаш.

В това отношение не виждам кой ще се "поправи" само защото на теб не ти е харесало - човекът ще ти каже, че като не ти харесва, може да не яздиш при него - и толкоз. Кучетата си лаят, а керванът си върви.



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: OлraПpaйд]  
Автор koнчeмилo (новаче)
Публикувано31.08.10 11:15



Как да не се сещам? Аз съм от тия, дето кучета ги яли, но пък защо да не си кажа думата? В крайна сметка ще си избия това желание от главата и почти съм успяла. Има нещо по-важно от добрите условия - отношението към хора и коне. А това за друсането, напълно те разбирам, ако имах възможност да гледам кон, нямаше да го язди друг човек, освен желаещите 1-2 домашни двуноги животни



Все пак вярвам, че ще се съгласиш, че от хубава амуниция до поносима си има голяма разлика - недопустимо е да ти излизат от 20 минутки буци по краката , от скапано седло. Навярно и конят не е останал очарован от преживяното. Това като пример от личния архив.



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: koнчeмилo]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано31.08.10 13:33



Отношението не зависи от парите, определено - него с пари не можеш да го купиш, а и да ги нямаш колкото ти трябват, поне отношение можеш да имаш...
И аз съм на тоя принцип за коня - е, включвам в числото и приятели ! Идва приятел, защо да не поязди ? Дори ако и той има кон - все пак е разнообразие, нещо ново и интересно.
Колкото до амуницията, ех, не всички можем да имаме нова и лъскава - понеже съм яздила и при соц. времето - и тогава беше така - яздехме с каквото имахме. На едната ръка още имам белег от седло - беше му се отворил предния лък и стърчаха гвоздейчета, и като слизах от коня, минах през тях. Ама нямахме друго, и така. Много деца, с каквото можехме яздехме...
А иначе и да кажеш - няма нищо да се промени. Истината е собствен кон и собстветна база, но е трудно постижимо...



Тема Re: Конната база, където яздя [re: OлraПpaйд]  
Автор elanore (новак)
Публикувано31.08.10 15:52



Сигурно затова и има толкова много бази в България като се замислиш... Всеки си прави за себе си, защото не му харесва на другите места

Да му мислят тези, които нямат възможност да си направят.

Аз за себе си мога да кажа, че все още не съм открила такава база, на която да ходя с кеф от сърце...



Тема Re: Конната база, където яздя [re: elanore]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано31.08.10 18:18



Има логика в това...Явно има доста недоволни от големите бази...И да, не всеки може - който не може, се примирява с което му е по джоба...


При нас имаме само две места, та няма голям избор.



Тема Re: Конната база, където яздя [re: koнчeмилo]  
Автор Lalas_93 (непознат )
Публикувано01.09.10 13:50



Здравейте, аз яздя на Хиподрума край Банкя, ходя към школата за езда,където има двама треньори-жена на име Ради и мъж-Тончо.Доволна съм и от двамата.Там съм от около 10 месеца, ходя около 2 седмично и вече се уча да галопирам по пистите.За начинаещите има манеж,а когато напреднат може да ходят или на пистата или на полето,където е много хубаво.





Тема Re: Конната база, където яздя [re: OлraПpaйд]  
Автор koнчeмилo (новаче)
Публикувано02.09.10 09:54



Така е.... само дето обикновено хората отношението много го свързват с парите. Не казвам, че не е разбираемо, но колкото и да е стар този въпрос, все си боли. От друга страна без тлъст портфейл си по-наясно с какви хора си имаш работа, а това както и да го погледнеш е добре.
Приятели - да, разбира се и те ще се качат на кончето!



Тема Re: Конната база, където яздя [re: elanore]  
Автор koнчeмилo (новаче)
Публикувано02.09.10 09:56



Надеждата умира последна

Пък и не е задължително да умира. Най-добрият вариант си е собствен кон.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.