Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:18 26.05.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: ИГРИТЕ НА ПАРЕЛИ - И НЕ САМОнови [re: grey_rider]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано03.03.09 08:35



Ако имаш място за кордиране, подобно на това в Русе представляващо окръжност, както е при Олга Прайд, няма как да ти бяга назад. Иначе, това че пази ездача е супер....

Кардирай в различните посоки в началото за кратко и когато изпълни както трябва награждавай с лакомство, погалване и с глас "Браво". Това се прави, защото не винаги ще имаш нагарда в джоба. Постопенно ще удължаваш времето в различните посоки. Разнообразявай тренировката и и давай да играе. ( Голди хапе гума :-) ) След добро представяне на тренировка и позволяваш да прави нещо приятно, например да се търкаля в пясъка[got mi e
Така кобилата ще се старае, защото знае, че после следват приятните неща.
Хубаво е тренировките да са чести. Може да е за малко време, за да не е досадно за коня, но трябва да се работи почти всеки ден (поне с младия кон)

П.П. Замислих се, че ти би трябвало да я усетиш кога ще започне да се дърпа и в този момент я накарай да напарви нещо. Пробвай да смениш алюра или на първо време да я спреш на място



Тема Re: ИГРИТЕ НА ПАРЕЛИ - И НЕ САМОнови [re: grey_rider]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано03.03.09 08:40



Кога се дърпа?
И в двете посоки ли го прави?
Пътарси причина на неудобство, странни предмети, може да не и е удобно да се върти в някоя от посоките. но трябва да се подчинява добре на корда преди да продължиш. Нали все пак ти ще си "водач на стадото"

П.П. Пробвай първо с къса корда, все едно си с въженце за водеене или малко по-дълго, за да имаш по-добър контакт

Редактирано от silver_stallion на 03.03.09 08:46.



Тема Re: ИГРИТЕ НА ПАРЕЛИ - И НЕ САМОнови [re: grey_rider]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано04.03.09 00:43



А, за кабела те разбирам - опасно си е !

Аз в момента ползвам корда само като сме на открито, заради другите коне - иначе в затворено пространство не ни трябва...Днес пробвах нещо ново - пуснах го да тича в рампена оседлан - да си призная, има нужда от повече движение, отколкото на мен ми се язди, и затова го оставям...Вчера направо го изкарах на пистата, ама смен на гърба няма да подскача така...Та му сложих седло и юздечка, неговата си, без трензела - и с тях пак си се въртеше край мен, даже днес още по - добре сменяше посоката...

Така е - хубаво е да почнеш от нещо, което конят може и прави добре - към по - сложното. Но, от друга страна, ако е неко, което конят много не обича, а ти нямаш особено силна нужда да го правиш, можеш да не го правиш...



Тема Re: ИГРИТЕ НА ПАРЕЛИ - И НЕ САМОнови [re: silver_stallion]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано04.03.09 00:53



Той гризе и оградата, ако му падне - или гледа да измъкне някоя тревичка иззад нея...


Но търкалянето си е почти задължително - то му е любимото. Да е отъркаля, да подуши, да позяпа...Ако няма компания, не е много по бягането...
Приятните неща накрая са задължителни - аз винаги му казвам - първо правим това, което аз искам, а после това, което на него му е приятно - при това няма вариант, в който "нямам време" за неговите приятни неща...



Тема Re: ИГРИТЕ НА ПАРЕЛИ - И НЕ САМОнови [re: silver_stallion]  
Автор grey_rider (минаващ)
Публикувано05.03.09 03:12



Благодаря ви за съветите! Пробвах някои нови неща, мисля че се получава! На рождения ми ден дори я кордирахме заедно с мъжа ми, той я държеше /че мойте пръсти за нищо не ставаха от предния ден/, аз я подкарвах и се получи супер! После той реши, че ще може да се справи сам и ме прати да почивам. Е, тя не го слушаше особено, но като за пръв път в живота му да кордира кон си беше добре! Сигурно й поразвали тренировката, дори кордата й държа наобратно, ама бях ужасно доволна, че прояви желание и го оставих да се мъчи сам

. Може би трябва да поясня, че той изобщо не се интересува от коне, не ги и доближава даже. Преди повече от година успях да го накарам да се качи на кон за пръв и последен път - постоя точно една минута отгоре, каза че било тъпо и слезе. След време се случи да му дам Дро да я държи за малко, тя пък взе че се изправи на сантиметри от лицето му и оттогава хич не я е доближавал. И изведнъж оня ден като каза, че иска сам да я кордира аз не можах да повярвам . Току виж някой ден решил и да се учи да язди, откога чакам да му дойде такъв акъл, да стискате палци! Ама не мисля, че ще иска да го направи точно с Дро , понеже й е виждал номерцата, които обича да прилага, ей такива например : .

