Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:04 07.05.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Основа в боксанови  
Автор sky_devil (Ангелчето)
Публикувано19.10.08 20:28



Каква основа е най удачна при направата на боксовете ? Имам в предвид че се ползва павета, пръс и камъни, тухли единички .... Всичките варианти са за
попиване на урината, но са по трудни за цялостно почистване а циментените подове задържат миризмата


Могат ли да се намерят в БГ тези плоскости с които бяха направени боксовете на олимпиядата в Пекин и какво е точно действието им?
Какви са босковете във вашите конюшни и какви са ви наблюденията над това?
Извинявам се са многото въпроси, но искам да разбера кой вариант да използваме при направата на нови боксове
Благодаря предварително !



Тема Re: Основа в боксанови [re: sky_devil]  
Автор ДyпнишkoтoПapвeню ()
Публикувано19.10.08 20:36



При мен оксовете са от бетон.
Дебел постел от слама , който попива. За този начин ти трябва да имаш много добра вентилация на конюшнята. Аз я имам. През 3 месеца боксовете се чистят основно , подсушавам ги и ги пръскам с вар.
Ако пуснеш в търсачките ще ти извадят веднага синтетични настилки. Когато правих конюшнята преди 3 години бях намерил нещо като течна гума или течна пластмаса , продава се в бидони и пода на бокса се залива с това нещо и то се втвърдява и хем е меко да не подбива конете , хем е хигиенично. Моите боксове са 4х4 м. и за 1 бокс ми трябваха 3 бидончета , които бяха по около 2000 евро едното в Германия.
Но това е преди 3 години. Сега може цената да е друга. на мен ми се видя скъпо и се отказах тогава.
На пролет започвам строежа на новата конюшня и тогава ще му мисля отново.

SI VIS PACEM PARA BELLUM


Тема Re: Основа в боксанови [re: ДyпнишkoтoПapвeню]  
Автор reiner (новак)
Публикувано19.10.08 21:26



Също бетон, отгоре гума която е широка 1,2 и е на рула ,за да не мирише попивам с дървени трици и хвърлям сода тя неутрализира миризмата.Гумена постилка предлагат и от Крайбург.Може и само бетон но трябва да е добра марка за да е по здрав.



Тема Re: Основа в боксанови [re: reiner]  
Автор nova2OO8 (непознат )
Публикувано20.10.08 09:06



По учебници и книги пише че най-добрия под за конюшни се прави от пресовани тухли с лек наклон - те не нараняват копитата и са еластични , но навсякъде пода се прави от бетон който е здрава основа и лесно се почиства а отгоре се насипва дебела постеля - аз предпочитам триците - работила съм с тях и съм доволна - те попиват течностите и след това лесно се почистват от бокса -въпрос на избор трици или слама!



Тема Re: Основа в боксанови [re: nova2OO8]  
Автор freerider (непознат)
Публикувано20.10.08 10:22



При мен основата е от единични тухлиположени легнали с фуга от 1.5см.
Подържа топло и не задържа миризма.Направих сондаж да си купя Крайбург ,но освен ,че е много скъпа ми дадоха срок за доставка от 8 месеца.
Успех в строежа



Тема Re: Основа в боксанови [re: sky_devil]  
Автор duksi (преминаващ)
Публикувано20.10.08 20:53



И при нас подовете са от бетон, но върху него сме монтирали тартанови ленти за изолация тъй като настилките на "Крайбург" са твърде скъпи а тартанът / това са настилките на пистите по стадионите /върши същата работа. За същата цел може да се използва и транспортната лента.





Тема Re: Основа в боксанови [re: duksi]  
Автор awokado (непознат )
Публикувано21.10.08 20:41



navsjakade na zapad si pravjat mnogo chesto tuhleni boksove,a veche e pravo na izbor stargotina li 6te poloji6 ili debel postel ot slama.Nashata ferma dvete konju6ni sa s tuhli ve4e 5 godini i njamame nikakav problem.A gledam i na litex bazata kadeto sam rabotil che i tam sa s tuhli.



Тема Re: Основа в боксанови [re: awokado]  
Автор sky_devil (Ангелчето)
Публикувано21.10.08 21:52



Ние в момента сме на пръст с камъни за по добър дренаж, преди това беше бетон но го изкъртихме за да има къде да попива урината.Отгоре предпочитам да е талаш защото според мен много по лесно се почиства отколкото сламата. Сега за новите боксове се чудим кой изпитан метод е най удачен и за това се допитах до вас за да каже всеки от свой личен опит от кое е най доволен. За тухлите съм чувала че вършат добра работа докато не им се запушат фугите, от там на татъка става по зле.



Тема Re: Основа в бокса [re: sky_devil]  
Автор Faber-Castell (poznat)
Публикувано22.10.08 01:20



ами ако конете ти ще прекарват повечето време в конюшните, по добре е да нямаш основа която да попива защото е нехигиенично... всякакви гадини растат в такава обстановка...

бетон, тухли...всички тези основи са добри.. стига постела да се почиства редовно.. - тогава и не мирише..

моите са в падока през повечето време, затова в конюшната аз имам пясък - 10 кубични метра и отгоре имам оризови люспи - колкото може повече..

и почиствах почти всеки ден - отнемаше ми 3 минути... ама сега през лятото няма никакви конюшни - изобщо не ги прибирам..



Тема Re: Основа в боксанови [re: sky_devil]  
Автор arabik (интусиаст)
Публикувано12.11.08 01:01



Въпреки моето скромно присъствие сред всички вас уважаеми ,бих придложил най-старият и изпитан в Английските конюшни от край време ,метод за изработване на удобен за животното под от здрава основа каменен дренаж с циментово покритие и отгоре се редят блокчета керпич фигирани с каменен трошляк.
Много здравословен под , но не съм убеден ,че е лесен за поддържане.
Въпрос на лично решение , но никога гумено покритие върху циментов под.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.