Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:39 25.05.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Конната база, където яздянови [re: elanore]  
Автор Mystic_River (любител)
Публикувано17.05.10 11:38



Съгласна съм с теб. Мисля, че и в други теми е ставало въпрос, но треньора и подходящия кон са много важни, наистина. Хубаво е, когато човек е отдаден истински на това, което прави. Вярно, конният спорт е скъп, конете трябва да се издържат с нещо, същото важи и за хората, които професионално се занимават с това. Но не бива да се комерсиализират прекалено нещата (което го има на доста места, за съжаление). Но ето, в твоя случай поне знаеш за какво си плащаш и си доволна от това, което получаваш като внимание и обучение.
Конят е много важен - трябва да съответства на нивото на обучаващия се, защото той също е един вид учител. После инструктора трябва има не само знания и умения в спорта, но и педагогически похват - да знае как да подходи към съответния ученик, защото хората са различни - имат различни амбиции, различна способност да напредват. Трябва да може да прецени кога е подходящия момент за нещо ново, кога е по-добре да поизчака за други неща, и общо взето да се стреми да прави нещата интересни и да стимулира обучаващия се...А не да го остави там да се оправя както може, половин час да мине и да му вземе парите - в крайна сметка конят не е таксиметров апарат, да му се не види - на всяка минута левче, и в края на деня да броим оборота...



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: Mystic_River]  
Автор koнчeмилo (новаче)
Публикувано17.05.10 13:50



Аз си знам, че зависи и от мен и съм сигурна, че може да имах и повече талант, но, от друга страна никъде не съм заявявала, че искам да се науча перфектно да яздя. Обаче има разлика между ездач гонещ перфектността (аз си го представям като възрастен професионалист влюбен в конете и спорта), и това да яздиш добре, правилно с обикновените си способности и сигурно за себе си, коня и околните, също влюбен в конете.

Благодаря ви, че се изказвате. Ние нямаме за цел да обидим никого, но ако човек не каже мнението си от личен опит, то и хората занимаващи се с коне няма да имат стимул да се поправят и да повишат нивото на услугите , които предлагат. Което е добро, също отбелязваме. Нека конкурентите им също да се постараят.



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: koнчeмилo]  
Автор ivo97ltd (непознат )
Публикувано17.05.10 14:47



Има много хубава база близо до София в Кокаляне,където наистина може да се научиш да яздиш,защото целта е да яздиш,а не да се разхождаш в група в гората.



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: ivo97ltd]  
Автор elanore (новак)
Публикувано18.05.10 22:47



Здравейте отново. Както обещах днес ще разкажа и за останалите няколко бази около София.



Конната база преди гр. Сливница

Нямах щастието да се запозная с момичето, което тренира начинаещите. Яздих за 15-на минути или по-точно Жоро (мисля, че така се казва), който е собственика на базата, ме кордира на една много сладко, но разлигавено конче на име Бумеранг.

Не разбрах какви са цените. Ездата ми беше бонус.

Мястото е приятно. Стига се и маршрутки, които пътуват за гр. Сливница, но не е много удобно на връщане - трябва да седиш и да чакаш маршрутката почти на самия булеврд. Конете са спортни.

Лично аз не останах доволна от обслужването. Най-вече предполагам, защото Жоро е по-скоро по-търговската част, а не по преподаването.

Като пристигнах на базата, той преподаваше на една англичанка. Не ми хареса факта, че я обиждаше и и се подиграваше, говорейки с друг негов познат. Явно малко хора биха предположили, че това не би накарало някой да се върне на тяхната база. Но както казах, Жоро повече се интересува да продава коне, от колкото да развива обучение по езда.

Мога да оставя телефон на лични, ако някой прови интерес.

Ето и няколко снимки.






Конната база в с. Макоцево - ранчо Конникът

Приятно място. Ездата е туристическа. Мисля, че беше 50 лв. за 2 часа. Според мен е подходяща за по-напреднали ездачи. Не че и начинаещи не могат да се справят, но не е в това въпроса - да се друсаш на седлото, а да яздиш добре. Иначе може наистина съвсем начинаещи също да се включат в разходката. Ако е един човек, неговият кон е завързан за един от водачите и се движат заедно през целия маршрут.

Хубавото е, че след ездата, те чакат топла баница и винце :-)

Ето и сайта на базата - http://www.horseman-bg.com/

Базата на Буч в Боровец

Много приятно място. Отново туристическа езда сред планината. Аз специално яздих в снега и беше голямо удоволствие. За 2 часа 50 лв.

Буч организират и много хубави преходи за 3, 4 и повече дни, на които все още не съм имала възможност да отида.

Сайтът на базата е http://horse-riding-bg.com/

И последното място, което посетих съвсем наскоро е

Базата в с. Владо Тричков

Много ми харесаха треньора и конете там. Наистина много добре обучен кон за езда от начинаещи. Да не повярва човек, че е 5-годишен жребец. Казва се Местер от породата Нониус. Захари, който е собственика на базата, се е захванал с тежката задача да възстанови истинския дунавски кон. С ръка на сърцето мога да кажа, че за първи път видях такива красиви дунавци. В отговор: "Това е, защото в същност до сега не си виждала реално как изглежда един чистокръвен дунавски кон". Според него всички дунавци, с изключение на около 15-на, са имбридирани. Поправете ме за термина, ако греша.