А и мъжа ми го документирах как кордира Дро, да не би да реша някой ден, че само съм сънувала . Моля, спестете си забележките към всички участници в клипа, приемат се само градивни критики .



Тема Re: ИГРИТЕ НА ПАРЕЛИ - И НЕ САМОнови [re: grey_rider]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано05.03.09 07:28



Сигурно много те обича този мъж....!?





Тема Re: ИГРИТЕ НА ПАРЕЛИ - И НЕ САМОнови [re: silver_stallion]  
Автор Miss Zhekova (a happy person)
Публикувано05.03.09 11:47



Че такава жена... кой няма да я обича



А за 1вия клип, може ли да прави така, защото се дразни, че и се тупа на гърба? Не мога да преценя по клипа дали е така де.. ама давам предположения..

А 2рия клип е супер!!

<-- Аз и Кахеел!! <3

Тема Re: ИГРИТЕ НА ПАРЕЛИ - И НЕ САМОнови [re: Miss Zhekova]  
Автор grey_rider (минаващ)
Публикувано05.03.09 21:39



Хахахааа... ми сигурно ме обича щом въобще се е съгласил да купим кон

. Но всъщност в първия момент желанието му да ми помогне с кордирането на Дро се появи, защото хлапето падна от гърба й /вината за това падане си беше моя/. После изглежда му хареса, та поиска сам да я кордира . Добре че дребното излезе кораво, та бързо-бързо пожела пак да се качи, но вече го давахме по-кротко, то се вижда, де - само разходки.

А колкото до номерата на Дро - понякога ги прави защото просто й се играе, друг път защото й се тича, а не й се разрешава точно в този момент. Когато пък някой й се качи за пръв път, абсолютно задължително го пробва доколко стабилен е отгоре й. Понякога /често/ се стряска и отскача насам-натам. Друг път просто е станала с дупето нагоре и не е на кеф, обаче когато е в настроение е най-милата и прекрасна на света! С мене и с хлапето обикновено се въздържа от изпълнения, щото й е ясно, какви сме пишман ездачи ...



Тема Re: ИГРИТЕ НА ПАРЕЛИ - И НЕ САМОнови [re: grey_rider]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано10.03.09 04:37



Ей ти пък сега, номерца, хайде сега ! Че тя просто невинна душица, спрямо нашия след Тодоров ден ! Такава гад беше, каквато ама никога не е бил...

Не знам какво го ухапа щъркела, ама явно якото хранене и много почивка стигнаха точката на кипене - ако не броя една пришка, пострадали няма, ама ми разпиля всичко от езда...Пък аз за капак съм и болна, явно грип нещо, та съвсем...То хукване, влачене, блъскане с глава, кривене...И няма умора, върви, та се къса, като локомотив...
Виж, при мен мъжът напираше да ме смени за малко, на мен ми е лесно, аз конярче съм си взела, да сме си лика - прилика, ама пък на чист овенски инат си се боричках сама...
Клипове нямам, но ето две снимки - първите 20 - 30 минути предимно така беше :


Въобще, разбра, че няма да прави нищо за празника - и реши да си покаже чистокръвното...
Да не вземе да си помисли някой, че като го яздя без трензела и без нищо, че е прекалено кротък...



Тема Re: ИГРИТЕ НА ПАРЕЛИ - И НЕ САМОнови [re: grey_rider]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано10.03.09 04:40



Абе знаеш ли, нашият пък, непознатите ездачи по принцип ги пази - особено ако не му се правят на голямата работа, че да го изкушат да им покаже той какво може...

Мен два пъти ме е правил смешна, без да ме нарани - ей така, да ми погледа сеира - и си знаем и двамата какво можем. С мен може и по - лрудо. Но като скача с мъжа ми, се съобразява, че той не е скачач - и го пази, едва - едва се прехвърля, все едно има съд с течност, дето може да се разплиска...И ние все се шегуваме, че ако реши са се метне, както с мен, ще вземе за счупи захартницата...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.