Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:55 12.05.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: ИГРИТЕ НА ПАРЕЛИ - И НЕ САМОнови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор cowgirl (ентусиаст)
Публикувано15.03.09 17:03



Това с кръглия манеж е доста добре за кордиране.Някакси идва естествено.Но с тия номера,които ми прави мойта,не знам как да се оправя.Тръгва си на ляво,върви и изведнъж се сеща,че всъщност не иска да върви на ляво и спира и почва да ме гледа толкова нагло.Пробвала съм какво ли не(без бой)тръгва само на мн къса корда,едва ли не я водя,пусна ли я дълга и спира.И тия номера ги прави от една година.Обърнеш ли я на дясно,хуква с ентусиазъм.



Тема Re: ИГРИТЕ НА ПАРЕЛИ - И НЕ САМОнови [re: cowgirl]  
Автор grey_rider (минаващ)
Публикувано15.03.09 21:22



Мойта пък повече мрази кордата на дясно и това особено си пролича откакто пострада с лявото око преди година и нещо, доста време не виждаше добре с него, защото имаше дупка точно в средата и предпочиташе здравото око да й се пада от външната страна, за да наблюдава по-добре околната обстановка. Сега си е ок, даже белега й съвсем изчезна вече от доста време, но оттогава изглежда й остана неприятен спомен...

Струва ми се, че ако наистина си имаме едно такова кръгло манежче ще бъде чудесничко!





Тема Re: ИГРИТЕ НА ПАРЕЛИ - И НЕ САМОнови [re: grey_rider]  
Автор cowgirl (ентусиаст)
Публикувано16.03.09 12:09



Абе и аз имам чувството,че мойта е имала някаква травма на ляво,защото от доста време има проблеми с лявата страна.Мисля,че винаги има причина за отказа им да направят нещо.Добре,че се е оправило на Дро окото.А за манежчето-аз толкова се радвах,че изобщо има манеж(когато дойдох,нямаше),че и този ми е достатъчен.Е,упражнението без корда може и да го пропускам,там няма да се справим,знам си стоката,но пък има толкова други неща.





Тема Re: ИГРИТЕ НА ПАРЕЛИ - И НЕ САМОнови [re: cowgirl]  
Автор grey_rider (минаващ)
Публикувано16.03.09 22:09



Да е жив и здрав доктора, който намерих, че без него сигурно щеше да ослепее с това око!



Тема Re: ИГРИТЕ НА ПАРЕЛИ - И НЕ САМОнови [re: cowgirl]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано22.03.09 02:52



Майката му е време и търпение...

Аз с бой също не опитвам - много опасна гад е нашият, пробвай да удариш, пък смей му обърни гръб после !
Ето как беше преди - ако някак си все пак тръгне на дясно,

виж какво прави в следващата минута

А това е от последните дни...




Тема Re: ИГРИТЕ НА ПАРЕЛИ - И НЕ САМОнови [re: grey_rider]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано22.03.09 02:55



Ако имат нещо на окото, е нормално да не искат - кордирах на времето такъв - беше абсурд да го обърнеш - но с едното око не виждаше просто...

Сигурно и това може - ама ако ти има доверие...
А за кръглото - вярно, идеално е, но като нямах такова - и в голям падок 50 на 50 метра пак го бях уговорила да се върти около мен...
та...възможно е де - първо добре на корда, после на свободна, и накрая - без...Номера е нещата да стават на етапи...



Тема Re: ИГРИТЕ НА ПАРЕЛИ - И НЕ САМОнови [re: cowgirl]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано22.03.09 02:57



По принцип често едната страна им е по - развита от другата - имаше някакви легенди, че зависело от това как лежи кончето в майката...Сега, доколко е вярно, не знам - но пък съм забелязала, че на повечето коне, с които аз съм общувала, по - трудна страна им е дясната - от всички е имало само 2 - 3, дето лявата да им е по - удобна...
По принцип препоръчват да караш повече коня на неудобната страна, че да се развият мускулите и от нея, но пък ако е от травма, вероятно по - зле ще стане...





Тема Re: ИГРИТЕ НА ПАРЕЛИ - И НЕ САМОнови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор 3apя (ентусиаст)
Публикувано22.03.09 21:09



Въпроса ми сигурно е глупав, но можете ли да ме насочите към източник, където може да се прочете по-подробно за методите на Парели? На официалната му страница основно ти продават дискове, а информациата е оскъдна. Те са си прави хората де .............



Тема Re: ИГРИТЕ НА ПАРЕЛИ - И НЕ САМОнови [re: 3apя]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано24.03.09 23:25



Ами не е глупав...Специално тук аз бях превела и пуснала доста статии, някои даже още стоят в архива...Ама беше отдавна, и поради липса на интерес към темата, спрях - защо да губя време с нещо, което не е интересно ? Аз пак си чета такива неща, но превеждам за много малък кръг от хората и си разменяме такива неща извън клуба...





Тема Re: ИГРИТЕ НА ПАРЕЛИ - И НЕ САМОнови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор 3apя (ентусиаст)
Публикувано25.03.09 21:44



Ако статиите са на английски нямам нужда от превод. Ще се радвам ако можеш да ми пратиш информация дори само линкове.
Благодаря предварително




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.