Местер ми напълни душата. За първи път се качвам на такова животно. Дори по грешка направих испански ход Конят е много добре обучен за обездка. Захари ми показа и различни фигури от обездката, но не можах да ги запомня

Сега за базата - манежът е кръгъл и поне до колкото успях да видя няма възможност за езда навън. Един час (60 мин.) езда е 30 лв. Удобно е от към транспорт. Маршрутки на всеки час за Своге, които минават и през селото. Има и влакове също.

Ето и няколко снимчици на красавеца Местер.











Последната снимка е на живописното селце



Още малко информация - базата е част от един малък комплекс, вкючващ басейн, хотел и ресторант. Двойна стая в хотела - 50 лв. Менюто в ресторанта е много разнообразно и е евтино.

Ето и сайта на комплекса - http://oasis-horse.com/contacts.php?lang=bg

Надявам се да съм била полезна



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: elanore]  
Автор Mystic_River (любител)
Публикувано19.05.10 10:03



Мерси за полезната информация!

Наистина е друго нещо, като човек чуе и лични впечатления за дадено място. Конят Местер много ми хареса, изглежда чудесен! И явно е много добре обучен, което го прави сигурно много приятен за езда.



Тема Re: Конната база, където яздя [re: elanore]  
Автор koнчeмилo (новаче)
Публикувано19.05.10 12:38



Благодаря ти за интересната и полезна информация и за хубавите снимки! Понеже смятам да се пробвам малко и като турист и да пообиколя китни кътчета, добавям и Владо Тричков в плановете си. Местер пълни душата! А явно ще намина и към Борисовата градина в скоро време.

Иначе планирам екскурзии с езда до Нова звезда, Кокаляне и може би до Кремиковци. Разчитам така постепенно да се огъвкавя, но съвсем отделно съм решила да избера едно място, което да не е далече, за да имам възможност редовно да го посещавам, където да подновя уроците си.


Редактирано от koнчeмилo на 19.05.10 12:42.



Тема Re: Конната база, където яздя [re: koнчeмилo]  
Автор Pinkmousy ()
Публикувано22.06.10 10:49



Здравей, и аз обикалях доста бази навремето, докато открия моя кон и моя треньор :) Защото за мен си трябваше човек с железни нерви :) Напоследък забелязвам, че търпението му се изчерпва, но сега поне правим доста по-сериозни неща. Поне за мен са сериозни :)
Ако решиш да попътуваш на изток (приблизително) - мястото е Ихтиман. Стига се за 40-50 мин. Базата се намира в голф комплекса и е приятно да гледаш зелената трева наоколо. Вече имат сайт - www.ridingcenterbulgaria.com. Още не са качени снимки на конете, но гарантирам, че са прекрасни :)



Тема Re: Конната база, където яздя [re: elanore]  
Автор ivo97ltd (непознат )
Публикувано22.06.10 17:32



Страшно се забавлявам с хора като elanor,тази явно ходи по базите ,за да има какво да клюкарства,а и някое бонусче като има добре дошло.За приказката ,че на вкус и цвет тавариш нет,няма да и казвам,как така дава оценки като ние не я знаем каква ездачка е,за да преценява тя и факта ,че няма свой кон ,вече я прави любителка.Не стига ,че хората и обръщат внимание,а тя седнала да коментира кой какво говорел,че те и за теб говоряъ,а ти обикаляй



Тема Re: Конната база, където яздя [re: ivo97ltd]  
Автор elanore (новак)
Публикувано23.06.10 09:47



ivo97ltd само да отбележа, че не правя оценка на ездата на треньорите

, а на предлаганата услуга и на отношението!

Оценките по отношение на ездовите Ви умения си давате Вие сами - всеки е по-добър от другия

От публикацията ми става ясно, че съм начинаещ, просто искам да се науча да яздя добре и когато не ме учат, аз сменям мястото.

Обиколила съм толкова много места не по свое желание, а защото никъде не са ми обръщали внимание. Повечето треньори се интересуват да ти вземат парите, а не да те научат на нещо!

И не споделям клюки, а опит и мнение. Всеки има право на мнение, нали така?

Редактирано от elanore на 23.06.10 09:50.



Тема Re: Конната база, където яздя [re: koнчeмилo]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано24.06.10 08:44



Ей Кончемило, не ти трябва база на теб.
Ти се нуждаеш от контакт с коня и природата и един човек който да те научи да контактувш с конете, за да може да се насладиш на връзката - кон и природа
Аз лично намерих това за съжаление доста далече от СФ и го загубих когато си купих коне за спорт.

Бих пробвал отново при безглавия

, просто поискай подходящия за теб кон. Не се колебяй да казваш какво искаш и какво не искаш, както и какво ти харесва и не ти хресва. Така ще намериш човека, който да е въведе в света на конете.

НЕ МИСЛИ ЗА СПОРТ

Успех




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.