Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:54 26.05.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: ИГРИТЕ НА ПАРЕЛИ - И НЕ САМОнови [re: 3apя]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано25.03.09 22:32



За съжаление не съм учила английски, и ги превеждах от руски - руснаците имат страшно много такива материали, а аз от руски мога...





Тема Re: ИГРИТЕ НА ПАРЕЛИ - И НЕ САМОнови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор HoRsEs (Детелинка)
Публикувано20.06.09 23:14



Той прото е кон мечта толкова е послушен и кротък просто е.............





Тема Re: ИГРИТЕ НА ПАРЕЛИ - И НЕ САМОнови [re: HoRsEs]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано21.06.09 01:57



Но да не си край него в рампена, ако аз не съм там !

Особено ако наблизо има пуснати коне - тогава е ...хм, доста опасен ! Всъщност, ако обърнеш внимание, ако съм с него и той е свободен, вътре не пускам никого - за всеки случай.



Тема Re: ИГРИТЕ НА ПАРЕЛИ - И НЕ САМОнови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор koнчeмилo (новаче)
Публикувано23.06.09 11:09



Цункай Голди от мен! Много ви се радвам като ви гледам как си другарувате и играете!



Тема Re: ИГРИТЕ НА ПАРЕЛИ - И НЕ САМОнови [re: koнчeмилo]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано27.06.09 01:02



Най - редовно, при това !

Понякога е голямо диване, но си е моето диване !



Тема Re: ИГРИТЕ НА ПАРЕЛИ - И НЕ САМОнови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор Dores (непознат )
Публикувано01.10.09 22:10



Съжалявам, че връщам толкова стара тема, ще ме извините, но от съвсем скоро съм в отбора на това вълшебство и търсих всичко свързно с конете, ездата и т.н. и попаднах тук. Исках да попитам авторката на темата, понеже видях клипчето с игрите с нейното конче ( което е много хубаво ). Та, въпросът ми е следния:
Доколкото успях да схвана във взаимоотношенията между кон и човек е добре да се изгради доверие именно на базата на любовта и разбирането. Това включва ли даването на лакомства след добре изпълнени задачи? Защото на мен поне ми се струва, че според Парели - това не се включва. Но може и да греша.
Конят изпълнява ли зададените задачи, защото очаква лакомството? И изобщо, макар и да не е по темата - добра ли е идеята да се използва този вид награда?
Още веднъж се извинявам за повдигането на тази тема.



Тема Re: ИГРИТЕ НА ПАРЕЛИ - И НЕ САМОнови [re: Dores]  
Автор Faber-Castell (poznat)
Публикувано02.10.09 02:23



моят трениор нарича 'лакомствата' - подкуп и корупция (bribery and corruption), и не ги препоръчва...
ако извоюваш правото си на лидер (защото те постоянно ще те тестват, така че трябва да си в час постоянно) самият факт че показваш че си доволен ( с поглаждане по шията, или почесване на любимото им място), е достатъчен стимул за конете...

Това е моето мнение, но интересно е какво ще каже Рени за това ...



Тема Re: ИГРИТЕ НА ПАРЕЛИ - И НЕ САМОнови [re: Faber-Castell]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано02.10.09 08:28



Да се включа и аз.
Мисля, че лакомството е помощник в обучението поне в началните етапи. То помага да покажеш на коня какво искаш да направи, а също и че си доволен от него, както и че се прекратява работа към момента. В никакъв случей не трябва да се дава лакомство, когато се работи с коня и той не е изпълнил точно това, което искаш. Също така лакомството не върви самостоятелно, а е придружено с гласова похвала " Браво кончето ми " например и поглаждане по врта или дори съвсем незабележимо докосване с пръсти по холката. Така ако има момент, в който нямаш лакомство коня ще знае, че е свършил добре задачата си и ще бъде възнаграден и доволен.

Аз съм за похвалите, да се ползват по-често, като стимул и награда отколколо лакомствата, въпреки че вкусното парченце често е средството, с което първо градим доверието на конете.

Ако постоянно се дават лакомства без повод, конете стават нахални и когато видят човек който ги дава почват да се натискат и едва ли не да го пребъркват за вскуснотийката и получаването на незаслужена награда се превръща във вреден навик.



Тема Re: ИГРИТЕ НА ПАРЕЛИ - И НЕ САМОнови [re: silver_stallion]  
Автор Dores (непознат )
Публикувано02.10.09 09:27



"Аз съм за похвалите, да се ползват по-често, като стимул и награда отколколо лакомствата, въпреки че вкусното парченце често е средството, с което първо градим доверието на конете. "

- именно това си мисля, че не е добре - даването на лакомство да е първото нещо, с което да се гради доверието.



Тема Re: ИГРИТЕ НА ПАРЕЛИ - И НЕ САМОнови [re: silver_stallion]  
Автор Mystic_River (любител)
Публикувано02.10.09 10:13



И аз съм на твоето мнение...Конете обичат лакомствата и заради тях може да ти се качат и на главата, затова човек трябва да е умерен с това, така си мисля. И ако му се дава нещо вкусно като награда, то трябва това да е ясно за коня, затова е важен и правилния момент.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.