Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:46 17.05.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re:треньори..нови [re: bashmakova]  
Автор minkavn ()
Публикувано06.12.08 11:23



Не е ли по добре да се започне отдолу - от школи за обучение, защото още няколко години и може би треньорите няма да има кого да тренират. може би по старите състезатели трябва да бъдат поощрявани за подготвяне и изявяване на млади кадри (добавяне на точки и др.). Все пак да учиш едно дете е положен труд - и то не винаги благодарен.



Тема Re: Събранието в Пловдивнови [re: arabik]  
Автор HAXOДKA (запалената)
Публикувано06.12.08 11:54



по повод, казаното от АРАБИК:
Мога да кажа, че само в ендюранса няма задни мисли и всичко се гради грамотно, съобразено с ФЕИ и със световния опит и традиции, от което съм много горда. В другите дисциплини има много проблеми и смятам, че има и хора, които мислят на едно ниво и не могат да надскочат мисленето си и тъпчат на едно място и въртят около едно и също, да не говорим, че за много от тях парите, точките от тотализатора са движеща сила.


Имам много за казване, но ще го напиша по-късно в постинга!

Никой няма да ми попречи........

Тема Re: Събранието в Пловдивнови [re: silver_stallion]  
Автор My Rules (((())))
Публикувано06.12.08 12:48



Ние нямаме школа..........
Как да имаме, когато нашите треньори са хора който са прочели по една книга и вече знаят всичко за конния спорт, обездката, конкур ипика и всичко останало ? Как да обясниш на този човек че нищо не разбира? Все пак той е прочел доста книги и знае нещата на теория, но в действителност незнае как да ги приложи в действие. Трябва да се потърсят стари, доказани треньори с доказан треьорски стаж, през които са излязли не един или двама състезатели! Но не смятам че някой ще поиска да се върне в нашия конен спорт. Няма ги вече държавните бази, целия български спорт се основава сега на часните коне, а федерацията да стой с скръстени ръце.





Тема Re: Събранието в Пловдивнови [re: bashmakova]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано06.12.08 13:31



Вярно е, че в чужбина са ходили много хора и точно по тази причина мисля, че всеки който е видял как от 75 стратирали, паркура завършват чисто 70 съзтезатели и коне. Това само по себе си говори за нивото на спорта. Преди време на един семинар немският треньор Георг Кристоф Бьотигер каза, че в Германия целта на паркур майстора е да извиди от ритъм таднема ездач и кон, защото иначе всеки стратирал ще завърши чисто. Вярно е, че тук в БГ всеки, който се е докоснал до кон вече става "майстор на спорта" и всичко знае... В конния спорт обаче трябва да се съчетае комбинацията- знам и мога. Ако сме честни, трябва да си признаем, че сме гола вода от гледна точка на познания и умения. Имаме състезатели с потенциал, имаме подходящи хора за треньори, но с умения и знания от преди 30-40 години за нас в световния спорт просто няма място. Преди време имах идеята да организирам семинар на който да присъстват едачи и треньори едновременно, за да може след тренировъчния семинар работата по уточнените проблеми да продължи до средващия семинар, но реших че това е не само мой проблем, а и на всички други собственици, ездачи, треньори и федерални. На въпроса, кой ще отиде на този семинар ще отговоря така: Всеки заинтересован. Семинара е отворен срещу предварително записване за да се осигурят нощувките на конете. Кой ще плапи мероприятието? Всеки който знае колко струва да заведеш ездач и кон в Германия на тренировка ще си позволи да отдели 200-300 евро на кон 4-5 пъти в годината. Разбира се, че има внесени коне и те не скачат в Т. Защо да скачат......? Колко струва един кон който преодолява височината в клас Т...? Има ли смисъл да си разбивиат конете "ходовата част" на родните плацове? Има и още много въпроси, отговорите на които обясняват липсата на вносните коне в клас Т. Проблемите са много, но те стоят не само у нас, те са и в европа и света. По тази причина мисля, че е добре да приемем един отработен правилник, в който много от проблемите са решени. Хората са го измислили преди нас.



Тема Re:треньори..нови [re: minkavn]  
Автор bashmakova (russia)
Публикувано06.12.08 17:22



да се почне от долу-----първо трябва да имаш кон или коне учебни, щот ако ползваш своя кон-ще ти дожалее да минават по 3-4 деца за се хецкат на него. това е свързано с пари--трябва да отделиш средства да го издържаш тоя кон или да ползваш чуждия кон ."ДЪРЖАВНИЯ РЕЗЕРВ" свърши. В последстие намираш деца, учиш ги -- ако са младша възраст може да ги огрее слънцето и да излязат на състезане или вечни си скачат само на Тодоров ден. За старша възраст ако не ги е " засърбяло"( момчета се броят на пръсти- просто ги няма) трябва да му дадеш кон или той сам да си купи .



