Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:51 27.04.24 
Любители на животните
   >> Коне
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: КУПУВАМ/ПРОДАВАМ/ТЪРСЯнови [re: HAXOДKA]  
Автор saremka ()
Публикувано28.01.09 20:14



и аз бих предпочела Източнобългарски

.



Тема Re: КУПУВАМ/ПРОДАВАМ/ТЪРСЯнови [re: HAXOДKA]  
Автор Fortysymo (непознат)
Публикувано28.01.09 21:02



Мдааа, честно да си призная тайно се надявах да кажете плевенски. Находка обаче уби всичко детско в мен. Без лоши чусва към Находка. Благодаря ти!!!
Значи инфото от този сайт http://www.komax.domino.bg/index_bg.htm
вече не е актуално и собствениците са разпродали и малкото останало. Жалко. Ама сигурно ли е че вече няма

???
Щото ако наистина няма другият избор е Източнобългарски

Не се гаси туй що не гасне

Тема Re: КУПУВАМ/ПРОДАВАМ/ТЪРСЯнови [re: Fortysymo]  
Автор HAXOДKA (запалената)
Публикувано29.01.09 00:06



това е многооооооооооо старо!В едно село до Плевен има конюшна в която има плевенски коне, имат и кобили и малки кончета.Не знам дали продават, но развъждат.Не съм ходила от година и нещо и не знам какво е положението.Собственик е Марио Бировски. Знам, че има два много хубави жребеца - Пегас и Сингапур.Ако искаш мога да ти изнамеря телефона му и да говориш с него.





Тема Re: КУПУВАМ/ПРОДАВАМ/ТЪРСЯнови [re: Fortysymo]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано29.01.09 07:47



Наистина в конезавода вече няма кон, на който да кажеш че има и 10% кръв от конете живели преди 20г на същото място. Но все още има кобили и жребци при частни стопани. За съжаление повечето са кръстоски плвенески и други местни коне. Ако държи на Плевенски кон ще поразпитам...
Сега се сещам за едно жребче. Мисля че е на 2г и половина от Плевенска майка и Дунавски баща. И кобилата и жребеца са хубави здрави коне. Ако представлява интерес ще питам за повече инфо. Имам и снимки на кончето но не са актуални и за това няма да ги пращам.



Тема Re: КУПУВАМ/ПРОДАВАМ/ТЪРСЯнови [re: silver_stallion]  
Автор Fortysymo (непознат)
Публикувано30.01.09 01:14



Благодаря на всички за указаното съдействие.
Решението е взето, ще бъде Плевенска порода


За да не задръстваме повече форума с флууд ще помоля всеки, който може да ми съдейства да открия своя кон сред малкото останали собственици на тази порода, да пише на бележка до мен.
Благодаря още веднъж на всичи! Ще се виждаме в другите рубрики
Тепърва ще имам въпроси

Не се гаси туй що не гасне

Тема Re: КУПУВАМ/ПРОДАВАМ/ТЪРСЯнови [re: Fortysymo]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано30.01.09 06:31



Здравей, вчера говорих да ми дадат подробности за една плевенска кобила родена в конезавода и таврирана там. Вероятно това е от посоледните плевенски кончета. Купена е като малко конче от частни стопани и сега се намира в едно село на 30 км от Плевен. Не знам какви пари искат, но моя познат допуска, че сумата ще е около 6-7 000лв. Не знам дали те устройва. Трябва да знаеш, че по темперамент плевенския кон е спокоен и уравновесен, понякога инатлив, което му помага в работата и спорта. Може да се язди и впряга.

Знам също и едно жребче, родено от плевенска майка и дунавски баща. И двамата родители са заводски и са наитина хубави коне. Не съм виждал скоро кончето, но ако имам време ще мина да го видя. Собстваника гледа крави и храна не му е липсвала. Големи хвалби чувам по негов адрес, но нали знаеш всеки си хвали стоката, та трябва да се провери. За него цена още не знам.



Тема Re: КУПУВАМ/ПРОДАВАМ/ТЪРСЯнови [re: Fortysymo]  
Автор My Rules (И ся к'во прайм)
Публикувано30.01.09 08:58



За какъв тип работа става въпрос ? Спорт или земеделски труд ?



Тема Re: КУПУВАМ/ПРОДАВАМ/ТЪРСЯнови [re: My Rules]  
Автор Fortysymo (непознат)
Публикувано31.01.09 00:16



Предпочитам кончето да е от 1 до 3 годишно. Кобилата която ми предлагаш коя година е родена?

Ще го ползвам предимно за любителска езда на която смятам да се отдам след като го купя и ще му се налага да прави доста продължителни преходи.
Но мисля да го ползвам и като помощник в земеделието понякога.

Не се гаси туй що не гасне


Тема Re: КУПУВАМ/ПРОДАВАМ/ТЪРСЯнови [re: Fortysymo]  
Автор Gepina (typical)
Публикувано31.01.09 01:21



Защо толкова младо?Доста усилия,нерви и най-вече време ще ти отнеме да го обяздиш.. и по-скоро говорим да го обяздиш,обучиш правилно и всичко това да се затвърди

Не предпочиташ ли по-възрастен кон,по-улегнал,който ще знае "за какво става въпрос"?Според мен би ти свършил по-добра работа

Imperare sibi maximum imperium est

Тема Re: КУПУВАМ/ПРОДАВАМ/ТЪРСЯнови [re: Fortysymo]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано31.01.09 11:41



Колега, кобилата за която ти казвам е 6 годишна. Не съм я виждал лично. Марио Бировски има два прекрасни жребеца Пегас и Сингапур. Той има и кобили. Ако за теб представляват млади кончета ще го попитам дали продава. Той се беше заел да възстановява породата и изкупи последните заводски коне от породата Плевенски кон. Според мен обаче, ако нямаш опит с коне си ивземи научен кон или друга порода по-лесна за обучение. Плевенският кон е верен, но понякога инатлив и за човек без опит може да се окаже труден.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.