Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:04 26.04.24 
Любители на животните
   >> Коне
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: КУПУВАМ/ПРОДАВАМ/ТЪРСЯнови [re: arabik]  
Автор HAXOДKA (запалената)
Публикувано10.11.08 14:55



конят се намира някъде около Ямбол. Разкажи каква е кобилата ти, какво искаш да бъде кончето, по-точно с какви качества - за спорт, за изложба, или просто ей така



Никой няма да ми попречи........

Тема Re: КУПУВАМ/ПРОДАВАМ/ТЪРСЯнови [re: HAXOДKA]  
Автор arabik (интусиаст)
Публикувано10.11.08 19:07



Какво да ви разкажа?Доста случайно се сдобих с нея.Просто я спасих от т.нар. циганска експлуатация и физическо унищожение.
Направи ми впечътление специфичният й екстериор,сухата конституция и перфектните за възрастта и крайници и копита,както ход и държане на опашката и не на последно място бързото и въстановяване след продължително натоварване.На цвят е сива ,ситно напръскана с оранжеви едва забелижими на пръв поглед петънца.
Най-вероятно е от типът Шагия.
Желанието ми е да получа здраво конче,най-вече екземпляр по-скоро изложбен ти /тип сиглави/, и не на последно място за любителска езда и душевна наслада на окото.



Тема Re: КУПУВАМ/ПРОДАВАМ/ТЪРСЯнови [re: arabik]  
Автор sky_devil (Ангелчето)
Публикувано10.11.08 19:30



Извинявам се, но тази кореспонденция не трябваше ли да се провежда в отделна тема за да не стане тази статичнатата като предната





Тема Re: КУПУВАМ/ПРОДАВАМ/ТЪРСЯнови [re: sky_devil]  
Автор arabik (интусиаст)
Публикувано10.11.08 20:07



Съгласен съм,но какво да се прави?Темата бе създадена като самостоятелна ,но модераторът я е премистил тук.
Ново тема ли да създавам относно моите търсения и въпроси?
А , между в прочем кончето ви е прекрасно!



Тема Re: КУПУВАМ/ПРОДАВАМ/ТЪРСЯнови [re: arabik]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано10.11.08 22:10



Хе хе хе, познаваме и един друг болен по конете, който е спаил една арабска кобила от циганската каруца, но тя е имала тавро и той е намерил всичко за нейното поткело. При това положение ако кобилата е кротка с подходящия жребец може да излезе хубаво конче, което да си яздиш и за спорт но ти предстоят още няколко години отглеждане и т.н. За екстериорните изложби може би няма да стане колкото и да е красиво животното, ама най добре питай някой от асоциацията....



Тема Re: КУПУВАМ/ПРОДАВАМ/ТЪРСЯнови [re: sky_devil]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано10.11.08 22:11



И според мястото на темата е точно тук



Тема Re: КУПУВАМ/ПРОДАВАМ/ТЪРСЯнови [re: silver_stallion]  
Автор arabik (интусиаст)
Публикувано10.11.08 22:54



Уважаеми хе хе, мисля насмешката ви е неуместна.За съжаление в страната ни хубавите ябълки свенете ги ядът.Не съм споменавал за изложбени мераци , а по-скоро за тип.А относно изложенията - в България,субективизма е водещ.И значи ли ,че след ката нямам тавро за български произход ,не съм българин.
Би ли ме посъветвал къде да го търся?
Вътрешната страна на горната устна вероятно място ли е?



Тема Re: КУПУВАМ/ПРОДАВАМ/ТЪРСЯнови [re: HAXOДKA]  
Автор arabik (интусиаст)
Публикувано10.11.08 22:58



Дай ми по-пълна информация за жребеца.Аз също живея близо до Ямбол.



Тема Re: КУПУВАМ/ПРОДАВАМ/ТЪРСЯнови [re: sky_devil]  
Автор DustDevilМодератор (akhala)
Публикувано11.11.08 01:20



Стига мненията да се придържат към предлагане на жребци за разполд/продажба и въпросното обсъждане, мястото им е точно тук. Вече ако прераснат в спор кой кон добър и кой не в общ мащаб, тогава не са за тука.

Темата е преместена, защото това са правилата на клуба, гласувани съвсем наскоро. Не е моя лична преценка.



Тема Re: КУПУВАМ/ПРОДАВАМ/ТЪРСЯнови [re: arabik]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано11.11.08 07:54



Здравей, извини ме ако съм те засегнал с произхода на кбилката. Не съм имал за цел да го правя. Съмнявам се обаче на ексетриорна изложба да се допусне кон без родословие. Таврата в БГ в "Кабиюк" се поставят от лявно на коня, както на снимката http://www.kabiuk.com/indexmain.php?cmd=details&horseid=13&page=2 Те са огромни и грозни. (Румънските са още по-грозни)
Иначе си прав, че има породи които таврират конете си от вътрешната страна на долната бърна, но си мисля че с навлизането на имплантните чипове на конете в близко бъдеще ще бъдат поставяни само таврата, емблема на съответната порода. Днес ще проверя за въпросния жребец и ще се постарая, най-късно до утре да ти дам телефон или местонахождение.

П.П. В спорта можеш да участваш и без да знаеш 100% родословието на коня и да имаш успехи. Той може да ти бъде приятел и да те радва много, дори да го гледаш просто за да му се радваш, но това е една друга тема.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.