Тема Re: Събранието в Пловдивнови [re: silver_stallion]  
Автор malkija_ (минаващ)
Публикувано07.12.08 02:43



Преди двайсет години в БГ дойде един немски треньор да тренира националния ни отбор по обездка. Не помня колко месеца остана, но лично аз не видях ездачи и треньори, които да приемат новото (може би само 2-3-ма). Организираха тренировъчни лагери, където вечер слушаш наште "специалисти" да одумват този "изпаднал германец". И дори и някой да прояви интерес, най-късно като му се заинати "тъпия кон" забравяше за всичко чуто и видяно.
Къде ли е проблемът?


А наши си курсове за треньори се правеха. Само дето нищо ново не се учеше, нищо, което не си го вече чул или видял в конюшната.
Малка поправка за паркурите за стил - за всяко бутнато препятствие от оценката се изваждат по 0,5 точки.



Тема Re: Събранието в Пловдивнови [re: malkija_]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано07.12.08 04:19



Благодаря за корекцията (за отнетите точки в паркура за оценка) вероятно нещо не съм разбрал, когато говорихме в Германия, в крайна сметка целта на тази езда е ясна

Няма начин спота да върви напред ако не приемаме новостите. Прав си, всички трябва да са готови да приемат и научат новостите, защото нали знаеш поговорката: На човек насила можеш да му вземеш, но неможеш да му дадеш...



Тема Re: Събранието в Пловдивнови [re: saremka]  
Автор grey_rider (новак)
Публикувано07.12.08 13:56



Записва се в картата на състезателя времето на стартиране, например 10.00 ч.Ако първият етап е 15 км, значи състезателят може да пресече финала най -рано в 10:56:25 ч.


Добре, но как състезателят преценява скоростта си? Това явно е въпрос на тренинг и усет, а не някаква точна мярка. Но ако например състезателят не е сигурен за скоростта, с която се движи и в същото време не иска да се забави и да пропусне минималното контролно време, то не е ли най-вероятно пак да пришпорва и юрка коня си и когато види в далечината края на първия етап примерно в 10:40:15 ч., а не в 10:56:25 ч., да се скрие зад близкото дърво и да изчака необходимия му час и тогава да пресече финала? Със сигурност въпросът ми е доста тъп за хората, които са вътре в нещата, но на мен като лаик в тази област, това със скоростта ми изглежда много неясно, неточно и доста трудно приложимо, затова предположих че може да има някакъв уред или поне хитринка, по-различна от джобния часовник на дядо ми, с която да се измерва въпросната скорост от самия ездач по време на състезанието. Или?...



Тема Re: Събранието в Пловдивнови [re: grey_rider]  
Автор saremka ()
Публикувано07.12.08 18:59



Това всъщност си е неточност в нашия правилник, надявам се да го избистрим тази година.Значи досега така се получаваше, че всички стартирали яздеха заедно от старта до финала, като в началото на обиколката се движеха по-бързо и пристигаха много по-рано. И така, наистина чакаха пред финалната линия да изтече времето и тогава я пресичаха. Не това е целта на тази категория млади и неучаствали коне. Затова въведохме контроли на всеки 5 км, където ще се регулира скоростта, и по този начин и състезателите и конете ще добият този "усет " за темпото.
Иначе има по-съвременни уреди, които могат да са в помощ – например GPS.



Тема Re: Събранието в Пловдивнови [re: saremka]  
Автор Faber-Castell (poznat)
Публикувано07.12.08 22:38



хубава идея... това с контролните постове...



аз също оставам с впечатлението че тези хора от ендюранса не са като тези от прескачането, или обездката в БГ...
различни ми се струват някак... от добрата страна...
успех...

иначе с извинение ако отклонявам темата на Башмакова, ама се чудех дали на събранието се каза нещо за БГ състезатели които са в чужбина, и задълженията им към националния отбор?? ако все още има такова нещо... напоследък май не видях никоя от 'звездите' да се представя за нашия нац. отбор... - едно време май си идваха за по едно или две състезания...

извинявам се ако се е обсъждало това преди, и аз не съм разбрала... ама много много за тях не съм чула..




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.